Problemy w pracy, kolejne kłótnie w domu, brak czasu dla siebie, niska pensja i ciągle rosnące rachunki – w dzisiejszych czasach bezstresowe życie jest prawie niemożliwe. Niekontrolowany nadmiar stresu nie tylko pogarsza kondycję psychofizyczną, ale również może prowadzić do depresji.

 

SPIS TREŚCI:
1. Stres – zlokalizuj jego źródło
2. W każdej sytuacji szukaj plusów
3. Znajdź swój przycisk RESET

 

 

1. Stres – zlokalizuj jego źródło

Efektywne radzenie sobie ze stresem jest jak najbardziej możliwe. Należy jednak działać z głową. Na początku warto zlokalizować źródło stresu. Ważne jest znalezienie przyczyn jego pojawiania się, a tych może być wiele – problemy w pracy, problemy osobiste, finansowe czy zdrowotne. Oczywiście to bardzo ogólna charakterystyka.

 

Jak więc radzić sobie ze stresem? Wystarczy robić wszystko, aby rozwiązać naglące zadania, a następnie postępować tak, by zły stres ograniczyć do minimum. Istnieje również pojęcie dobrego stresu, który wspomaga koncentrację, np. w czasie egzaminów.

 

Warto także uświadomić sobie, że wyeliminowanie stresu z życia jest praktycznie niemożliwe. Skuteczną walką z nim jest zaakceptowanie takiego stanu rzeczy.

 

2. W każdej sytuacji szukaj plusów

Może brzmi nieco trywialnie, ale właśnie taki jest przepis na sukces i na szczęście w życiu. Nawet najgorsza sytuacja ma swoje plusy. Każda porażka to kolejne doświadczenie, a im więcej doświadczeń człowiek w życiu zdobędzie, tym lepiej będzie wiedział jak odnieść sukces.

 

Można porównać to do nauki chodzenia. Dziecko po jednym upadku nie przestaje uczyć się chodzić, tylko czerpie naukę, dzięki której w końcu złapie pion i uda mu się postawić pierwsze kroki. Sam upadek jest porażką, ale dopiero dzięki serii porażek możliwe jest osiągnięcie sukcesu. Każda porażka niesie więc coś wartościowego, coś, z czego można czerpać. Fabryka Siły Sklep

 

3. Znajdź swój przycisk RESET

Równowaga w życiu to podstawa. Mając ułożone życie, człowiek mniejszą uwagę przywiązuje do potencjalnych sytuacji stresogennych. Jest bowiem przekonany, że poradzi sobie w każdej sytuacji. Co jednak w przypadku, gdy wyzwanie jest niezwykle duże i wywołuje wiele emocji?

 

W takim razie warto znaleźć swoją własną odskocznię od problemów. Dzięki temu zmniejszy się poziom stresu i o wiele łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie.

 

Przenośnym przyciskiem RESET może być tak naprawdę wszystko, począwszy od wypadu w góry, przez regularny trening na siłowni po jazdę na rowerze czy gotowanie. Każdy ma coś, co sprawia mu przyjemność

i pomaga poskładać myśli, wystarczy tylko to znaleźć i zacząć działać.