Problemy w pracy, kolejne kłótnie w domu, brak czasu dla siebie, niska pensja i ciągle rosnące rachunki – w dzisiejszych czasach bezstresowe życie jest prawie niemożliwe. Niekontrolowany nadmiar stresu nie tylko pogarsza kondycję psychofizyczną, ale również może prowadzić do depresji.

 

SPIS TREŚCI:
1. Stres – zlokalizuj jego źródło
2. W każdej sytuacji szukaj plusów
3. Znajdź swój przycisk RESET

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Stres – zlokalizuj jego źródło

Efektywne radzenie sobie ze stresem jest jak najbardziej możliwe. Należy jednak działać z głową. Na początku warto zlokalizować źródło stresu. Kolejny krok to znalezienie przyczyny jego pojawiania się, a tych może być wiele – problemy w pracy, problemy osobiste, finansowe czy zdrowotne. Oczywiście to bardzo ogólna charakterystyka.

 

Jak więc radzić sobie ze stresem? Wystarczy robić wszystko, aby rozwiązać naglące zadania, a następnie postępować tak, by zły stres ograniczyć do minimum. Istnieje również pojęcie dobrego stresu, który wspomaga koncentrację, np. w czasie egzaminów.

 

Warto także uświadomić sobie, iż wyeliminowanie stresu z życia jest praktycznie niemożliwe. Skuteczną walką z nim jest zaakceptowanie takiego stanu rzeczy.

 

2. W każdej sytuacji szukaj plusów

Może brzmi nieco trywialnie, ale właśnie taki jest przepis na sukces i na szczęście w życiu. Nawet najgorsza sytuacja ma swoje plusy. Każda porażka to kolejne doświadczenie, a im więcej doświadczeń człowiek w życiu zdobędzie, tym lepiej będzie wiedział jak odnieść sukces.

 

Można porównać to do nauki chodzenia. Dziecko po jednym upadku nie przestaje uczyć się chodzić, tylko czerpie naukę, dzięki której Fabryka Siły Sklep

w końcu złapie pion i uda mu się postawić pierwsze kroki. Sam upadek jest porażką, ale dopiero dzięki serii porażek możliwe jest osiągnięcie sukcesu. Każda porażka niesie więc coś wartościowego, coś, z czego można czerpać.

 

3. Znajdź swój przycisk RESET

Równowaga w życiu to podstawa. Mając ułożone życie, człowiek mniejszą uwagę przywiązuje do potencjalnych sytuacji stresogennych. Jest bowiem przekonany, że poradzi sobie w każdej sytuacji. Co jednak w przypadku, gdy wyzwanie jest niezwykle duże i wywołuje wiele emocji?

 

W takim razie warto znaleźć swoją własną odskocznię od problemów. Dzięki temu zmniejszy się poziom stresu i o wiele łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie.

 

Przenośnym przyciskiem RESET może być tak naprawdę wszystko, począwszy od wypadu w góry, przez regularny trening na siłowni po jazdę na rowerze czy gotowanie. Każdy ma coś, co sprawia mu przyjemność

i pomaga poskładać myśli, wystarczy tylko to znaleźć i zacząć działać.