Dlaczego mężczyźni kochają siłownię?
Patrzysz na zdjęcie idola i czujesz, że nachodzi cię ochota na trening? Chciałbyś mieć ciało takie jak on? Wiesz, czym jest trening na rzeźbę oraz czemu tak ważny w kształtowaniu sylwetki jest trening interwałowy. Czy to jedyne powody, dla których powinieneś regularnie chodzić na siłownię? Oczywiście, że nie. Wiedza na temat swojego ciała to dodatkowa motywacja.
SPIS TREŚCI:
1. Plan treningowy a satysfakcja
2. Trening siłowy – czy dla każdego?
3. Trening domatora, czyli budowanie sylwetki w domu
4. Trening na siłowni a samoocena
5. Regularny trening – korzyści
dietetyczne i treningowe już od 42 zł / mies.
1. Plan treningowy a satysfakcja
Zaczynasz swój pierwszy trening. Siłownia jest dla ciebie jeszcze czymś nowym, ale podnoszenie ciężarów sprawia ci i tak ogromną radość. Zapał trochę opadł, gdy po pierwszych ćwiczeniach nie wiedziałeś, co dla siebie wybrać, aby wycisnąć ze swojego ciała absolutne maksimum. Trenujący koledzy polecali na początek trening funkcjonalny. Dobrze zbudowany trener z siłowni zaproponował ci trening Spartakusa, abyś miał szybsze efekty. Ty zaś od zawsze marzyłeś o tym, aby wdrożyć plan treningowy na masę.
Po zapoznaniu się z opiniami w internecie zdecydowałeś się na trening obwodowy. Pozwala zbudować mięśnie i poprawić ogólną sprawność fizyczną. Pomaga zapoznać się z odpowiednią techniką wykonywania ćwiczeń, niezbędną do osiągania kolejnych wyników. Siłownia zawładnęła twoim umysłem, ale i tak najlepszy w tym wszystkim jest moment tuż po treningu. Wtedy wiesz, że zrobiłeś wszystko, aby zadbać o swoje ciało. Jesteś świadomy, że te wszystkie trudy za jakiś czas zwrócą się z nawiązką.
2. Trening siłowy – czy dla każdego?
Każdy facet od najmłodszych lat rywalizuje.Trudno pohamować wrodzony instynkt i chęć bycia najlepszym. Mecze piłki nożnej w reprezentacji szkolnej, trening brzucha na największą liczbę powtórzeń czy uderzanie pięściami w worek treningowy w garażu – to wszystko po to, aby w przyszłości odnosić sukcesy. Prawdziwy mężczyzna musi czuć się pewnie
w każdej sytuacji. Pomoże mu w tym regularny trening na siłowni.
Jak potwierdzają badania, osoby ćwiczące mają o sobie lepszą opinię niż te, które spędzają wolny czas przed telewizorem. Dzięki temu są one również lepiej traktowane przez najbliższe otoczenie. Dawniej facet, aby zdobyć uznanie, musiał upolować zwierzynę, zdobyć kobietę, stworzyć rodzinę i być najsilniejszy w swoim otoczeniu. Dziś wiele się zmieniło. Mimo to silny fizycznie i psychicznie mężczyzna nadal jest obiektem pożądania.
3. Trening domatora, czyli budowanie sylwetki w domu
Trening w domu to znakomite rozwiązanie dla wielu osób. Stanowi alternatywę dla treningu na siłowni dla osób, które nie posiadają funduszy na karnet i ćwiczenie pod okiem trenera. Ci, którzy decydują się na trening domatora, mają do dyspozycji niezliczoną liczbę ćwiczeń na wszystkie partie ciała.
Budowanie sylwetki w domu to jednak dobra opcja wyłącznie dla tych, którzy w niewielkim stopniu chcą poprawić swoją rzeźbę, siłę oraz wydolność. Rezultatów treningu w domu nie da się porównać z tymi, które można osiągnąć dzięki wysiłkowi z ciężarami.
4. Trening na siłowni a samoocena
Po treningu FBW czujesz wszystkie mięśnie, nawet te, o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Przeglądasz atlas kulturystyczny. Wiesz, jak wygląda biceps oraz jakie ćwiczenia są najlepsze na triceps. Czujesz, że sam trening to za mało. Zaczynasz więc czytać poradniki dotyczące odżywiania. Osiągasz coraz lepsze efekty. Wiesz, co jeść po treningu.
Zauważasz także, że za duża liczba kilokalorii odbija się negatywnie na twojej sylwetce. W rezultacie wprowadzasz trening cardio. W zależności od nastroju decydujesz się na trening biegacza lub na rowery treningowe na siłowni.
Czy mężczyzna, który opanował do perfekcji trudną sztukę dbania o własne zdrowie, kondycję i tężyznę fizyczną, a przy tym wygląda coraz lepiej, może czuć się atrakcyjny i pewny siebie? Oczywiście! To on będzie pozytywnie wyróżniał się z tłumu, to jemu będą zazdrościć mężczyźni i to do niego będą wzdychać kobiety.
5. Regularny trening – korzyści
Trening autogenny, z którego korzystał m.in. Arnold Schwarzenegger,
z powodzeniem można przenieść na pozostałe dziedziny życia. Osoby osiągające sportowe sukcesy potrafią samodzielnie ułożyć plan, który pomoże osiągnąć określony cel.
Regularnie spożywane posiłki oraz kolejne wykonane plany treningowe uczą ciężkiej pracy, samozaparcia oraz przede wszystkim pokazują, że porażki należy traktować jako cenne doświadczenia, z których trzeba wyciągać odpowiednie wnioski.