Związek na odległość ma swoje jasne i ciemne strony. Widmo życia na odległość dla wielu osób często jest równoznaczne z końcem związku. Jednak nie musi to być reguła. Zapoznaj się z niniejszym artykułem

i dowiedz się, jakie zalety i wady niesie ze sobą związek na odległość.


SPIS TREŚCI:
1. Czy związek na odległość ma sens?
2. Plusy związku na odległość
3. Minusy związku na odległość1. Czy związek na odległość ma sens?
Życie nie jest proste. Szczególnie nie rozpieszcza tych, którzy wiele od siebie wymagają. W dzisiejszych czasach wyjazdy na drugi koniec świata nie są czymś nadzwyczajnym. Często sytuacja materialna, chęć kształcenia się czy tzw. "propozycja nie do odrzucenia" stawiają człowieka przed dylematem – zostać tu, gdzie jestem teraz, czy wyjechać i zawalczyć

o lepsze życie? Stawianie swojego życia na jedną kartę to spore ryzyko. Większość osób go nie podejmuje.


Decyzja nie jest łatwa. Nic w tym dziwnego! Częstokroć wyjazd powoduje konieczność pozostawienia domu, rodziny, przyjaciół i ukochanej osoby. Cierpią na tym obie strony. Czy zatem możliwe jest utrzymanie związku na odległość?


Relacja na odległość jest jak najbardziej możliwa. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Wielu z nich udaje się również utrzymać swój związek, choć z pewnością niesie to ze sobą duży wysiłek. Podstawową kwestią jest dbanie o regularny, pozbawiony negatywnych emocji kontakt.


Partnerzy, pomimo odległości, muszą okazywać wzajemne zrozumienie. Nieobca musi być im cierpliwość, wierność oraz chęć wzajemnego udowadniania, że są dla siebie wciąż bliscy. Mimo to zdarzają się sytuacje, w których długotrwały wyjazd partnera powoduje bezpowrotny rozpad związku. Czy zatem związek na odległość ma plusy? A może związek na odległość cechują tylko wady?


2. Plusy związku na odległość
Może ciężko w to uwierzyć, ale samotny wyjazd na drugi koniec świata może mieć swoje zalety. 


Wzmocnienie relacji
Może wydawać się to absurdalne, ale czasowe rozstanie partnerów czy ograniczenie ich spotkań może pozytywnie wpłynąć na ich relację. Zakochani, którym brakuje regularnych spotkań, więcej myślą o sobie.

Z kolei tęsknota może prowadzić do wyidealizowania związku Fabryka Siły Sklep

i samego partnera, dzięki czemu szansa na przetrwanie relacji zdecydowanie wzrasta.


Poprawienie sytuacji materialnej
Wyjazd w celach zarobkowych jednego z partnerów może stanowić szansę dla pary. Kilka tygodni ciężkiej pracy pomoże wyjść z długów, a odzyskanie płynności finansowej zapewni życie na wyższym poziomie. Odpowiedni poziom zarobków pozwoli na czas pracy lub na stałe sprowadzić do siebie ukochaną osobę i wspólnie dzielić z nią swoją codzienność. W tym przypadku poprawa sytuacji materialnej to cel nadrzędny, którego świadome są obie strony. Gdy tylko udaje się go zrealizować, partner albo wraca do poprzedniego trybu życia, albo decyduje się na odważny krok i ściąga do siebie ukochaną osobę.


Czas na przemyślenia
Pierwsze dni w związku na odległość mogą być prawdziwą udręką. Wyjazd nie jest prostą sprawą, gdy będziemy świadomi, że gdzieś na świecie zostawiło się osobę, której się ufa, na której można polegać, którą się szanuje, kocha. Z drugiej strony czasowa rozłąka to świetny okres na to, aby nabrać nieco dystansu do siebie i związku. Czas na przemyślenie zalet i wad pozostawania w dotychczasowej relacji.


3. Minusy związku na odległość
Związek na odległość posiada także kilka minusów. Te niekiedy mogą przyczynić się do rozpadu wieloletniej relacji. Poniżej zaprezentowano wady życia w związku na odległość.


Definitywny rozpad związku
Wyjazd na drugi koniec świata, brak zadowalającego obie strony regularnego kontaktu, często ograniczonego jedynie do mediów społecznościowych czy aplikacji Skype – mogą stanowić podstawę do rozstania. Często pary, które są ze sobą krótko, nie są w stanie podołać takiej próbie. O wiele łatwiej jest partnerom z dużo większym stażem.


Brak bliskiego kontaktu
Partnerzy potrzebują bliskości, intymności oraz czasu tylko dla siebie. Igraszki łóżkowe to bardzo ważna część wspólnego życia. Ich brak może negatywnie odbić się na kondycji związku. Brak spędzania czasu tylko we dwoje zwykle prowadzi do oziębienia relacji, ta zaś do oddalania się partnerów od siebie.


Romans
Wyjazd na drugi koniec świata oraz frustracja z braku bliskości z partnerem mogą doprowadzić do zdrady. Zdrada w takim przypadku oznacza praktycznie koniec związku. Zdradzającą zaś może być zarówno osoba, która zdecydowała się na wyjazd, jak też ta, która miała cierpliwie czekać na powrót partnera.