Co ma wspólnego smartfon z urządzeniem do złudzenia przypominającym zegarek naręczny? Dla zwykłego człowieka, który nie interesuje się nowoczesną technologią – zapewne niczym, ale dla gadżeciarza jest to oczywista zależność. W końcu smartwatch to urządzenie, z pomocą którego można sprawdzić nie tylko aktualną godzinę! Jest to naprawdę fajny gadżet dla faceta lubiącego się wyróżniać. Czym więc jest smartwach i co ma on wspólnego z telefonem komórkowym?

 

SPIS TREŚCI:

1. Czym jest smartwatch?

2. Do czego służy to urządzenie?

3. Styl i wygoda w jednym

4. Ciekawe opcje

5. Taki fajny gadżet, a ma wadę

 

 

1. Czym jest smartwatch?

Artykuł rozpoczniemy odpowiedzią na pytanie zadane na samym wstępie. Smartwatch to urządzenie multimedialne, które do złudzenia przypomina zwykły, ale za to ładnie wyglądający elektryczny zegarek naręczny. Cóż, pozory mogą mylić, choć trop jest jak najbardziej dobry. Ten, wydawać by się mogło, zegarek to tak naprawdę centrum dowodzenia smartfonem, który może znajdować się w torbie podróżnej, kieszeni czy też damskiej torebce!


Z pewnością urządzenie to może otwierać listę obejmującą kolejno najlepsze elektroniczne gadżety dla faceta, które mogą sprawdzić się jako przydatny prezent na urodziny, pod choinkę czy też na święto zakochanych – walentynki. Zaletą jest to, że sam zegarek do weryfikowanie czasu jest modny od lat, ale również to, że smartwatch to niedrogie, ekskluzywne i przydatne urządzenie.


2. Do czego służy to urządzenie?

Smartwarch zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych informacji znajdujących się w telefonie komórkowym, gdy właściciel nie może bądź też nie chce po niego sięgać. Jedno pociągnięcie palcem po dotykowym ekranie wystarcza, aby wydobyć z urządzenia pełne możliwości.


Idealnie sprawdza się to w pracy, gdy pracownik nie może niepostrzeżenie dla innych sięgnąć do kieszeni i sprawdzić, czy ktoś do niego telefonował, co nowego wydarzyło się na profilach znajomych na jednym z wielu portali społecznościowych. Może też zweryfikować, czy otrzymał wiadomość SMS.


Innymi słowy – smartwatch po połączeniu z telefonem pokazuje na swoim dotykowym mini ekranie wszystkie najważniejsze informacje. Nowatorski gadżet dla faceta ponadto umożliwia zmianę obecnie odtwarzanej muzyki. Fabryka Siły Sklep


3. Styl i wygoda w jednym

Smartwatch to nowatorskie rozwiązanie multimedialne, to skrywające się w na pozór zwykłym zegarku prawdziwe centrum dowodzenia. Gadżet na miarę XXI wieku. Jest nie tylko wygodny, gdyż zastępuje tradycyjny zegarek naręczny, wzbogaca o nowe rozwiązania technologiczne, ale również zapewnia komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu.


Jedno spojrzenie wystarczy, aby sprawdzić wszystkie istotne informacje bez względu na to, czy jest się w urzędzie i załatwia pilną sprawę, czy też właśnie biegnie się na uciekający pociąg. Wyciągnięcie w biegu telefonu z torby czy zasuniętej kieszeni wydaje się niemożliwe, zaś spojrzenie na dotykowy wyświetlacz gadżetu to zaledwie ułamek sekundy!


4. Ciekawe opcje

W tym punkcie zostaną zebrane wszystkie możliwości, jakie smartwatch oferuje klientowi. Niektóre z wymienianych funkcji zostały już wspomniane w artykule, ale od przybytku głowa nie boli!


Po pierwsze kliknięcie na ekran aktywuje zegarek do działania. Pierwszy kontakt z palcem umożliwia zobaczenie aktualnej godziny oraz daty. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekraniku, aby mieć dostęp do bardziej zaawansowanych opcji.


Smartwatch, czyli elektryczny gadżet XXI wieku, umożliwia więc:

– sprawdzenie nieodebranych połączeń,

– połączenie się z GPS,

– odczytanie wiadomości przesłanych na telefon,

– przejrzenie portali społecznościowych,

– zaplanowanie nowych zadań,

– sprawdzenie spisu książki adresowej,

– wykonanie telefonu,

– zapoznanie się z prognozą pogody,

– sprawdzenie poczty e-mail,

– zarządzanie odtwarzaczem muzycznym w telefonie,

– otworzenie kalendarza,

– aktualny stan naładowania baterii zegarka.


Niestety nie ma możliwości wgrania aplikacji ani rozmowy przez smartwatch. Wszystkie tego typu zadania zarezerwowane są wyłącznie dla telefonu, z którym ewentualnie gadżet można połączyć.

 

5. Taki fajny gadżet, a ma wadę

Niestety żywotność gadżetu na jednym ładowaniu jest obiektem narzekań ze strony klientów. Jedno pełne naładowanie baterii smartwatch starcza na korzystanie z urządzenia przez około dwa dni. Sprawa wygląda podobnie jak w najnowocześniejszych smartfonach, które niestety również na jednym ładowaniu nie są w stanie pracować dłużej niż 1–2 dni! W porównaniu z telefonami, które na jednym ładowaniu wytrzymywały nawet tuż po zakupie 14 dni, jest to naprawdę mierny wynik.


Należy jednak o tym pamiętać, że smartwatch w przeciwieństwie do zwykłego zegarka naręcznego posiada zupełnie inne funkcje niż wskazywanie godziny, w związku z tym został on wyposażony w wyświetlacz LCD, moduł łączności wi-fi, moduł łączności bluetooth czy NFC. Niestety to wszystko w momencie połączenia urządzenia z telefonem komórkowym pobiera dużo energii, zwłaszcza że miejsce na zamontowanie zadowalającej pojemnościowo baterii jest również ograniczone.