Wygranie sprzeczki z kobietą jest praktycznie niemożliwe. Nie masz nawet co się wysilać. A co w przypadku, gdy ona nie ma racji, a wyjście, które proponujesz, jest jedynym słusznym? Nie jest to z pewnością proste zadanie, ale z tym poradnikiem poradzisz sobie bez najmniejszego problemu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Nie nakazuj, tylko proponuj
2. Odnoś się do korzyści
3. Nie same fakty, a emocje
4. Bądź przekonany o słuszności wyboru

 

 

1. Nie nakazuj, tylko proponuj

Nie bądź apodyktycznym szarym osobnikiem, który wyraża swoje zdanie

i oczekuje bezwarunkowego zgodzenia się z nim, a wszyscy, którzy się sprzeciwią, poznają gniew swojego władcy!

 

Takim zachowaniem nic nie wskórasz. Możesz nie tylko zrazić partnerkę do siebie, ale także narobić sobie kłopotów w relacjach międzyludzkich. Brak umiejętności zrozumienia drugiej strony to cecha osób, które mają problemy ze sobą i za wszelką cenę chcą podbić swoje ego stawianiem kogoś w hierarchii niżej od siebie.

 

Nie jesteś władcą, a partnerem, dlatego zamiast stawiać na swoim, nie licząc się ze zdaniem swojej partnerki, na drodze kompromisu oraz dojrzałości emocjonalnej proponuj rozwiązania, które będą korzystne dla was obojga!

 

2. Odnoś się do korzyści

Jeśli chcesz przekonać partnerkę do swoich racji, stosuj tzw. język korzyści. Mów o tym, jakie korzyści oboje wyciągnięcie z takiego wyboru.

 

Jest to technika stosowana przez najlepszych sprzedawców, i wierz bądź nie, ale takie osoby są w stanie sprzedać klientowi dosłownie wszystko, ponieważ umiejętnie wiążą potencjalne korzyści z oczekiwaniami. Fabryka Siły Sklep

 

Podobnie postępuj i ty. Pokaż swojej partnerce, że jej wymagania zostaną spełnione, kieruj się przy tym korzyściami, jakie z tego wynikną.

 

3. Nie same fakty, a emocje

Jak już wiesz, a jeśli nie wiesz – spokojnie, zaraz nadrobisz swoje zaległości – kobiety są bardzo emocjonalne. W swoim postępowaniu w głównej mierze kierują się tym, co dyktują im emocje, które się w nich kumulują, a nie rozsądek.

 

Jeśli chcesz mieć wpływ na opinię swojej partnerki i przekonać ją do swoich racji, pamiętaj o tym, by to wykorzystać! Mów o tym, co czujesz, jak ona się poczuje, jeśli np. zdecydujecie się na wakacje w słonecznej Barcelonie,

a nie na bezdrożach krajów trzeciego świata, gdzie turyści często są atakowani bądź porywani przez miejscowe gangi!

 

4. Bądź przekonany o słuszności wyboru

Jeśli chcesz umiejętnie rozmawiać ze swoją partnerką, zwróć uwagę na to, czy jesteś przekonany o słuszności swojego wyboru. Jeśli nie, to nie dziw się, że nie udało ci się przekonać swojej dziewczyny do własnych racji.

 

Kobiety o wiele lepiej odczytują od nas, mężczyzn, mowę ciała. Poza tym, co mówimy, zwracają baczną uwagę na nasze ruchy oraz sposób wypowiedzi, a to zdradza nasze przekonanie bądź jego brak w konkretnym temacie!

 

Dlatego, jeśli chcesz przekonać partnerkę do swojego zdania, musisz być święcie przekonany o tym, że jest ono słuszne i lepsze niż rozwiązanie proponowane przez twoją kobietę!