Tylko 3% osób realizuje swoje postanowienia noworoczne. Również taka sama liczba osób w pełni realizuje swoje marzenia. Co więc zrobić, aby dołączyć do tego zaszczytnego grona? Z tym poradnikiem z pewnością będziesz bliżej swojego celu!

 

SPIS TREŚCI:

1. Określ swoje marzenia
2. Postaw jasny cel
3. Opracuj plan działania
4. Pracuj w pocie czoła
5. Cierpliwość to cnota

 

 

1. Określ swoje marzenia

Z pewnością masz co najmniej jedno marzenie. Każdy je ma, choć większość osób nie ma odwagi się do tego przyznać, nawet przed samym sobą. Bez marzeń ludzkie życie byłoby puste.

 

Niestety większość z nas umiera, nigdy nie zaznając smaku życia we własnym śnie. Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, marzenia nie spełniają się same. Życiowy sukces to efekt żmudnej, wieloletniej pracy.

 

Poniżej znajdziesz porady, jak należy działać, aby w przyszłości mieć to,

o czym marzysz od dzieciństwa.

 

2. Postaw jasny cel

Kluczem do sukcesu, a zarazem pierwszym krokiem w przygodzie „spełniam własne marzenie”, jest określenie jasnego celu. Twoim celem może być dosłownie wszystko: odniesienie sukcesu w sporcie, założenie własnej dochodowej firmy czy przespanie się z setką kobiet w ciągu następnych dwóch lat!

 

Określenie celu to jednak punkt, z którego powinniśmy zacząć swoją podróż. To on będzie kierował nasze kroki w określonym kierunku po długiej i krętej drodze, na której czeka na nas wiele pułapek i ślepych zaułków. Czasami będziemy musieli się cofnąć, aby nie zbłądzić! Fabryka Siły Sklep

 

Mowa oczywiście o porażkach, które są jednym z elementów sukcesu.

 

3. Opracuj plan działania

Nie zrealizujesz swojego celu bez nakreślenia planu działania. Dzięki niemu krok po kroku ustalisz, jak należy zrealizować swoje marzenie. Rozłożysz je na czynniki pierwsze, dostrzeżesz potencjalne zagrożenia, poznasz tajniki samorozwoju i zobaczysz, że realizacja marzeń to proces. Proces ten jednak trzeba nieustannie pielęgnować. Gdy tylko pojawi się okazja, bez wahania należy zrobić krok w przód.

 

W końcu, kto nie ryzykuje, ten nie może na nic liczyć.

 

4. Pracuj w pocie czoła

Znasz swój cel oraz masz gotową strategię działania. Nie pozostaje ci nic innego, jak zacząć realizować jej kolejne punkty, pracując na swój życiowy sukces.

 

Musisz nastawić się na jeden z najcięższych okresów w twoim życiu. Prawdopodobnie nieraz będziesz chciał się poddać. W takich momentach powinieneś dodatkowo wykrzesać z siebie jeszcze więcej, bowiem są to chwile przełomowe. W głównej mierze to one decydują o tym, czy uda ci się coś osiągnąć, czy skończysz jak 97% ludzi!

 

5. Cierpliwość to cnota

Jeszcze jedno – nie spełnisz swoich marzeń z dnia na dzień. Czasem zajmie ci to miesiąc, niekiedy rok, a może być również tak, że będziesz na nie pracował przez dekadę, nie widząc efektów.

 

Thomas Edison zanim wynalazł żarówkę, przeprowadził ponad 1000 nieudanych prób! Gdyby nie jego zaciętość, dziś nadal siedziałbyś przy świecy.

 

Bądź jak Edison i nigdy się nie poddawaj. W końcu się uda.