Powszechnie wiadomo, że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To jedno z najbardziej oddanych zwierząt, jakie człowiek może mieć pod swoim dachem. Ponadto posiadanie psa niesie za sobą wiele korzyści.

 

SPIS TREŚCI:
1. Masz psa? Zmniejszasz ryzyko depresji
2. Naturalny ochroniarz domu
3. Wspólne cardio
4. Mężczyźni mający psa są dla kobiet bardziej atrakcyjni

 

 

1. Masz psa? Zmniejszasz ryzyko depresji

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – zdanie to nabiera zupełnie innego brzmienia. Nie jest już to tylko utarty w kulturze slogan.

 

Badania naukowe dowodzą, że właściciele psów są mniej narażeni na ryzyko zachorowania na depresję, a więc chorobę, która z roku na rok dotyka coraz większej liczby ludzi. Ponadto nic nie działa tak kojąco na zmysły po powrocie z pracy jak widok zadowolonego czworonożnego członka rodziny. Pies to wspaniały zwierzak, zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro swojego opiekuna.

 

2. Naturalny ochroniarz domu

Naturalną zaporą nie do przejścia dla nieproszonych gości może być właśnie pies. Już sam odgłos szczekania może wpływać zniechęcająco na złodziei zacierających dłonie na ciężko wypracowany dobytek. Dodatkowo zwierzak to świetny alarm. Nie tylko odstraszy niechcianych gości, ale zawsze zawiadomi o obecności osoby trzeciej.

 

3. Wspólne cardio Fabryka Siły Sklep

Osoby, które chcą zrzucić dodatkowe kilogramy i zadbać tym samym o własne zdrowie, nie muszą już prosić partnera bądź znajomych o wspólny jogging. Takie prośby i tak zazwyczaj nie spotykają się z zadowalającą odpowiedzią.

 

Warto wspólną przebieżkę zaproponować swojemu czworonogowi. Większość ras psów, a zwłaszcza czworonogi rasy husky wręcz kochają ruch i będą świetnymi kompanami nie tylko w czasie biegania, ale również podczas rowerowych wypadów do parku.

 

4. Mężczyźni mający psa są dla kobiet bardziej atrakcyjni

W końcu ostatni punkt, specjalnie pozostawiony na koniec i skierowany bezpośrednio do panów. Faktem jest, że to właśnie faceci posiadający w swoim domu pupila są dla kobiet bardziej atrakcyjni.

 

Opieka nad psem wymaga niemałych umiejętności, cierpliwości, poświęcenia i przede wszystkim umiejętności organizowania własnego czasu, zwłaszcza kiedy ze względu na pracę niewiele pozostaje go nawet dla samego siebie. Tacy mężczyźni w oczach kobiet wydają się bardziej atrakcyjni, bowiem poprzez opiekę nad czworonogiem dają jasny sygnał, że równie dobrze poradzą sobie z opieką nad partnerką i potencjalnym potomstwem.