Jak zmienić swoje życie na lepsze w kilka dni? Czy jest to możliwe? Najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Cierpliwość, konsekwencja oraz ciężka praca dają szansę na to, aby zmienić swoje myślenie. To pierwszy krok do odmienienia codzienności. Warto pamiętać również o tym, że życie można zmienić w dowolnej chwili, bez względu na wiek, zawód czy status społeczny.

 

SPIS TREŚCI:
1. Jak zmienić swoje życie? Patrz na to, co jesz!
2. Bądź aktywny fizycznie!
3. Przyjrzyj się swoim nawykom!
4. Otaczaj się odpowiednimi ludźmi!
5. Wysypiaj się!

6. Doceń siebie!
7. Żyj tak, jak zawsze chciałeś!
8. Nie bój się!
9. Naucz się mówić „nie"!
10. Naucz się słuchać!

 


1. Jak zmienić swoje życie? Patrz na to, co jesz!
Stos papierków po cukierkach, butelki po słodkich gazowanych napojach oraz czekające w pogotowiu nienapoczęte dotychczas paczki chipsów – tak można spędzać wolny czas. Dla wielu osób to sposób na dobre spędzenie popołudnia po ciężkiej, stresującej pracy. Puste kalorie oraz ulubiony serial transmitowany codziennie o tej samej porze – brzmi świetnie! W końcu można odpocząć! Nie jest to jednak zdrowe rozwiązanie.

 

Jak dowodzą uczeni, na ludzkie życie ma wpływ głównie to, co znajdujemy na swoim talerzu. Niezdrowe odżywianie odbija się nie tylko na kondycji fizycznej, ale również prowadzi do pogorszenia samopoczucia. Komfort życia jest bezpośrednio powiązany z tym, co spożywamy. Przynajmniej tak twierdzą psychodietetycy.

 

2. Bądź aktywny fizycznie!
Kluczem do zmian, zwłaszcza tych widocznych na zewnątrz, może być regularna aktywność fizyczna. Od najmłodszych lat dzieciom powtarza się, że sport to zdrowie. Niestety wiele osób po osiągnięciu pewnego wieku rezygnuje z regularnego ruchu na rzecz obowiązków zawodowych lub wynikających z założenia rodziny.

 

Dzięki uprawianiu sportu można zadbać o zdrowie, poprawić swój wygląd oraz poczuć się lepiej. Złe samopoczucie, niezadowolenie z życia oraz kompleksy mogą wynikać z niesatysfakcjonującego wyglądu. Osoby otyłe lub skrajnie wychudzone w obawie przed brakiem społecznej akceptacji często zamykają się w sobie. Jest to pójście na łatwiznę. To jedynie próba zatuszowania problemów, a nie radzenie sobie z nimi.

  Fabryka Siły Sklep

Osoby, które pragną zmienić swój wygląd, powinny udać się na siłownię, gdzie po wstępnej konsultacji z trenerem personalnym mogą walczyć o sylwetkę, o której marzą. Budowanie wymarzonej sylwetki to proces długotrwały. Należy więc nastawić się na ciężką pracę oraz setki wyrzeczeń. Mimo to warto się poświęcić. Uprawianie sportu dodaje pewności siebie oraz pomaga pokonywać bariery, nie tylko te sportowe.

 

3. Przyjrzyj się swoim nawykom!
Nikt nie rodzi się niepoprawnym optymistą lub skrajnym pesymistą. To zależy od wychowania, podejmowanych decyzji oraz bagażu doświadczeń. Czasem jedna tylko chwila może sprawić, że ludzie stwierdzają, iż ich filozofia życia jest zła. Silny impuls jest w stanie zmienić życie o 180 stopni. Warto jednak do wszelkich zmian podejść z dystansem.

 

Nasze życie kształtowane jest przez nawyki. Nawyk to regularnie powtarzana czynność, która towarzyszy człowiekowi w jego codziennym życiu. Dzięki temu mózg nie musi przypominać sobie czynności, które poznał wcześniej. Wie, że ogień parzy.

 

Nawyki można podzielić na dobre i złe. Dobre podnoszą komfort życia, złe zaś wpływają na nie negatywnie. Poznanie własnych zalet i wad oraz silna chęć zmiany swojego życia na lepsze mogą sprawić, że zacznie się zastępować złe nawyki tym dobrymi. Na przykład dzięki systematycznej pracy wyeliminuje się z życia lenistwo, a dzięki otworzeniu się na nowe kultury pozbędzie się uprzedzeń na tle rasowym lub religijnym.

 

4. Otaczaj się odpowiednimi ludźmi!
Jak zmienić swoje życie na lepsze, kiedy otaczamy się nieodpowiednimi osobami? Niestety jest to niemożliwe. Najbliższe otoczenie ma wpływ na to, jak wygląda codzienność. W związku z tym otaczanie się pesymistami, osobami mało ambitnymi, nie jest dobrym rozwiązaniem dla osoby pragnącej od życia więcej niż np. tylko nudnej pracy na etacie.

 

Warto kierować się w życiu wartościami, w które wierzą idole. Osoba pragnąca odnieść sukces zawodowy w sporcie siłowym powinna wzorować się na swoich idolach oraz przebywać w towarzystwie osób, które na co dzień spędzają dziesiątki godzin na siłowni. Podobnie sprawa wygląda

w przypadku osób, które chcą stać się bogatsze – muszą czytać książki osób, które osiągnęły bogactwo. Warto również otaczać się osobami przedsiębiorczymi. Te nauczą nas, jak zarabiać pieniądze.

 

5. Wysypiaj się!
Niedosypianie może prowadzić do problemów zdrowotnych oraz być źródłem gorszego samopoczucia. Osoby, które nie wysypiają się, mają problemy z wagą, z koncentracją, są częściej zdenerwowane. Wahania nastroju to także efekt niedostatecznej dawki snu.

 

Warto to zmienić! Wystarczy spać w ciągu doby 7–10 godzin. Taka dawka snu, w zależności od trybu życia oraz wykonywanego zawodu, jest w stanie zapewnić człowiekowi niezbędną ilość odpoczynku. Osoba wypoczęta jest bardziej wydajna w pracy, mniej narzeka oraz cieszy się lepszym zdrowiem. W niektórych przypadkach wskazane jest zrobienie 15–30-minutowej drzemki. Jest ona w stanie zastąpić kawę i pozwala naładować baterie na resztę dnia.

 

6. Doceń siebie!
Ludziom brakuje pewności siebie. Wiele osób nie potrafi znaleźć złotego środka w swoim życiu, dzięki któremu mogliby znaleźć dystans do siebie i otaczającego świata. Bezpodstawne opinie innych osób traktuje się niczym wyrocznie, będące jedynym źródłem prawdy. A przecież kto może wiedzieć

o nas więcej niż my sami? No właśnie! Przez to wiele osób żyje w błędnym przekonaniu na własny temat. Niestety jest to czynnik negatywnie wpływający na nasze samopoczucie.

 

Tak naprawdę ludzki potencjał i możliwości są niczym nieograniczone. Ludzie sami wyznaczają sobie granice, których na pozór nie są w stanie przekroczyć. Odbierają sobie tym samym szansę na prawdziwe szczęście. Codziennie ktoś udowadnia, że granice są tylko w naszych głowach. Warto więc zacząć skupiać się na swoich zaletach, a nie tylko wadach.

 

7. Żyj tak, jak zawsze chciałeś!
Każde dziecko ma swoje marzenia. W większości przypadków szybko ulegają modyfikacji po wkroczenie w dorosły świat. Rzeczywistość często weryfikuje to, kim jesteśmy. Właśnie przez to tylko niektórym osobom udaje się podążać w życiu za swoimi marzenia. Zwykle to te osoby zapewniają sobie oraz swojej rodzinie dostatnie życie oraz odnoszą spektakularny sukces zawodowy.

 

Osoby, które nie wiedzą, jak zmienić swoje życie na lepsze, powinny przeanalizować to, czy faktycznie są kowalami własnego losu. Jeżeli tak nie jest, to najwyższy czas to zmienić. Trzeba wykrzyczeć: „Chcę zmienić swoje życie!” i konsekwentnie zacząć realizować własne postanowienie.

 

8. Nie bój się!
Dlaczego większość osób nie osiąga tego, co sobie wcześniej założyło? Czemu tak wiele karier kończy się jeszcze w przedbiegach? Odpowiedź jest dość oczywista. Ludzi paraliżuje strach przed porażką. Niektórzy idą nawet

o krok dalej i mówią, że ludzie tak naprawdę nie boją się własnej porażki,

a umiejętności, których do tej pory nie udało się im odkryć.

 

Wiele osób wybiera strefę komfortu. Niestety nie jest to droga do tego, aby móc na stałe zmienić swoje życie na lepsze. Strach ma wielkie oczy. Można zmienić życie, gdy zmieni się swoje myślenie.

 

9. Naucz się mówić „nie"!
Twoje życie może być wspaniałe. Musisz w to uwierzyć. Optymizm to nie wszystko, aby być w pełni szczęśliwym. Kluczem do szczęścia może być również asertywność. Czasem trzeba powiedzieć „nie" i pozostać wiernym swoim zasadom. Trzeba jasno pokazywać granicę, której nie należy przekraczać.

 

W niektórych przypadkach brak asertywności prowadzi do gorszej pozycji społecznej, gorszej pracy czy słabszych zarobków. Wbrew pozorom dobry szef jest w stanie docenić asertywną osobę, która nie godzi się na wszystko, zna swoją prawdziwą wartość. Oczywiście poza tym musi cechować się wysokim profesjonalizmem, pracowitością oraz rzetelnym wywiązywaniem się z powierzonych obowiązków.

 

10. Naucz się słuchać!
Niektórzy myślą, że ich życie jest najważniejsze. Nie zwracają uwagi na otaczający ich świat. Funkcjonowanie w ten sposób to nic innego jak rzucanie sobie kłód po nogi. Człowiek powinien aktywnie słuchać innych

i prowadzić dialog. Powinien umieć wyciągać wnioski. Niestety umiejętność aktywnego słuchania w dzisiejszych czasach należy do rzadkości. A szkoda, bo jest to jedna z odpowiedzi na to, jak zmienić swoje życie na lepsze.

 

Umiejętność aktywnego słuchania to przede wszystkim wczuwanie się w to, co mówi nadawca. Empatia to klucz do prowadzenia dialogu z innymi. To także otwartość na odmienne poglądy, rozwiązywanie zawiłych problemów oraz odbieranie bodźców emocjonalnych.


Pamiętaj! Liczy się każda sekunda. Każdy mały krok oraz wartość wyznawana na co dzień mogą pomóc ci zmienić swoje życie. Możesz wszystko! Możesz mieć życie takie, jakie chcesz. Musisz tylko w to uwierzyć!