Przydatne gadżety dla faceta są tym, czym dla kobiety nowe ciuchy. Długopis ze ściągą? Tym już nikogo się nie zaskoczy. Producenci co rusz wymyślają nowe gadżety, którymi można by zdziwić klientów. Jednym z nich jest długopis. Z jego pomocą można nie tylko sporządzić notatki czy podpisać stos dokumentów w pracy, ale również… naładować w awaryjnej sytuacji swojego smartfona! Jest to z pewnością idealny prezent dla miłośnika gadżetów!

 

SPIS TREŚCI:

1. Tradycyjne sposoby ładowania smartfona

2. Nowy gadżet do domu. Co daje długopis z ładowarką?

3. Poręczność, wygoda i wysoka użyteczność!

 

 

1. Tradycyjne sposoby ładowania smartfona

Czym jest smartfon, wie prawdopodobnie każdy. Dziś trudno wybrać spośród dostępnych modeli dobrego smartfona, którego bateria będzie cechowała się długą żywotnością. Coraz większe ekrany przyczyniają się do tego, że nawet akumulatory o dużej pojemności nie są w stanie na jednym pełnym ładowaniu pracować dłużej niż 1–2 dni! Ponadto włączone w tle aplikacje dodatkowo obciążają telefon. Bateria pada szybko, a telefon wymaga naładowania.


Najbardziej popularny rodzaj ładowania smartfona to korzystanie z ładowarki sieciowej, która zawsze dołączana jest wraz do aparatu telefonicznego w zestawie. Niestety jest to dobry sposób, ale wyłącznie wtedy, gdy planuje się ładować telefon w domu.

 

Zabieranie ze sobą ładowarki do znajomych, do dziewczyny czy do pracy jest po pierwsze niewygodne. Po drugie, co w przypadku, gdy sprzęt do ładowania się gdzieś zapodzieje? Dzisiejsze smartfony na pełnym ładowaniu wytrzymują zazwyczaj 1–2 dni, więc może się okazać, że pojawi się spory problem.


Dla osób bardziej mobilnych, które z różnych przyczyn wiele podróżują autem, rozwiązaniem jest ładowarka samochodowa. Jednak można korzystać z niej jedynie przy użyciu gniazda samochodowej zapalniczki. W podróży potrafi być nieoceniona.


Kolejnym sposobem jest ładowanie telefonu przy pomocy kabla USB. Podłączenie pod port USB umożliwia nie tylko przesyłanie danych, ale również ładowanie baterii smartfona. Poza tym wystarczy kupić przejściówkę do zapalniczki samochodowej z wejściem USB, aby możliwe było korzystanie z kabla USB również w czasie podróży.


Na koniec został najnowszy sposób ładowania smartfona, który zapewnia Powerbank. Powerbank to nic innego jak przenośny dodatkowy akumulator, z którego można skorzystać w nagłym wypadku. Na rynku dostępne są produktu z różną pojemnością wbudowanej baterii. Adekwatnie – im większa pojemność, tym cena również wyższa. Na całe szczęście wszystko zwraca się w funkcjonalności i niewielkich rozmiarach.


Kto by jednak pomyślał, że do listy sposobów na naładowanie telefonu dołączy… długopis. Więcej o tym gadżecie poniżej.


2. Nowy gadżet do domu. Co daje długopis z ładowarką?

Długopis ma trzy funkcje. Po pierwsze jest on zwyczajnym długopisem umożliwiającym pisanie. Po drugie zmiana końcówki zapewnia korzystanie

z niego jako rysika do dotykowego ekranu smartfona. Po trzecie wystarczy ściągnąć osłonkę, aby za pomocą dokładnie tego samego długopisu naładować swój telefon komórkowy!


Na rynku obecnie można spotkać dwa rodzaje gadżetu. Jeden pełni praktycznie identyczną funkcję jak Powerbank, wymaga więc wcześniejszego naładowania przy dowolnym porcie USB. Druga wersja energię czerpie z jednej baterii AA, czyli popularnego „paluszka”. Taka bateria generuje energię, która według danych producenta może naładować baterię do tego stopnia, by było możliwe korzystanie z urządzenia przez 100 minut. Fabryka Siły Sklep


Największym minusem tego sprzętu jest jego cena – około 100 zł. W sumie mało jest chyba osób, które byłyby w stanie zapłacić za długopis z bonusem aż równowartość100 złotych! Cena może nie jest najniższa, ale rozwiązanie to zyskało rzeszę fanów.


3. Poręczność, wygoda i wysoka użyteczność!

Obecnie na rynku jest wiele urządzeń alternatywnych dla tradycyjnej ładowarki sieciowej, które umożliwiają chociażby naładowanie smartfona. Można wymienić przede wszystkim ciekawe urządzenie, jakim jest ładowarka słoneczna korzystająca (jak sama nazwa wskazuje) z promieni słonecznych czy ładowarka na korbkę, która do naładowania telefonu wymaga użycia siły. Jak podaje producent, energiczne kręcenie korbką przez 2 minuty jest w stanie naładować baterię telefonu, umożliwiając rozmowę od 2 do… 8 minut.


W tak doborowym towarzystwie wydawać by się mogło długopis-ładowarka nie ma racji bytu, ale ku zaskoczeniu wszystkich gadżet znalazł swoich odbiorców. Prawdopodobnie swoją sławę zawdzięcza on nie tyle cenie, co wielofunkcyjności, poręczności (można zabrać go naprawdę wszędzie!) oraz designerskiemu wyglądowi. Długopis jest naprawdę elegancki i świetnie nadaje się zarówno dla osoby, która jest studentem, jak i dla kogoś, kto prowadzi własną firmę.


Pragniesz mieć taki nowy gadżet, a brakuje ci oszczędności? W takim razie skręcanie długopisów może okazać się znakomitą pracą dorywczą!