Najlepsze jedzenie dla faceta!
Dobra dieta pozwoli zapobiec problemom takim jak łysienie, tycie, a nawet… zamartwianie się. Sprawdź, co jeść, aby cieszyć się sprawnością seksualną, siłą, odpornością i pięknym wyglądem!
SPIS TREŚCI:
1. Jedzenie na sprawność seksualną
2. Co jeść na siłę
3. Budowa tkanki mięśniowej
4. Wzrost testosteronu
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Jedzenie na sprawność seksualną
Doskonale sprawdzają się banany i ananasy. Zawierają bromelainę, która pomaga utrzymać dobry przepływ krwi. W zachowaniu sprawności pomoże spożywanie czosnku – zawarta w nim allicyna poprawia krążenie
w okolicach intymnych. Warto wypróbować seler. Bardzo groźny dla sprawności seksualnej jest też niedobór cynku. Ten cenny składnik znajduje się głównie w roślinach strączkowych, orzechach oraz kaszy.
Siła zależy nie tylko od wykonywania ćwiczeń fizycznych, ale także od diety. Należy zrezygnować z wysokoprzetworzonego i niskiej jakości jedzenia, jak chipsy, frytki, czekoladki. Siłę fizyczną daje kasza. Powinna obowiązkowo znaleźć się na talerzu każdego mężczyzny. Kasza ma zasadowy odczyn, dzięki czemu odkwasza organizm, zapobiega ospałości czy słabej kondycji. W dodatku zawiera krzemionkę wzmacniającą stawy. Jest bogata w węglowodany, białko i wiele witamin.
Wołowina to obowiązkowa pozycja w jadłospisie zdrowego mężczyzny. Mięso zawiera dużo białka cechującego się wysoką klasą wartości biologicznej. Organizm przyswaja 70–100% spożytego w wołowinie białka. W budowie tkanki mięśniowej sprawdzają się także: jaja, mleko, sery i ryby. Szczególnym źródłem białka są krewetki. Przygotowywane bez smażenia praktycznie nie zawierają tłuszczu. Są czystym budulcem tkanki mięśniowej. W dodatku pobudzają produkcję krwinek czerwonych, zapobiegają powstawaniu anemii.
Obniżony poziom testosteronu utrudnia panowanie nad emocjami, prowadzi do spadku libido, powstawania tkanki tłuszczowej, łysienia i osteoporozy. Wszystkie czynniki są wysoce niepożądane. Niestety poziom hormonu spada wraz z wiekiem.
Aby uchronić się przed niskim stężeniem testosteronu, należy spożywać produkty odpowiedzialne za jego produkcję. Na pierwsze miejsce w tym zestawieniu wysuwa się mięso czerwone. Warto przy tym pamiętać, że obróbka w głębokim tłuszczu eliminuje dobroczynny wpływ produktów na organizm.
Poziom testosteronu podnoszą także tłuste ryby morskie, które są bogate w kwasy omega-3. Przemianie męskiego hormonu w estrogen zapobiega cynk. Jego duże ilości znajdują się w roślinach strączkowych, pestkach dyni oraz pieczywie pełnoziarnistym. Dobrym pomysłem jest również sięgnięcie po ostrygi, które zawierają sporo witaminy B6, poprawiającej funkcjonowanie układu hormonalnego.