Prawidłowo skomponowana dieta powinna być różnorodna i zawierać wiele produktów, które dostarczą do organizmu dużą ilość cennych składników. Elementem codziennej, zdrowej diety na pewno powinny być orzechy, a wśród nich migdały. Dlaczego? Zobaczcie poniżej.

 

SPIS TREŚCI:

1. Niezastąpione składniki mineralne

2. Niezbędne witaminy

3. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe w migdałach

4. Pomoc dla ciężarnych

5. Wsparcie w diecie odchudzającej

 

 

1. Niezastąpione składniki mineralne

Migdały to bardzo dobre źródło wapnia, niezbędnego do budowy kości, i magnezu, który jest pomocny w stanach przemęczenia i stresu. Cynk, potas i fosfor to pierwiastki, które także znajdują się w migdałach. Cynk wpływa na kondycję włosów i paznokci, fosfor buduje kości i zęby, potas wspomaga prawidłową pracę serca i bierze udział w zaopatrywaniu mózgu w tlen.

 

2. Niezbędne witaminy

Migdały dostarczają do organizmu witaminy E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Witamina E nazywana jest witaminą młodości, ponieważ wyłapując wolne rodniki, chroni skórę przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Jej zadaniem jest także wzmacnianie naczyń krwionośnych.

 

Zawartość witamin z grupy B, ze wsparciem magnezu i kwasów tłuszczowych, powoduje, że migdały są dobrą przekąską dla osób narażonych na stres. Poprawiają pamięć i koncentrację, a także wspomagają pracę układu nerwowego. Fabryka Siły Sklep

 

3. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe w migdałach

Duża zawartość cennych tłuszczów w migdałach powoduje, że stają się one jeszcze bardziej cennym składnikiem diety. NNKT powodują obniżenie ilości frakcji LDL cholesterolu, powodują wzrost ilości frakcji HDL, chronią przed zawałem i miażdżycą, wpływają na pracę mózgu. Kwasy tłuszczowe wraz z błonnikiem regulują glikemię, obniżają wchłanianie glukozy w jelitach. W ten sposób chronią przed rozwojem cukrzycy typu 2.

 

4. Pomoc dla ciężarnych

Ze względu na swoje właściwości migdały powinny znaleźć się w diecie kobiety ciężarnej. Oprócz tego, że zawierają kwas foliowy, są też źródłem wspomnianego wapnia. Jego obecność powoduje, że migdały zobojętniają kwasy żołądkowe, a tym samym są antidotum na zgagę. Pomagają także w walce z nudnościami.

 

5. Wsparcie w diecie odchudzającej

Migdały, pomimo że zawierają dużo tłuszczu, sprzyjają odchudzaniu. NNKT wpływają na metabolizm, regulują go. Migdały są także źródłem błonnika, co powoduje, że po ich zjedzeniu żołądek się wypełnia. Mimo wszystko należy spożywać je z umiarem jako samodzielną przekąskę lub dodatek do dań lub sałatek.