Wstajesz, ledwo przecierasz oczy z niewyspania i choć nie chcesz, to musisz wstać! W końcu nie możesz spóźnić się do pracy. Wstawiasz wodę w czajniku. Czekasz na dźwięk gwizdka oznajmujący koniec gotowania. Do kubka wsypujesz dwie łyżeczki kawy. Zalewasz wrzątkiem. Robisz pierwszy łyk, czujesz, że żyjesz – ale czekaj! Czy chcesz tak zawsze się budzić? Są inne lepsze sposoby niż poranna kawa, choć zawsze jest ona lepsza niż papieros, ma lepszy smak i nie szkodzi tak zdrowiu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Solidna rozgrzewka twoją poranną kawą
2. Poranne bieganie w terenie budzi lepiej niż kawa
3. Węglowodany proste i twoja dieta
4. Zielona herbata i się budzisz

 

 

1. Solidna rozgrzewka twoją poranną kawą

Poranna rozgrzewka pobudza nas do życia. Dzięki aktywności fizycznej dotleniamy cały organizm, w którym szybciej zaczyna krążyć utleniona krew, rozgrzewamy mięśnie i z uśmiechem na ustach rozpoczynamy nadchodzący dzień.

 

Pamiętaj o tym, aby rozgrzewać się „z góry na dół”. Oznacza to, że naszą rozgrzewkę rozpoczynamy od solidnego rozgrzania górnych rejonów ciała, stopniowo schodzimy coraz niżej. Dzięki temu nasze działania są efektywniejsze, a my rozgrzewamy prawidłowo całe ciało!

 

2. Poranne bieganie w terenie budzi lepiej niż kawa

Bieganie z rana, dodatkowo w terenie, ma daleko idące korzyści. Dzięki wdychaniu świeżego powietrza nasze ciało jest rześkie, a umysł wypoczęty. Za sprawą uwalnianych endorfin poprawimy sobie nastrój. A przy tym zaatakujemy tłuszcz.

 

Trening właściwy, nie wliczając obowiązkowej rozgrzewki przed nim oraz rozciągania po nim, może trwać od 15 do 30 minut. Nie musi być przesadnie intensywny, przecież zależy nam na rozbudzeniu! Fabryka Siły Sklep

 

3. Węglowodany proste i twoja dieta

Zamiast kawy możemy w swoim śniadaniowym menu zagospodarować miejsce dla węglowodanów prostych, których wprawdzie należałoby unikać w diecie, aczkolwiek są one zupełnie inaczej traktowane przez nasz organizm z rana i po treningu niż w pozostałych porach dnia. Świetnym rozwiązaniem będzie więc wzbogacenie śniadania o owoce ze względu na zawartą w nich fruktozę, możemy spożyć kilka kostek (oby nie za wiele!) czekolady, koniecznie gorzkiej ze względu na niższą zawartość tłuszczów utwardzonych.

 

4. Zielona herbata i się budzisz

Napar z zielonej herbaty przy pierwszym zaparzeniu gorącą wodą ma właściwości pobudzające! Ta informacja, pomimo iż szokująca, ma swoje wyjaśnienie. Dopiero zielona herbata parzona drugi raz wpływa na organizm uspokajająco. Przy pierwszym parzeniu działa podobnie do kawy, a więc pobudza!

 

Dodatkowo zielona herbata przyspiesza metabolizm. Ma więc wpływ na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej.