Nano srebro koloidalne cieszy się coraz większą popularnością. Istnieje grono osób, które uważają je za cudowny lek na wiele schorzeń, są jednak również przeciwnicy stosowania srebra koloidalnego. Jak dotąd nie zostały opublikowane żadne badania, które w 100% potwierdzałyby korzystny wpływ stosowania nano srebra koloidalnego. Z artykułu dowiecie się, jakie funkcje spełnia srebro koloidalne, kiedy jest zalecane oraz czy może powodować skutki uboczne.

 

SPIS TREŚCI:
1. Czym jest srebro koloidalne?
2. Właściwości lecznicze srebra koloidalnego
3. Zastosowanie srebra koloidalnego
4. Dawkowanie srebra koloidalnego
5. Skutki uboczne stosowania srebra koloidalnego

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Czym jest srebro koloidalne?
Nano srebro koloidalne, znane również pod pojęciem kolargol lub srebro koloidowe, jest roztworem sporządzonym z drobnych cząsteczek srebra oraz wody destylowanej. Roztwór koloidalny jest łatwo przyswajalny przez organizm. Wydalenie cząsteczek srebra z organizmu następuje w ciągu kilku dni. Srebro koloidalne jest całkowicie pozbawione zapachu oraz nie powoduje podrażnień. Wiele osób uważa je za cudowny preparat wykazujący szerokie spektrum zastosowania. Jego stosowanie zaleca się w leczeniu wielu schorzeń, głównie tych na tle grzybiczym, bakteryjnym oraz wirusowym. W przemyśle można spotkać nano srebro koloidalne jako suplement, który składa się w większości z wody oraz śladowych ilości kolargolu. W aptekach można spotkać nano srebro koloidalne w formie środka farmaceutycznego. Wówczas jest to mieszanina rozdrobnionego srebra z białkiem lub żelatyną, które nie nadaje się do celów spożywczych.

 

2. Właściwości lecznicze srebra koloidalnego
Nano srebro koloidalne przyjmowane jako suplement diety może wywierać korzystny wpływ na zdrowie, między innymi:
– skutecznie zwalcza wirusy, grzyby oraz bakterie,
– przyspiesza regenerację tkanek,
– łagodzi objawy zakażenia dróg moczowych,
– wpływa na poprawę odporności organizmu,
– pomaga w walce z trądzikiem, grzybicą oraz alergią,
– łagodzi objawy zatruć pokarmowych,
– poprawia samopoczucie. Osoby, które spożywają jedną łyżeczkę srebra koloidalnego dziennie, mają zwiększoną energią i lepsze samopoczucie,
– pomaga w leczeniu infekcji uszu oraz oczu,
– spożywanie srebra koloidalnego może okazać się pomocne w leczeniu zakażeń gronkowcami oraz paciorkowcami,
– jest stosowane w celu złagodzenia bólów mięśni oraz stawów,
– suplementy diety ze srebrem koloidalnym mają za zadanie pomóc w leczeniu grypy oraz przeziębienia,
– posiada właściwości przeciwzapalne i odkażające, dzięki czemu może zmniejszać swędzenie skóry.

 

3. Zastosowanie srebra koloidalnego
Nano srebro koloidalne stosowane jest głównie jako suplement diety w celu profilaktyki różnych schorzeń. Niektórzy wykorzystują je również jako środek dezynfekujący różne urządzenia, pomieszczenia oraz w celu odkażenia wody. Srebro koloidalne tworzy bowiem swego rodzaju barierę zapobiegającą wnikaniu drobnoustrojów. Dzięki właściwościom dezynfekującym nano srebro koloidalne stosowane jest również do prania oraz prasowania odzieży. Nano srebro koloidalne stosowane jest ponadto jako środek farmaceutyczny, wówczas stosuje się je tylko zewnętrznie. Służy ono przede wszystkim do leczenia zapalenia spojówek. Na jego bazie sporządzane są krople oraz maści do oczu. Stosowanie srebra koloidalnego polecane jest również osobom, u których występuje niedobór tego pierwiastka. Może być stosowane przez alergików, ponieważ nie powoduje podrażnień, oczywiście wyjątek stanowią alergie na srebro. Wiele osób sięga po nano srebro koloidalne jako naturalny zamiennik antybiotyków, pomaga bowiem zwalczać infekcje bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe. Bardzo często jest również zalecane w leczeniu anginy, stanów zapalnych gardła, płuc oraz w zapaleniu zatok. Stosowanie nano srebra koloidalnego okazuje się również pomocne w leczeniu grzybicy paznokci, skóry oraz narządów płciowych.

  Fabryka Siły Sklep

Widoczne efekty suplementacji nano srebrem koloidalnym można jednak zaobserwować tylko przy długotrwałym stosowaniu. W przypadku zewnętrznego stosowania nano srebra koloidalnego istnieje możliwość zaostrzenia objawów na początku kuracji, efekt ten związany jest z oczyszczaniem skóry oraz wzmożonym wydalaniem zanieczyszczeń. Jest to jednak zupełnie normalne zjawisko, które ustępuje samoistnie.

 

4. Dawkowanie srebra koloidalnego
W celach profilaktycznych zaleca się spożywanie jednej łyżeczki nano srebra koloidalnego w ciągu dnia. W stanach chorobowych istnieje możliwość zwiększenia dawki nawet do czterech łyżeczek na dobę. Srebra nie zaleca się jednak stosować dłużej niż dwa miesiące, a dokładną dawkę należy skonsultować z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych skutków ubocznych. Do celów spożywczych przeznaczone jest niejonowe srebro koloidalne, gdzie cząsteczki srebra są zawieszone w płynie lub utrzymują się w ciągłym ruchu. Należy unikać spożywania srebra koloidalnego, które charakteryzuje się żółtym kolorem lub zmienia barwę pod wpływem światła.

Należy również pamiętać, że nano srebro nie jest cudownym antybiotykiem. W przypadku wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych warto udać się na konsultację lekarską w celu ustalenia najlepszego leczenia. Srebro koloidalne może być jedynie środkiem pomocnym w prawidłowym leczeniu.

 

5. Skutki uboczne stosowania srebra koloidalnego
Istnieje grono osób, które są przeciwne stosowaniu nano srebra koloidalnego, głównie ze względu na brak rzetelnych badań na temat jego oddziaływania na zdrowie. Głównym skutkiem ubocznym długotrwałego stosowania srebra koloidalnego może być wystąpienia tzw. srebrzycy, która objawia się przebarwieniami skórnymi, zmianami na paznokciach oraz dziąsłach, które z czasem stają się trudne do usunięcia. Przyczyną tej choroby jest kumulowanie się srebra w różnych częściach ciała, między innymi w skórze, gałkach ocznych, jamie ustnej oraz paznokciach. Niestety zmiany w wyglądzie nie są jedynym skutkiem ubocznym. W przypadku długotrwałego stosowania nano srebra koloidalnego obserwuje się również uszkodzenia nerek i wątroby oraz zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego.

 

Większość ludzi przyjmuje odpowiednie dawki srebra koloidalnego w ciągu dnia wraz z pożywieniem, wodą oraz wdychanym powietrzem. Następnie srebro koloidalne wydalane jest wraz z moczem, dlatego osoby suplementujące ten pierwiastek w odpowiednich dawkach (łyżeczka nano srebra koloidalnego dziennie) nie dłużej niż 2 miesiące nie powinny martwić się wystąpieniem skutków ubocznych. Najlepiej wybierać preparaty pochodzące ze zbadanych źródeł, głównie zaleca się stosowanie nano srebra zakupionego w aptekach. Aby wykluczyć powstawanie ewentualnych skutków ubocznych, niezbędna jest konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji nano srebrem koloidalnym.

 

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.

Bibliografia
Srebro koloidalne – silny, naturalny antybiotyk, naturalna-medycyna.com.pl (31.10.2017 r.)
Misiuk W., Srebro koloidalne – właściwości lecznicze i działania negatywne, portal.abczdrowie.pl (31.10.2017 r.)
Kubikowski P., Kostowski W., Farmakologia. Podstawy farmakoterapii, Warszawa 1979.
Chruściel T.L., Gibiński L., Leksykon leków, Warszawa 1991.
Gziut W., Srebro koloidalne. Naturalny antybiotyk, Lublin 2010.