Wiele osób chcących przede wszystkim zrzucić zbędne kilogramy, szuka idealnego rozwiązania i pokłada kolejne niespełnione nadzieje

w niezliczonych rodzajach diet. W sukurs, wydawać by się mogło, przychodzi dieta zgodna z grupą krwi, która zdaniem twórców, jest szyta na miarę. Czy jednak na pewno tak jest? Czym jest dieta zgodna z grupą krwi? Jakie są jej zalety i kto może ją stosować?

 

SPIS TREŚCI:
1. Dieta zgodna z grupą krwi – co to takiego?
2. Zalety diety zgodnej z grupą krwi
3. Kto może z niej korzystać

 

 

1. Dieta zgodna z grupą krwi – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta zgodna z grupą krwi bazuje na stwierdzeniu, iż właśnie w grupie krwi zapisany jest możliwie najlepszy styl odżywiania. Ma być to związane z odmiennością w żywieniu praprzodków, która doprowadziła to powstania 4 różnych grup krwi. Metoda ta została opublikowana przez dwójkę amerykańskich lekarzy.

 

Dieta zgodna z grupą krwi bardzo szybko zyskała uznanie w oczach wielu osób, które z jej pomocą, zmieniając swoje codzienne nawyki żywieniowe, szybciej i efektywniej zaczęły tracić niepotrzebne, nagromadzone latami kilogramy podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów, pomimo iż jego skuteczność nie została potwierdzona stosownymi badaniami naukowymi.

 

W opozycji do zasad diety stają lekarze, dietetycy oraz specjaliści z zakresu odżywiania. Ich zdaniem nagłe odcięcie niektórych składników nie jest zdrowe, a co za tym idzie, ich brak prowadzi do spadku wagi. Na dłuższą metę jednak stosowanie diety zgodnej z grupą krwi może prowadzić do wielu chorób, jak choćby anemia.

 

2. Zalety diety zgodnej z grupą krwi

Do tej pory nie powstała uniwersalna dieta idealnie dopasowana do zapotrzebowań klienta. Większość diet, z jakimi ma się do czynienia, to jedynie powielane szablony, które w przypadku jednych osób przynoszą zamierzone rezultaty, zaś w przypadku drugich nie przynoszą ich wcale.

 

Jak twierdzą twórcy diety, zmianą tego podejścia jest właśnie opisywana Fabryka Siły Sklep

w artykule dieta skupiająca się na grupie krwi. W grupie krwi jest ich zdaniem zapisany najlepszy sposób odżywiania, co jest nie tylko zdrowe, ale również szybko pozwala uzyskać założone rezultaty.

 

3. Kto może z niej korzystać

Wprawdzie nie ma przeciwwskazań w kwestii stosowania diety, niemniej jednak nie powinny korzystać z niej osoby cierpiące na anemię czy mające problemy z wahaniami wagi. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie się do diety, która jest bogatsza w swoim menu.

 

Wśród takich osób dieta zgodna z grupą krwi może stanowić zagrożenie dla zdrowia. W przypadku przewlekłego stosowania może ona nawet zagrażać życiu osoby, która kieruje się jej zasadami!

 

Przed przystąpieniem do diety zgodnej z grupą krwi należy zapoznać się z jej regułami. Są cztery diety zgodne z grupą krwi:
– dieta grupa krwi A;
– dieta grupa krwi B;
– dieta grupa krwi AB;
– dieta grupa krwi 0.

 

Po zidentyfikowaniu własnej grupy należy się zapoznać z menu.

 

 

Powyższy artykuł należy rozpatrywać w kategoriach dodatkowej opcji żywieniowej oraz ciekawostki dietetycznej, a nie jako wyznacznik zdrowej, w pełni zbilansowanej diety. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem indywidualnej porady żywieniowej, skontaktuj się

z wykwalifikowanym dietetykiem, który ustali plan żywieniowy odpowiedni dla Ciebie.