Dogłębne oczyszczanie skóry jest sposobem na piękną cerę w każdym wieku. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych metod zapewniających piękny wygląd zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jak usunąć zmarszczki i pozbyć się trądziku? Sprawdź!

 

SPIS TREŚCI:

1. Oczyszczanie skóry – dlaczego jest tak ważne?
2. Czym najlepiej myć ciało?
3. Peeling dla sportowca
4. Peeling przeciwzmarszczkowy
5. Dobry peeling do cery trądzikowej

 

 

1. Oczyszczanie skóry – dlaczego jest tak ważne?
Umycie skóry mydłem nie usuwa w stu procentach wszystkich zanieczyszczeń. Smog z powietrza i pot osadzają się na naskórku, zatykając pory i prowadząc do powstawania pryszczy i wągrów.

 

Nieprawidłowo oczyszczona cera sprzyja rozwojowi trądziku, a także przyspiesza powstawanie zmarszczek. Komórki co prawda samoistnie się odradzają, wypierając stare tkanki, te jednak osadzają się czasem na skórze, utrudniając dopływ tlenu do wszystkich warstw. Skuteczną metodą jest złuszczanie naskórka.

 

Istnieje wiele rodzajów peelingu. Do popularnych należą: enzymatyczny, mechaniczny, maseczki peel-off oraz zabiegi stosowane w salonach urody. Peeling powinien być wykonywany co najmniej raz w tygodniu na całe ciało, nie tylko na twarz.


2. Czym najlepiej myć ciało?
Właściwie podpis „nawilżający” pod jakimkolwiek żelem do kąpieli nie powinien mieć prawa bytu. Konsystencja żelu z natury wysusza skórę. Producenci ratują się przed tym efektem, dodając do kosmetyku sztuczne substancje nawilżające.

 

Zupełnie niesłusznie natomiast do lamusa odeszło szare mydło. Nie powoduje alergii, a doskonale spełnia rolę usuwania zanieczyszczeń

i bakterii z powierzchni skóry. Fabryka Siły Sklep

 

Dobrym wyborem są też mleczka do kąpieli oraz kremowe mydła. Wysoka cena takiego produktu powinna wywoływać wątpliwość. W skład mydła powinny wchodzić przede wszystkim sole i gliceryna, które nie są zbyt drogie.


3. Peeling dla sportowca
Większość osób prowadzących aktywny tryb życia spotkała się zapewne choć raz z małymi białymi krostkami rozsianymi na plecach lub klatce piersiowej. Powstają one wskutek zapchania porów potem. Aby ustrzec się przed tą dolegliwością, ważna jest eksfoliacja skóry.

 

Odpowiednio dobrany peeling przyczynia się także do zwiększenia elastyczności, a tym samym chroni przed rozstępami. Te bardzo często pojawiają się u sportowców, którzy w krótkim czasie nabierają dużej masy mięśniowej.

 

Peeling dla sportowca można łatwo wykonywać w domu. Potrzebne są do niego: ćwierć szklanki soli gruboziarnistej, 5 kropli olejku goździkowego,

5 kropli olejku cyprysowego i ćwierć szklanki oliwy z oliwek. Całość należy wymieszać tuż przed użyciem, a następnie nałożyć preparat na całe ciało. Trzeba masować skórę przez co najmniej dwie minuty i dokładnie się spłukać.

 

Peelingu z solą nie wolno stosować przy otwartych ranach i zadrapaniach. Oliwa nawilża i uelastycznia komórki. Sól skutecznie usuwa martwy naskórek. Olejek goździkowy ma działanie przeciwbólowe, więc przyniesie ukojenie po ciężkim treningu, natomiast wyciąg cyprysowy pobudza krążenie, nie dopuszczając do powstawania rozstępów i cellulitu.


4. Peeling przeciwzmarszczkowy
Dobry kosmetyk przeciwzmarszczkowy powinien być oparty wyłącznie na naturalnych składnikach. Czytając skład gotowych preparatów w sklepie, można przekonać się, że takie produkty są jednak rarytasem. Dlatego właśnie warto pokusić się o samodzielne wykonanie peelingu przeciw zmarszczkom.

 

Do wyrobu potrzebne są: dwie łyżki nierafinowanego oleju kokosowego

i taka sama ilość cukru. Składniki wymieszać i nałożyć na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu, następnie masować opuszkami palców, wykonując okrężne ruchy. Po wykonaniu peelingu kosmetyk zmyć dokładnie letnią wodą.

 

Olej kokosowy uspokaja stany zapalne (jest stosowany przy egzemie), zawiera witaminy z grupy B oraz C, E, wapń, magnez, cynk. Jest bogactwem naturalnych antyutleniaczy i opóźnia powstawanie zmarszczek. Cukier w tym wypadku jest łagodną odmianą drobinek peelingujących – nie wywołuje podrażnień i jest odpowiedni także dla cery suchej.


5. Dobry peeling do cery trądzikowej
Domowy peeling do cery trądzikowej jest równie łatwy w przyrządzeniu co preparaty wymienione powyżej. Co prawda, w sklepach istnieje duży wybór gotowych kosmetyków walczących z wypryskami, jednak większość z nich niepotrzebnie wysusza skórę. To z kolei, o ironio, powoduje nasilenie trądziku.

 

Do peelingu domowej roboty niezbędne są następujące składniki: 2 łyżki śmietany 18%, 3 krople olejku z tamanu i 2 łyżki otrębów gryczanych. Poszczególne elementy należy wymieszać ze sobą i dokonać masażu twarzy, lecz nie dłużej niż 5 minut. Następnie trzeba zmyć kosmetyk z cery za pomocą letniej wody, ewentualnie z dodatkiem szarego mydła.

 

Śmietana jest źródłem naturalnych enzymów, które peelingują skórę.

W dodatku pomaga wyrównać naturalne pH i rozjaśnia blizny potrądzikowe. Olejek z tamanu ma działanie silnie antybakteryjne, niszczy więc przyczynę powstawania pryszczy. Otręby w tym wypadku mają zastosowanie mechaniczne – doskonale wygrabiają zanieczyszczenia z porów.