Męskie dłonie wymagają szczególnej uwagi. Niestety większość mężczyzn bagatelizuje ich stan. Niniejszy artykuł opisuje najczęściej występujące problemy dłoni u mężczyzn, takie jak m.in. spocone dłonie, suche dłonie czy odmrożone dłonie. W artykule znajduje się również kilka porad dotyczących tego, jak powinny wyglądać dłonie, aby stanowiły wizytówkę dbającego o siebie mężczyzny.

 

SPIS TREŚCI:

1. Zimne dłonie

2. Suche dłonie

3. Pocące się dłonie

4. Odmrożone dłonie

5. Męskie dłonie – pielęgnacja

 

 

1. Zimne dłonie

Zimne dłonie i stopy to charakterystyczne oznaki problemów z układem krążenia. W takich sytuacjach konieczny jest pilny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Ten wskaże kolejne kroki, które pozwolą zniwelować tę przypadłość. W niektórych przypadkach zimne dłonie mogą być również efektem odmrożenia, ale o tym później.

 

Na podobną dolegliwość mogą cierpieć osoby, które są narażone na nadmierny stres. Pod jego wpływem może dochodzić do zaburzeń układu krążenia i tym samym do odczuwania chłodu. Problemy z zimnymi dłońmi mogą mieć również nałogowi palacze, gdyż nikotyna zawarta w papierosach może prowadzić do zwężenia się naczyń krwionośnych.

 

2. Suche dłonie

Twarda woda, promienie słoneczne i chłodny wiatr mają niebagatelny wpływ na skórę dłoni. Szorstkie dłonie to oznaka suchości, podobnie jak popękane dłonie.

 

W przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla suchości dłoni należy dążyć do zminimalizowania negatywnych czynników zewnętrznych oraz zaopatrzyć się w tubkę kremu nawilżającego do rąk. Warto także pamiętać o peelingu złuszczającym martwy naskórek. Fabryka Siły Sklep

 

Aby odżywić i nawilżyć suchą skórę, warto użyć parafiny. Zabieg parafinowy na dłonie można wykonać w prawie każdym salonie kosmetycznym. Można go także przeprowadzić samemu w domu. Zdecydowanie bezpieczniejszy

i bardziej skuteczny będzie jednak pierwszy ze wskazanych sposobów.

 

3. Pocące się dłonie

Pocące się dłonie to dla wielu osób problem natury estetycznej. Wilgotne dłonie mogą stanowić dla mężczyzny problem w kontaktach z innymi ludźmi. Na szczęście tę dość często spotykaną dolegliwość można łatwo przezwyciężyć nawet za pomocą domowych sposobów.

 

W pierwszej kolejności warto użyć liści bazylii. Należy nacierać nimi dłonie

2–3 razy w tygodniu. Po tym zabiegu trzeba umyć dłonie, dokładnie osuszyć, po czym wetrzeć w nie krem nawilżający.

 

Innym sposobem jest 15-minutowa kąpiel w czerwonej herbacie. Należy ją stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu. Podobnie jak w pierwszym przypadku również i tutaj po zabiegu należy dokładnie osuszyć dłonie i  następnie je nakremować.

 

Dłonie można również moczyć w ciepłej wodzie z dwoma łyżkami sody oczyszczonej. Po upływie 10 minut dłonie należy wytrzeć ręcznikiem

i nawilżyć kremem do rąk. Powszechnie znanym sposobem jest również picie naparu szałwiowego. Zmniejsza on ilość potu wydzielanego przez ludzkie ciało.

 

4. Odmrożone dłonie

Czerwone, spuchnięte palce oraz problemy z poruszaniem dłonią to charakterystyczne oznaki odmrożenia dłoni. Podobnie jak w przypadku spoconych dłoni istnieje kilka sposobów na pozbycie się efektu odmrożonych dłoni.

 

Przede wszystkim nie należy wkładać zimnych dłoni do ciepłej, a nawet letniej wody. W ten sposób można je jedynie poparzyć. Lepszym rozwiązaniem jest stopniowe zwiększanie temperatury wody, dzięki czemu odmrożone dłonie z każdą kolejną minutą będą wracać do pełni sprawności.

 

Warto też pamiętać, aby w czasie mrozów zaopatrzyć się w ocieplane, skórzane rękawiczki. Rękawiczki bawełniane są przewiewne (przez co zimny wiatr często daje znać o sobie) i łatwo przemakalne (po kontakcie ze śniegiem stają się mokre i ziębią dłonie, zamiast je ocieplać).

 

5. Męskie dłonie – pielęgnacja

Jak pielęgnować dłonie? Przede wszystkim należy stosować się do powyższych porad. W pełni pomogą zadbać o dłonie o każdej porze roku. Wskazane jest także regularne używanie kremu nawilżającego

z dodatkiem witamin, soli mineralnych i kolagenu, co wzmocni i odżywi skórę dłoni. Należy pamiętać również o tym, aby przynajmniej raz w tygodniu zdecydować się na specjalistyczny peeling, który dodatkowo złuszczy zbędny martwy naskórek.

 

Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym nie są powodem do wstydu. Nowoczesny, zadbany mężczyzna bez żadnych oporów powinien zdecydować się na zabieg manicure. Pomoże on zadbać o wygląd paznokci. W gabinecie kosmetycznym również warto zdecydować się na inne specjalistyczne zabiegi na dłonie. Specjalna maseczka na dłonie pomoże zregenerować skórę dłoni. W końcu dłonie są wizytówką mężczyzny. Zadbajmy o nie już dziś!