Jak skutecznie spalić tkankę tłuszczową? Najlepiej połączyć intensywny trening cardio z dobrodziejstwami współczesnej wiedzy o technikach ćwiczeń i nowoczesnym sprzętem. Poniżej lista wytrawnych zabójców tłuszczu – wybierz aktywność dla siebie.

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening cardio – bieżnia pod ciśnieniem
2. MMA
3. CrossFit
4. Stepper
5. Rower stacjonarny
6. Tabata
7. Aqua aerobik
8. TBC
9. HIIT
10. Zumba

 

 

1. Trening cardio – bieżnia pod ciśnieniem
Bieżnia pod ciśnieniem należy do wysoko pożądanych elementów wyposażenia siłowni. Nad tradycyjnym sprzętem do biegania znajduje się obudowa, sięgająca mniej więcej do piersi osoby ćwiczącej. Wewnątrz wytwarza się specjalne ciśnienie, które poprawia ukrwienie również pod skórą. W efekcie w trakcie ruchu następuje maksymalizacja spalania tłuszczu. Bieżnie pod ciśnieniem cieszą się wielkim zainteresowaniem pań, ponieważ są skuteczną bronią do walki z cellulitem.


2. MMA
Trening Mixed Martial Arts, czyli mieszanych sztuk walki, jest bardzo wymagający. Najczęściej łączy w sobie elementy kickboxingu, boksu tajskiego, zapasów, brazylijskiego jiu-jitsu i judo. Poza doskonaleniem techniki ciosów instruktorzy wprowadzają zwykle również ćwiczenia ukierunkowane na siłę i masę. Dlatego MMA to doskonała kombinacja intensywnego cardio z dobrym treningiem siłowym. Wymaga dodatkowo koncentracji i sprawnej koordynacji ruchowej.


3. CrossFit
CrossFit pojawił się w Polsce kilka lat temu i przez ten czas zdążył zawojować plany zajęć większości siłowni w kraju. Trening ten pozwala na ćwiczenie całego ciała i spala ogromną liczbę kalorii. Poszczególne ćwiczenia nie skupiają się na jednej partii mięśni, lecz co najmniej kilku. Nie sposób nudzić się na CrossFicie – podstawą tego systemu jest właśnie różnorodność. Treningi są niesamowicie skuteczne i błyskawicznie przynoszą efekty. Jednak równie wysoki jest poziom ich trudności.


4. Stepper
Stepper to najlepszy przyjaciel kobiet, które walczą o zgrabną pupę i smukłe pośladki. Prosta maszyna zajmuje mało miejsca, dlatego śmiało można ją trzymać w domu. Na stepperze można wykonywać również modernizacje podstawowych ruchów. W ostatnim czasie sprzęt ten został doceniony również przez mężczyzn, którzy nie chcą zapomnieć o dniu nóg.


5. Rower stacjonarny
Rower stacjonarny, czyli hit z lat 70. ubiegłego wieku, ma wielu przeciwników, jednak pozwala spalić ogromną liczbę kalorii, dlatego nie należy go odkładać do lamusa. Podstawowa wersja roweru stacjonarnego to koszt zaledwie 200 złotych. Śmiało można postawić go przed telewizorem Fabryka Siły Sklep

w mieszkaniu i pedałować, zamiast bezczynnie odpoczywać na kanapie. Ta maszyna to doskonała metoda na schudnięcie dla osób, które nie przepadają za treningami.


6. Tabata
Trening tabata przywędrował do Europy z Japonii. Został stworzony przez naukowca współpracującego ze sportowcami występującymi na olimpiadach. Polega na wykonaniu jak największej liczby bardzo intensywnych ćwiczeń angażujących całe ciało w ciągu 20 sekund,

a następnie odpoczywaniu przez kolejne 10 sekund. Tabata może trwać od 4 do 50 minut.


7. Aqua aerobik
Aqua aerobik to alternatywa dla pływania. Rzeźbi wszystkie partie i szybko spala tkankę tłuszczową dzięki oporowi, jaki wytwarza woda. Efekty przynoszą sesje trwające od 30 minut. Większość pływalni ma

w swojej ofercie zajęcia z aqua aerobiku. Jest to aktywność polecana szczególnie osobom, które obawiają się wiszącej skóry po utracie zbędnych kilogramów. Dobrze wpływa na jędrność i sprężystości skóry.


8. TBC
Skrót TBC oznacza Total Body Conditioning, czyli trening kondycyjny całego ciała. Jest to połączenie aerobiku z ćwiczeniami siłowymi. Zwykle trenuje się w rytm muzyki. Techniki TBC wykorzystuje w swoich nagraniach wideo między innymi popularna trenerka Ameryki Jillian Michaels.


9. HIIT
HIIT to z angielskiego High Intensity Interval Training, czyli trening interwałowy o wysokiej intensywności. Badania wykazały, że spala trzy razy więcej kalorii niż klasyczny interwał. Ponieważ zużywa bardzo dużo energii w krótkim czasie, sesja nie musi trwać dłużej niż 25 minut. Przynosi efekty już po dwóch tygodniach (przy częstotliwości trzech treningów na siedem dni).


10. Zumba
Zumba to wciąż stosunkowa nowość – jej popularyzacja nad Wisłą nastąpiła w roku 2013. Jest to taniec fitness. Podczas zajęć łączy się ćwiczenia typowe dla aerobiku w zgrabne kombinacje wykonywane do muzyki. Zumba spala podobną liczbę kalorii co bieganie.