Chcesz zadbać o swoją tężyznę, ale siłownia nie jest po drodze? Dopiero zaczynasz swoje treningi? Plan treningowy na masę ma być skuteczny pomimo braku sprzętu? W każdym przypadku rozwiązaniem twojego dylematu może być trening w domowych warunkach! W domu możesz wykonać praktycznie każdy trening: obwodowy, na masę, na rzeźbę, interwałowy czy aerobowy – jeśli masz rower treningowy! Wystarczająca motywacja do treningu?

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening domatora. Co powinieneś wiedzieć o treningu w domu?
2. Zalety treningu w domu
3. Taka forma aktywności ma też swoje wady

 

 

1. Trening domatora. Co powinieneś wiedzieć o treningu w domu?

Trening w domu może być świetną alternatywą dla osób chcących zadbać

o swoje ciało, jednak niemających odpowiednio dużo czasu na korzystanie

z siłowni. To świetne narzędzie dla rekonwalescentów, kobiet chcących zrzucić kilogramy i ujędrnić ciało, zapracowanych mężczyzn czy adeptów sportów sylwetkowych.

 

W trakcie jednej sesji można wzmocnić całe ciało przy użyciu jedynie podstawowych przyrządów, jak np. 2 dwulitrowych butelek pełnych wody, czy obciążenia własnego ciała! Po kilku treningach zauważymy pierwsze efekty.

 

2. Zalety treningu w domu

Trening w domu posiada wiele zalet. Poniżej przedstawiono najważniejsze z nich.

– Do treningu można wykorzystać butelki wody, krzesło, kuchenne szafki, ścianę czy obciążenie własnego ciała.

  Fabryka Siły Sklep

– Świetny sposób dla oszczędnych – jeśli nie jesteś w stanie wydać pieniędzy na karnet na siłownię, to rozwiązanie jest dla ciebie.

 

– Dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących jest trening wprowadzający przed pójściem na siłownię. Jest to trafna decyzja przed przystąpieniem do o wiele bardziej wymagających treningów ze specjalistycznym sprzętem.

 

– Osoby będące po urazach mogą wzmocnić swoje ciało – szybko, łatwo i skutecznie – tak w trzech słowach można opisać trening w domu. Dzięki zastosowaniu obciążenia własnego ciała skutecznie można wzmocnić mięśnie wracające do pełni sprawności po kontuzji. W tym przypadku warto jednak skontaktować się z lekarzem i trenerem personalnym. Pierwszy z nich może potwierdzić słuszność decyzji, drugi zaś dobierze optymalny plan działania.

 

– Oszczędność czasu – nie trzeba tracić czasu na dojazdy do siłowni. Praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w dużych zakorkowanych miastach, gdzie sam dojazd w jedną stronę może trwać dłużej niż cały trening.

 

3. Taka forma aktywności ma też swoje wady

Mimo licznych zalet trening domowy nie jest całkowicie wolny od wad.

– Trening w domowych warunkach nie dostarcza wystarczająco silnych bodźców, aby w pełni wykorzystać potencjał mięśni. Jest to dobre narzędzie do wzmocnienia całego ciała, a także uzyskania zarysów sportowej sylwetki, aczkolwiek nie sprawdza się na dłuższą metę jako jedyny środek do uzyskania dużych mięśni.

 

– Wprawdzie w doborze ćwiczeń oraz ich łączeniu ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, jednak ze względu na słabej jakości sprzęt bądź jego brak trening nie będzie tak kompletny jak ten na siłowni, gdzie do dyspozycji są dodatkowo specjalistyczne maszyny i wolne ciężary.