W dzisiejszym artykule przedstawiono trzy ćwiczenia z kettlebells, dzięki którym będziesz w stanie w trakcie jednego, szybkiego i bardzo intensywnego treningu zmusić do pracy większość mięśni swojego ciała. Jesteś na to gotowy?


Plan treningowy z kettlebell to świetne rozwiązanie urozmaicające treningi i zapewniające oczekiwane efekty. Poniżej wybrano ćwiczenia z kettlebells na poszczególne partie mięśniowe dla początkujących, choć mogą z nich skorzystać również osoby zaawansowane.

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening nóg – przysiady z kettlebells

2. Trening bicepsów – uginanie ramion z kettlebells

3. Trening barków – wznosy kettlebell

 

 

1. Trening nóg – przysiady z kettlebell

Ćwiczenia z kettlebell na nogi pomagają zaangażować nie tylko mięśnie nóg, ale również szereg innych mięśni stabilizujących. W zasadzie istnieją dwie możliwości doboru odpowiedniej techniki. Plan treningowy może składać się z programu zawierającego oba ćwiczenia, co pozytywnie wpłynie na efekty.

 

Pierwsza, bardziej wymagająca siłowo, zakłada trzymanie dwóch kettlebells

z ramionami ugiętymi w łokciach tuż przy klatce piersiowej. Ze względu na nierównomierne rozłożenie środka ciężkości w trakcie przysiadów będzie pracowało wiele mięśni mających za zadanie ustabilizować postawę ciała. Można również wykonać to ćwiczenie z pomocą jednego ketllebell, wówczas po prostu oburącz łapie się za uchwyt. Pozostała część ćwiczenia zostaje bez zmian.

 

Druga technika bazuje na jednym kettlebell trzymanym oburącz między nogami. Zanim rozpocznie się ćwiczenie, najpierw należy stanąć w rozkroku. Nogi muszą znajdować się na szerokości barków. Ręce z ciężarem należy swobodnie opuścić między uda. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sprzętem bądź mają problemy z wagą i wykonywaniem samych przysiadów. Dla zwiększenia efektywności treningu pod jedną i drugą nogę można podłożyć podstawki. Świetnie do tego nadadzą się dwie ławki treningowe bądź dwa podesty typu step.

 

2. Trening bicepsów – uginanie ramion z kettlebells

Świetne ćwiczenie do rozwoju siły i wytrzymałości naszych bicepsów oraz przedramion. W celu utrzymania odpowiedniej postawy w trakcie ćwiczenia jako mięśnie poboczne będą pracować mięśnie pleców oraz brzucha.

 

Trening z kettlebell to idealna alternatywa dla treningu z hantlami. Nie tylko po kilku sesjach będziemy mieć wyraźniejsze bicepsy, ale także bez problemów będziemy mogli dźwigać większe ciężary niż do tej pory! Fabryka Siły Sklep

 

Poza tym ze względu na inne rozmieszczenie środka ciężkości w kettlebell trening wzmocni przedramiona, a także efektywniej zaangażuje do pracy większą liczbę włókien mięśni dwugłowych ramienia.

 

3. Trening barków – wznosy kettlebell

Ruch wahadłowy w tym ćwiczeniu można porównać do tradycyjnych wznosów ze sztangą bądź hantlami. Różna jest przede wszystkim dynamika samego ćwiczenia, jak i rzecz jasna liczba zaangażowanych do pracy mięśni, która będzie zdecydowanie większa w przypadku treningu z kettlebell.

 

Ćwiczenie to znakomicie wzmocni ramiona wraz z mięśniami zaliczanymi do obręczy barkowej. Krótki, intensywny trening nie tylko wpłynie na wzmocnienie mięśni – poprawi również wydolność, co przełoży się na spalenie większej liczby kilokalorii oraz poprawę pracy układu krwionośnego! Dotleni się w ten sposób oraz lepiej odżywi cały organizm za sprawą przepływu przez ciało większej ilości krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze!

 

A ty korzystasz z kettlebell w treningu? Podziel się swoimi technikami

w komentarzach!