Czy w przyrządach treningowych coś może jeszcze zaskoczyć? Mamy propozycję. Unikalny na skalę światową produkt to zasługa polskiej marki AXIMATE, która niedawno zadebiutowała, wprowadzając na rynek matę do treningu funkcjonalnego. Pomysł genialny w swojej prostocie, ponieważ nikt dotąd nie wykorzystał maty do treningu szybkości czy koordynacji ruchowej. Opatentowany projekt krakowskiej firmy budzi coraz większe zainteresowanie. My mówimy: „Sprawdzam!”.

 

SPIS TREŚCI:
1. Mata AXIMATE – opis
2. Jakie możliwości daje mata AXIMATE
3. Nowy bodziec treningowy

 

 

1. Mata AXIMATE – opis
Na pierwszy rzut oka mata wydaje się spora. Po sprawdzeniu okazuje się jednak, że ma wymiary 170 cm × 100 cm, to tylko 40 cm więcej szerokości w porównaniu ze standardowymi matami. Wystarczająco, by stojąc pośrodku, mieć możliwość postawienia kroku w każdym kierunku, a taka jest przecież idea.


Mata dobrze trzyma się podłoża, co jest ważne, jeśli mamy na niej wykonywać skoki. Na pewno nie można jej zaklasyfikować do mat grubszych. 5 mm grubości zapewnia stabilność w ćwiczeniach dynamicznych i jest wystarczające dla komfortowego stretchingu lub ćwiczeń w podporach.

 

Zewnętrzna powłoka wykonana jest z bardzo solidnego materiału, nie odkształca się ani nie ściera, więc o trwałość produktu jesteśmy spokojni. Waga AXIMATE może być jego słabą stroną. Mata po zwinięciu wydaje się ciężka, co jest konsekwencją rozmiaru i struktury produktu.

 

2. Jakie możliwości daje mata AXIMATE?
Wyróżnia się grafiką z kolorowymi polami i znakami. Idea polega na zastąpieniu kilku akcesoriów treningowych jednym gadżetem. Mamy imitację drabinki koordynacyjnej oraz różnorodne pola odniesienia, które mogą być pomocne zwłaszcza w treningu personalnym i metodyce nauczania właściwej techniki ćwiczeń.

 

 

Trening z AXIMATE kształtuje podstawowe cechy motoryczne. Pozornie proste ćwiczenia, wykonane z dużą intensywnością lub dodatkowym ciężarem okazują się bardzo obciążające dla nóg. Panowie mogą popracować nad swoją szybkością, wydolnością i koordynacją ruchową, co jest dobrym uzupełnieniem treningu siłowego.

 

W wielu atletycznych dyscyplinach, m.in. w sportach walki, poza techniką i siłą uderzeń istotne znaczenie mają właściwa praca nóg oraz ich siła eksplozywna. Mata może być wykorzystywana również w treningu tenisistów, zawodników crossfit czy piłkarzy, u których sprawność ogólna jest bazą pozwalającą rozwijać pozostałe umiejętności.

 

3. Nowy bodziec treningowy
Kobiety trenujące na matach będą zadowolone, ponieważ AXIMATE to uniwersalny produkt wysokiej jakości. Oprócz typowych ćwiczeń statycznych mata sprawdza się w treningu HIIT, czyli najbardziej efektywnym w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Jeśli dodamy do tego przyjemny design, to nic dziwnego, że produkt staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet.

 

 

Wbrew pozorom mata nie zajmuje dużo miejsca i nie zwija się.

Mata AXIMATE to nowa, bardzo interesująca pozycja w kategorii przyrządów przydatnych w treningu funkcjonalnym. Praktyczne zastosowanie maty możecie sprawdzić, oglądając filmy treningowe na kanale #WEŹPOTRENUJ lub na stronie poświęconej produktowi.