Mieszkająca w Rosji w mieście Woroneż, ale wywodząca się z Kazachstanu młoda Evnika Saadvakass może pochwalić się żelaznymi pięściami, siłą i wytrwałością, których może pozazdrościć jej wielu profesjonalnych zawodników sportów walki. Popularność przyniosły jej filmy, w których pięściami łamie otaczające ją drzewa.

 Umiejętności Evniki nie są dziełem przypadku. Jej ojciec, siostry i bracia wspólnie trenują boks i dążą do doskonałości w tej dyscyplinie. To właśnie tata jest jej mentorem i trenerem. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, jak bardzo imponują mu umiejętności córki. Wartości, którymi kieruje się dziewczynka, są niewątpliwie godne uwagi. Evnika pomimo bardzo młodego wieku charakteryzuje się wielką wytrwałością i determinacją, dodatkowo sport, który uprawia, jest jej pasją. Warto jednak podkreślić, że wciąż prowadzi normalny tryb życia – chodzi do szkoły, pomaga w domu i bawi się z rówieśnikami.

 

 

Chociaż Evnika jest jeszcze za młoda, aby być profesjonalną zawodniczką sportów walki, już teraz cechują ją zaangażowanie i serce do walki, które budzą podziw wielu osób. Filmy z jej udziałem zostały już wyświetlone miliony razy, były emitowane przez największe stacje telewizyjne na świecie. Jej umiejętności zostały docenione przez utytułowanych sportowców – Mike'a Tysona, Shannona Briggsa oraz Joego Rogana. Jej dokonania są dowodem na to, że prawdziwa siła drzemie w każdym z nas, niezależnie od płci, wieku czy uprawianej dyscypliny.