W dzisiejszym artykule pragnę opisać wam bardzo ciekawą metodę na zwiększenie masy i siły mięśni. Jest to system treningowy MAX-OT wywodzący się z klasycznej progresji ciężaru. Zapraszam do lektury.


SPIS TREŚCI:

1. Czym jest system MAX-OT?

2. Kto powinien skorzystać z MAX-OT?

3. Plan treningowy MAX-OT

4. Dieta i regeneracja

5. Konkluzje1. Czym jest system MAX-OT?

System treningowy MAX-OT wywodzi się z popularnej metody progresji ciężaru. Został stworzony z myślą o wszystkich, tych którzy chcą szybko

i efektywnie zwiększyć siłę i masę mięśniową. Aby zwiększać siłę mięśni – co powoduje naturalny wzrost ich masy – należy wiedzieć nie tylko jak pracują one pod względem fizycznym, ale również znać ich biochemię oraz poznać pracę układu nerwowego.


To układ nerwowy odpowiada za rozwój siły. MAX-OT to metoda, która oszukuje nasz mózg, dzięki czemu systematycznie zwiększamy moc mięśni. To, co zauważył pewnie każdy z nas, jednak nigdy nie wyciągnął z tego wniosku – to fakt, że gdy podniesiemy maksymalny ciężar, a następnie zmniejszymy go nieznacznie, to wydaje się nam on o wiele lżejszy.


To wynik pobudzania naszego układu nerwowego. Wykonując trening

z dużymi ciężarami, aktywujemy ośrodkowy układ nerwowy. Wtedy to właśnie jednostki progowe układu nerwowego nastawiają się na submaksymalny wysiłek. Są przygotowane do zastrzyku energii. Właśnie wtedy przychodzi czas na użycie metody MAX-OT.


2. Kto powinien skorzystać z MAX-OT

Z omawianej metody mogą i powinni korzystać jednie doświadczeni zawodnicy sportów sylwetkowych oraz typowo siłowych. Dopiero po kilku latach nabierania doświadczenia i poznawania reakcji własnego organizmu zawodnik jest w stanie umieć rozpoznawać sygnały, dawane przez ciało

i odpowiednio się do nich dostosować. Dla własnego zdrowia

i bezpieczeństwa nie powinni po nią sięgać początkujący adepci sportów siłowych i osoby z krótkim stażem treningowym. Fabryka Siły Sklep


3. Plan treningowy MAX-OT

Aby wykorzystać możliwości systemu, należy przestrzegać kilku ważnych zasad, które przedstawiam poniżej.


MAX-OT wytyczne:

– wykonujemy wstępną rozgrzewkę;

– wykonujemy kilka wstępnych serii roboczych z około 50% ciężaru maksymalnego;

– wybieramy ciężar równy 85-90% ciężaru maksymalnego i wykonujemy na nim maksymalną liczbę powtórzeń w 1-2 seriach;

– zmniejszamy ciężar do 70% ciężaru maksymalnego i wykorzystujemy aktywację układu nerwowego.


Skutkuje to podniesieniem w większej ilości powtórzeń ciężaru większego niż zwykle.


MAX-OT plan:

– 1 seria rozgrzewkowa,

– 3 serie na 50% CM,

– 1-2 serie na 85-90% CM – max powtórzeń,

– 2 serie na 70% CM,

– stretching statyczny.


Trenujemy tym systemem wszystkie partie lub tylko wybraną, nie dłużej niż

6 tygodni.


4. Dieta i regeneracja

Jak przy każdej silnie obciążającej układ mięśniowy i nerwowy metodzie, tak i przy MAX-OT kluczową rolę odgrywają dieta i regeneracja. Bez odpowiedniej podaży makroskładników i kalorii szybko przetrenujemy układ nerwowy, co grozi cofnięciem się w treningowym rozwoju i wyeliminuje nas

z efektywnego treningu na wiele dni lub nawet tygodni.


Dlatego też plan ten jest odpowiedni w okresie diety z dodatnim bilansem kalorycznym. Należy pamiętać o odpowiedniej ilości snu wynoszącej minimum 6 godzin na dobę.


5. Konkluzje

Jak widać, system treningowy MAX-OT może stać się doskonałą metodą do zwiększenia nie tylko siły, ale i masy mięśniowej. Zaawansowane metody treningowe są ciekawe i ekscytujące. Przełamują stagnację i stanowią nowe wyzwania dla naszych organizmów. Warto po nie sięgać, aby trening był efektywny za każdym razem. Powodzenia!