Sporty sylwetkowe są na tyle popularne, że coraz więcej młodych osób bardzo szybko zaczyna starać się o uzyskanie wymarzonej sylwetki. Jednym z najlepszych przykładów jest Jeff Seid, który rozpoczął swoje treningi, mając zaledwie 13 lat! Jednak czy nastolatek może w swojej diecie uwzględnić suplementy diety oraz jakie z nich będą najlepsze?

 

SPIS TREŚCI:
1. Dieta to podstawa
2. Suplement diety – białko
3. Kreatyna
4. Gainer
5. Witaminy i minerały

 

 

1. Dieta to podstawa

Nawet najlepsze i najdroższe suplementy diety nie spełnią pokładanych

w nich nadziei, gdy odpowiednio nie zadba się o swoje codzienne menu. To właśnie dieta odgrywa kluczową rolę w sportach sylwetkowych.

 

Warto pamiętać o tym, że suplementy diety to zaledwie preparaty, mające na celu wzbogacenie codziennych posiłków, a nie zastąpienie ich.

 

2. Suplement diety – białko

Odżywka, jaką jest białko, to jeden z najważniejszych dostępnych na rynku suplementów diety. Dzięki niej, w prosty i szybki sposób, zwłaszcza po treningu, można dostarczyć wszystkich niezbędnych składników do organizmu.

 

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów białkowych. Warto sięgnąć po te wysokiej jakości i szybko przyswajane przez organizm. Prawdziwy prym

w tym rankingu wiedzie izolat białka serwatkowego.

 

3. Kreatyna

Kreatyna jest znakomitym suplementem diety do stosowania okołotreningowego. Jej duże ilości znajdują się w wołowinie, lecz stosowana w postaci suplementu diety dodatkowo zwiększy efekty.

 

Dzięki przyjmowaniu kreatyny wzrośnie masa i siła mięśni. Dodatkowo zwiększy się wytrzymałość w trakcie samego wysiłku fizycznego. Ostatnie badania naukowe dowodzą, iż ta odżywka nie tylko pomaga rozbudowywać struktury mięśniowe, ale także wspomaga utratę podskórnej tkanki tłuszczowej.

 

4. Gainer

Gainer świetnie sprawdzi się jako odżywka tuż po treningu. Dostarczy nie tylko niezbędnego białka, ale także energii. W dodatku szybki proces wchłaniania zapewniają witaminy i minerały wzbogacające preparat.

 

W nagłych przypadkach może on posłużyć jako alternatywa dla szybkiego posiłku.

 

5. Witaminy i minerały

Dostarczenie wraz z posiłkami wszystkich niezbędnych witamin oraz minerałów jest wręcz niemożliwe, zwłaszcza w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku osób ćwiczących na siłowni.

 

Zapotrzebowanie na witaminy i minerały należy zaspokoić nie tylko samą dietą (spożywając owoce i warzywa), ale także przyjmując odpowiednie suplementy diety.