Węglowodany bez wątpienia są podstawowym „paliwem” wykorzystywanym przez organizm. Niestety w trakcie wysiłku fizycznego bardzo szybko ulegają spaleniu, wpływając na utratę zdolności do kontynuowania treningu na maksymalnych obrotach. Z odsieczą przychodzi Vitargo, czyli przełomowa formuła na rynku suplementów. Vitargo to prawdziwy lider wśród odżywek stanowiących najlepsze źródło energii zarówno dla zawodowych sportowców, jak i osób, które poprzez aktywny tryb życia dążą do poprawy sylwetki oraz zdrowia.

 

SPIS TREŚCI:
1. Vitargo – skład
2. Vitargo – działanie
3. Vitargo – dawkowanie
4. Vitargo – opinie
5. Vitargo – cena

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. Vitargo – skład
Vitargo to podstawa unikalnych suplementów węglowodanowych, która pozwala w najszybszy możliwy sposób przeprowadzać procesy odnowy utraconych podczas ćwiczeń rezerw energetycznych w postaci glikogenu. Kluczem jest specjalnie wyizolowana frakcja amylopektyny uzyskana ze skrobi jęczmiennej na skutek skomplikowanych, wielostopniowych procesów technologicznych takich jak oczyszczanie. Terminem amylopektyna określa się specyficzny wielocukier o charakterystycznej rozgałęzionej strukturze i znacznej masie pojedynczej cząsteczki sięgającej nawet kilku milionów unitów. Dzięki temu polimerowi glukozy Vitargo sprawnie trawi się w obrębie przewodu pokarmowego i zaskakuje mnogością zastosowań, szczególnie w sportach wytrzymałościowych.

 

2. Vitargo – działanie
Opatentowana przez szwedzkich naukowców formuła Vitargo wyróżnia się wręcz nieprawdopodobną szybkością, z jaką podlega hydrolizie enzymatycznej, by wchłonąć się w formie glukozy i skutecznie wypełnić powierzone jej zadania. Vitargo w błyskawicznym tempie dostaje się do krwiobiegu. Zapewnia przy tym długotrwały napływ energii do każdej potrzebującej komórki, która wykorzystuje ją na bieżąco lub magazynuje w cząsteczce polisacharydu nazywanego glikogenem.

 

Do dwóch godzin po efektywnym treningu oporowym Vitargo znacznie intensyfikuje odpowiedź anaboliczną tkanki mięśniowej oraz przyśpiesza regenerację. W odróżnieniu od większości suplementów węglowodanowych nie zwiększa jednak ryzyka przybierania na masie przez nadmierne odkładanie tłuszczu w adipocytach. Powoduje natomiast uczucie sytości, zapobiegając późniejszemu podjadaniu.

  Fabryka Siły Sklep

Właściwości, które można przypisać amylopektynie, sprawiają, że napoje węglowodanowe sporządzone na bazie Vitargo w żadnym wypadku nie obciążają żołądka. Niska osmolarność i ultrahipotoniczność zapewniają komfort podczas korzystania z nich również w trakcie długotrwałych ćwiczeń oraz tuż po, gdy często zaobserwować można jeszcze wyraźne zmiany czynnościowe przewodu pokarmowego. Z Vitargo w stosunkowo krótkim czasie możesz zapewnić sobie podaż sacharydów na odpowiednio wysokim poziomie, dokładnie takim, jakiego wymaga dana sytuacja (np. nadkompensacja glikogenu mięśniowego) bez martwienia się o późniejsze osłabienie i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Konkurencyjne preparaty nie dają podobnej swobody stosowania.

 

Na przełomie XX i XXI wieku wykonano badanie, które miało na celu określenie tempa opróżniania żołądka po wcześniejszym podaniu amylopektyny jęczmiennej, znanej również pod nazwą Vitargo, w porównaniu do sacharydów woskowej skrobi kukurydzianej i prostej mieszanki maltodekstryny wraz z glukozą. Wynik wskazał jednoznacznie na zwycięstwo pierwszego z wymienionych produktów. Cały proces w przypadku Vitargo przebiegł sprawniej o ponad 80% niż u konkurencji. Przyjęcie roztworu o odpowiednio wysokiej masie cząsteczkowej jest ściśle związane ze wzrostem wytrzymałości, szczególnie w dyscyplinach siłowo-szybkościowych.

 

Warto wspomnieć, że Vitargo znajduje swoje zastosowanie również w medycynie. W okresach rekonwalescencji przyczynia się do znacznej poprawy pracy układu immunologicznego.

 

3. Vitargo – dawkowanie
Zazwyczaj preparat występuje w postaci łatwo rozpuszczalnego proszku do zmieszania z dowolnym, preferowanym płynem. Najczęstsza sugerowana porcja Vitargo to od 50 do 75 g, które należy przyjmować 1–2 razy dziennie w dni treningowe oraz raz dziennie w dni przeznaczone na odpoczynek. Sporządzony napój można wypić w zależności od potrzeb w ciągu dnia, w trakcie ćwiczeń lub po ich zakończeniu. Zastosowanie przed ważnymi zawodami powinno zostać poprzedzone próbą w kontrolowanych warunkach imitujących docelową sytuację, w jakiej zamierzamy się wspomóc. Częstotliwość i dawka zależne są jednak od rodzaju suplementu zawierającego amylopektyny jęczmienne, gdyż często występują w połączeniu z innymi substancjami pozytywnie wpływającymi na osiąganie celów sylwetkowych.

 

Vitargo nie może być stosowane jako alternatywa dla dobrze skomponowanego posiłku. Producent odradza stosowanie środka zarówno kobietom w ciąży, jak i matkom karmiącym piersią.

 

4. Vitargo – opinie
Nie ma żadnego znaczenia, gdzie trenujesz i z kim rywalizujesz, węglowodany są czynnikiem decydującym o tym, jak twarde warunki postawisz w trakcie walki oraz czy wytrzymasz do samego końca. Vitargo stworzone zostało tak, aby sprostać wszystkim wymaganiom. Vitargo to pewna jakość ceniona na całym świecie przez olimpijczyków i elitarne jednostki w swoich dyscyplinach. Filiżanka kawy i słodka przekąska stymulują mózg na krótki czas, jednocześnie siejąc spustoszenie w mozolnie opracowanym planie dietetycznym. Vitargo to wygodne i skuteczne źródło łatwo dostępnej energii, regulujące poziom glukozy oraz insuliny we krwi. Dzięki takim preparatom możesz na nowo zdefiniować odżywki węglowodanowe.

 

5. Vitargo – cena
Opisywane Vitargo jest fundamentalnym składnikiem kilku rodzajów suplementów dostarczających węglowodanów, np. z dodatkiem niezbędnych dla utrzymania homeostazy elektrolitów (Vitargo Electrolyte), kreatyny (Vitargo Creatine), białka lub aminokwasów (Vitargo Post, Vitargo Gainers Gold oraz Vitargo Professional). Możliwy jest również zakup czystego Vitargo Pure, który pozwala tworzyć bardziej intensywne mieszanki według indywidualnych preferencji. W zależności od rodzaju konkretnego produktu ceny mogą się znacznie różnić. Orientacyjna kwota, jaką należy przeznaczyć na 2 kg opakowanie Vitargo Pure lub +Elektrolyte, to 120 zł. Wersja z aminokwasami BCAA i kofeiną to koszt 140 zł. Produkty dostępne są również w pojemnikach mieszczących 1 kg i 5 kg proszku do własnoręcznego sporządzenia za odpowiednio 70 zł i 290 zł lub w jednorazowych 70–75 g saszetkach w cenie 7 zł. Ciekawostką jest łatwy do spożycia baton energetyczny Vitargo Endurance Bar za 9 zł.

 

Oryginalne odżywki dla sportowców sygnowane nazwą Vitargo dostępne są w naszym sklepie internetowym oraz w dobrych punktach dystrybucji suplementów na terenie całego kraju.