Oktopamina jest związkiem organicznym, który w 1948 roku został odkryty w gruczołach ślinowych ośmiornic. Odkrywcą tej substancji był włoski uczony Vittorio Erspamer. Od tamtego czasu wiedza na temat tej substancji została nieco poszerzona. Zapraszamy do przeczytania tekstu, w którym dokładnie omawiamy tę substancję.

 

SPIS TREŚCI:

1. Czym jest oktopamina?

2. Oktopamina – właściwości i zastosowanie

3. Suplementacja i przeciwwskazania

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Czym jest oktopamina?

To metabolit synferyny, związku będącego jednym z ostatnich wytworów metabolizmu L-tyrozyny, dzięki czemu stanowi naturalne źródło dla ludzkiego organizmu do jej syntezy. Jej źródłem są owoce gorzkiej pomarańczy i gorzkiego melona. Co więcej substancja ta występuje naturalnie w organizmie i pochodzi z tyraminy.

 

2. Oktopamina – właściwości i zastosowanie

Badania na temat dokładnego działania oktopaminy są ciągle przeprowadzane. Na chwilę obecną przypisuje się jej jednak właściwości termogeniczne, a także hamowanie nadmiernego apetytu. Powodem takiego oddziaływania w kontekście ludzkiego metabolizmu jest wpływ na układ adrenergiczny i dopaminergiczny.

 

Suplementacja oktopaminą jest zalecana przede wszystkim osobom uprawiających systematyczną aktywność fizyczną ze względu na właściwości proredukcyjne. Jednak nie oznacza to, że jest to preparat skierowany wyłącznie do osób intensywnie ćwiczących – znajduje także zastosowanie wśród osób, którym zależy na kontroli masy ciała bądź utracie zbędnych kilogramów. Fabryka Siły Sklep

 

3. Suplementacja i przeciwwskazania

Brak szczegółowych badań sprawia, że istnieje niewiele informacji na temat jej dawkowania. Aby zapobiec problemom, jakie mogą wynikać z niewłaściwej suplementacji, zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem bądź farmaceutą. Stosowanie oktopaminy nie jest zalecane osobom

z problemami neurologicznymi oraz nadciśnieniem. Nie wywołuje ona niepożądanych działań pod warunkiem przestrzegania przepisanych przez specjalistę dawek.