Oktopamina jest związkiem organicznym, który w 1948 r. został odkryty w gruczołach ślinowych ośmiornic. Odkrywcą tej substancji był włoski uczony Vittorio Erspamer. Od tego czasu zwiększyła się wiedza na temat tej substancji. Zapraszamy do przeczytania tekstu, w którym dokładnie omawiamy tę substancję.

 

SPIS TREŚCI:

1. Czym jest oktopamina?

2. Oktopamina – właściwości i zastosowanie

3. Suplementacja i przeciwwskazania

 

 

1. Czym jest oktopamina?

To metabolit synferyny, związku będącego jednym z ostatnich wytworów metabolizmu L-tyrozyny, dzięki czemu stanowi naturalne źródło dla ludzkiego organizmu do jej syntezy. Znajduje się owocach gorzkiej pomarańczy i gorzkiego melona. Co więcej, substancja ta występuje naturalnie w organizmie i pochodzi z tyraminy.

 

2. Oktopamina – właściwości i zastosowanie

Badania na temat dokładnego działania oktopaminy są ciągle przeprowadzane. Na chwilę obecną przypisuje się jej jednak właściwości termogeniczne, a także hamowanie nadmiernego apetytu. Powodem takiego oddziaływania jest wpływ na układ adrenergiczny i układ dopaminergiczny.

 

Suplementacja oktopaminą jest zalecana przede wszystkim osobom uprawiających systematyczną aktywność fizyczną ze względu na właściwości proredukcyjne. Jednak nie oznacza to, że jest to preparat przeznaczony wyłącznie dla osób intensywnie ćwiczących – znajduje także zastosowanie wśród osób, którym zależy na kontroli masy ciała bądź utracie zbędnych kilogramów. Fabryka Siły Sklep

 

3. Suplementacja i przeciwwskazania

Brak szczegółowych badań sprawia, że istnieje niewiele informacji na temat jej dawkowania. Aby zapobiec problemom, jakie mogą wynikać z niewłaściwej suplementacji, zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem bądź farmaceutą. Stosowanie oktopaminy nie jest zalecane osobom

z problemami neurologicznymi oraz nadciśnieniem. Nie wywołuje ona niepożądanych działań pod warunkiem przestrzegania przepisanych przez specjalistę dawek.