Oktopamina jest związkiem organicznym, który w 1948 roku został odkryty w gruczołach ślinowych ośmiornic. Odkrywcą tej substancji był włoski uczony Vittorio Erspamer. Od tamtego czasu wiedza na temat tej substancji została nieco poszerzona. Zapraszamy do przeczytania tekstu, który dokładnie omawia tę substancję.


SPIS TREŚCI:

1. Czym jest oktopamina?

2. Oktopamina – właściwości i zastosowanie

3. Suplementacja i przeciwwskazania

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Czym jest oktopamina?

To metabolit synferyny, związku będącego jednym z ostatnich wytworów metabolizmu L-tyrozyny, dzięki czemu stanowi naturalne źródło dla ludzkiego organizmu do jej syntezy. Jej źródłem są owoce gorzkiej pomarańczy i gorzkiego melona. Co więcej substancja ta występuje naturalnie w organizmie i pochodzi z tyraminy.


2. Oktopamina – właściwości i zastosowanie

Badania na temat dokładnego działania oktopaminy są ciągle przeprowadzane. Na chwilę obecna przypisuje się jej jednak właściwości termogeniczne, a także hamowanie nadmiernego apetytu. Powodem takiego oddziaływania w kontekście ludzkiego metabolizmu jest wpływ na układ adrenergiczny i dopaminergiczny.


Suplementacja oktopaminy jest zalecana przede wszystkim osobom uprawiających systematyczną aktywność fizyczną ze względu na właściwości proredukcyjne. Jednak nie oznacza to, że jest to preparat ściśle skierowany do osób intensywnie ćwiczących – znajduje także zastosowanie wśród ludzi, którym zależy na kontroli własnej masy ciała bądź utracie zbędnych kilogramów. Fabryka Siły Sklep


3. Suplementacja i przeciwwskazania

Brak szczegółowych badań warunkuje deficyt informacji na temat jej dawkowania. Aby zapobiec problemom, jakie mogą wynikać z niewłaściwej suplementacji – zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem bądź farmaceutą. Stosowanie oktopaminy jest niezalecane dla osób

z problemami neurologicznymi oraz nadciśnieniem. Nie wywołuje ona niepożądanych działań pod warunkiem przestrzegania przepisanych przez specjalistę dawek.