Storm to preparat, który jest swoistą legendą wśród stacków kreatynowych. Firma Universal z dumą prezentuje swój produkt, który jest jednym z najczęściej wybieranych suplementów z bogatej oferty tej marki. Niniejszy tekst ma na celu dokładne sprawdzenie składu, działania i zastosowania odżywki Storm jako wsparcia dla osób intensywnie trenujących. 

 

SPIS TREŚCI:
1. Universal Storm – skład
2. Universal Storm – działanie
3. Universal Storm – dawkowanie
4. Universal Storm – opinie
5. Universal Storm – cena

 

 

1. Universal Storm – skład
Odżywka Storm stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy Universal Nutrition. Amerykański suplement jest stackiem kreatynowym, którego formuła została oparta na aż 6 różnych formach kreatyny. Powodem zastosowania różnych postaci kreatyny jest zapewnienie naszym mięśniom, a także całemu metabolizmowi, stałego i równomiernego napływu tej substancji, co jednoznacznie przekłada się na zwiększenie całkowitej energii do ćwiczeń. Producenci wykorzystali w swoim suplemencie takie formy, jak alfa-ketoglutaran, chelat magnezowy, di-jabłczan, glukonian, jabłczan trikreatyny oraz orotan.

 

Universal Storm to także potężny kompleks INOXsulin-7, składający się wyłącznie ze związków, które zwiększają naturalną siłę oraz wytrzymałość organizmu. Mieszanka argininy, beta-alaniny, cytruliny, izoleucyny, kwasu alfa oleinowego i tauryny stanowi niezwykle skuteczny sposób na maksymalizację korzyści, jakich dostarczają zbilansowana dieta oraz właściwie dostosowany plan treningowy.

 

Tu kupisz ten produkt Universal Nutrition Storm - 750g -836g (4.59) Universal Nutrition Storm - 750g -836g 154 zł Sprawdź Teraz!

 

2. Universal Storm – działanie
Stack kreatynowy Storm jest suplementem diety, którego podstawowymi zadaniami są skuteczna pomoc w przeprowadzeniu intensywnych treningów oraz maksymalizacja efektów podczas budowania masy mięśniowej. Efekt ten jest możliwy dzięki opisanym wcześniej mieszankom kilku form kreatyny oraz konglomeratowi silnych boosterów treningowych. Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej ich dokładnym właściwościom w kontekście wsparcia dla osób trenujących.

 

Kreatyna jest najlepiej poznanym i przebadanym legalnym środkiem anabolicznym. Sama substancja występuje naturalnie w naszym aparacie ruchu, głównie w mięśniach szkieletowych oraz ścięgnach, gdzie stanowi jeden ze składników tworzących te struktury. Niestety jej ilość jest zbyt mała, by wykorzystać jej działanie w aspekcie rozbudowy sylwetki. Działanie to polega na bezpośredniej produkcji czystej formy energii w formie adenozynotrójfosforanu, związku chemicznego określanego potocznie mianem ATP. Energia w takiej postaci zostaje wykorzystana praktycznie do każdego procesu biochemicznego naszego ustroju.

 

Nasilenie produkcji i uwalnianie ATP prowadzi do bezpośredniego wzrostu siły, który ma charakter stały. Oznacza to, że Storm pozwala na trwały rozwój jednego z fundamentalnych parametrów wysiłkowych, i to na długi czas. Co więcej, zwiększona ilość ATP w naszym organizmie powoduje znaczne zmniejszenie zmęczenia dzięki podwyższeniu naturalnej wytrzymałości. Można więc śmiało stwierdzić, że stack kreatynowy firmy Universal stanowi świetny sposób na zwiększenie kondycji naszego ciała.

Z drugiej strony nie można zapomnieć o wspomnianym już konglomeracie związków wykorzystywanych w odżywkach przedtreningowych. Marka Universal postanowiła wykorzystać jedynie działające składniki, które od wielu lat stanowią pierwszą linię wsparcia w kontekście hipetrofii mięśniowej oraz wzrostu sił. W składzie kompleksu INOXsulin-7 znajdziemy:

 

– AAKG (alfa-ketoglutaran argininy), jeden z najsilniejszych boosterów tlenku azotu (NO). Potęguje przepuszczalność naczyń krwionośnych, nasila transport substancji odżywczych do mięśni wraz z krwią, zapewnia efekt pompy mięśniowej;

 

– ALA (kwas alfa-oleinowy), jeden z podstawowych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Skutecznie obniża ciśnienie krwi oraz intensyfikuje produkcję NO. Pozwala na równomierny wzrost i długotrwałe utrzymanie energii, co zapobiega jej gwałtownemu spadkowi po zakończonym treningu;

 

– Beta-alaninę, skuteczny aminokwas, który pozwala na znaczny wzrost wytrzymałości oraz wydłużenie czasu treningu. Zwiększa produkcję karnozyny nasilającej jakość pracy mięśniowej i jej tempo, a także stanowiącej jeden ze składników tworzących pojedyncze włókna;

 

– Cytrulinę występująca w postaci jabłczanu. Jest jednym z substratów w mechanizmie wytwarzania wspomnianego tlenku azotu. Co więcej, wraz z argininą stanowi niezwykle istotny składnik cyklu mocznikowego stanowiącego jeden z fundamentalnych procesów oczyszczania metabolizmu ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii;

 

– Hydroksyizoleucynę, podstawowy składnik konglomeratu BCAA. Warunkuje jakość i skuteczność procesów anabolicznych, które są ukierunkowane na wzrost tkanki mięśniowej oraz ochronę przed szkodliwym katabolizmem;

 

– Taurynę, jeden z najlepszych transporterów kreatyny, który minimalizuje jej straty w organizmie. Dodatkowo wykazuje silny charakter oczyszczający, a także reguluje metabolizm ustroju na poziomie komórkowym, co stwarza idealne warunki do rozwoju mięśni.

 

3. Universal Storm – dawkowanie
Odżywka Universal Storm wymaga odpowiedniej suplementacji, co pozwala na uzyskanie maksymalnego działania preparatu na nasz organizm. Producenci polecają, by pojedyncza porcja preparatu została zmieszana z odpowiednią ilością zimnej wody, a następnie spożyta do około 30 minut przed planowanym wysiłkiem fizycznym. W celu dodatkowego wzmocnienia efektów suplement można zastosować także w dni wolne. Wówczas jednorazowa dawka odżywki Storm powinna zostać przyjęta rano na czczo.

 

4. Universal Storm – opinie
Stack kreatynowy Storm jest jednym ze sztandarowych produktów marki Universal Nutrition, a to wszystko za sprawą składu opartego tylko na sprawdzonych składnikach. Suplement już po pierwszej dawce wywołuje w organizmie silne efekty, które utrzymują się praktycznie przez cały czas trwania treningu. Storm jest polecany głównie osobom szukającym intensywnego i trwałego sposobu na rozbudowę swojej masy mięśniowej bez konieczności sięgania po odżywki przedtreningowe. Odżywka firmy Universal stanowi idealne rozwiązanie dla osób wrażliwych na działanie kofeiny, gdyż jej formuła została pozbawiona jakichkolwiek związków o charakterze pobudzającym i stymulującym.

 

5. Universal Storm – cena
Suplement diety Universal Nutrition jest oferowany w opakowaniach o gramaturze od 756 do 836 g. Stack kreatynowy Storm jest także dostępny w trzech wersjach smakowych. Można go kupić w naszym sklepie internetowym. Cena preparatu wynosi 129 zł.