Istnieją firmy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Taką marką jest Universal Nutrition – amerykański producent suplementów diety o niesłabnącej popularności. W naszym tekście przedstawiamy produkty tej marki, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Dowiedz się, jakie suplementy Universal Nutrition są najpopularniejsze.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka informacji na temat marki Unversal Nutrition
2. Unversal Nutrition Storm
3. Universal Nutrition Creatine
4. Universal Nutrition Shock Therapy
5. Universal Nutrition Animal Cuts
6. Universal Nutrition Gain Fast

 


1. Kilka informacji na temat marki Universal
Universal Nutrition to wśród producentów suplementów diety dla osób ćwiczących jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek. Firma działa od przeszło 40 lat i oferuje swoim podopiecznym tylko sprawdzone rozwiązania, których działanie zostało potwierdzone w badaniach naukowych. Oferta firmy Universal obejmuje szereg skutecznych preparatów, część z nich po dziś dzień jest uznawana za klasyczne pozycje wśród odżywek dla sportowców.

 

2. Universal Storm
Mówisz Universal, myślisz Storm – tak chyba najłatwiej zobrazować popularność najbardziej rozpoznawalnego i najczęściej wybieranego preparatu tej amerykańskiej firmy. Storm to zaawansowany stack kreatynowy, którego formuła została oparta aż na 6 różnych postaciach niezwykle skutecznego anabolika. Producenci dodatkowo wzbogacili skład swojej odżywki o liczne formuły przedtreningowe i inne substancje, które swoim działaniem katalizują właściwości kreatyny, co z kolei zapewnia jeszcze efektywniejsze wsparcie w procesie kształtowania sylwetki i rozbudowy masy mięśniowej.

 

Głównym składnikiem aktywnym jest oczywiście kreatyna, która od wielu lat stanowi jeden z najskuteczniejszych suplementów, który pomaga w rozwoju mięśni i budowaniu siły. Wszystko za sprawą jej działania, które opiera się na produkcji czystej energii w postaci ATP. Adenozynotrójfosforan jest z kolei wykorzystywany w każdej reakcji biochemicznej naszego ustroju, także w procesach anabolicznych, które warunkują zwiększenie rozmiarów naszych mięśni oraz ich wzmocnienie w zakresie wykonywanej pracy podczas treningów.

  Fabryka Siły Sklep

Universal Storm to także potężny kompleks skutecznych suplementów przedtreningowych, które pozwalają m.in. na nasilenie uwalniania tlenku azotu (NO), ograniczenie zmęczenia, poprawę transportu wartości odżywczych do mięśni, a także systematyczną regenerację w trakcie prowadzonego wysiłku fizycznego. Dlatego też producenci postanowili wykorzystać jedynie potwierdzone naukowo składniki takie jak AAKG, beta-alanina, cytrulina w postaci jabłczanu czy l-tauryna. Storm to także 4-hydroksyizoleucyna i kwas ALA, które odpowiadają w główniej mierze za spotęgowanie wrażliwości naszych tkanek na insulinę. Dzięki temu transport niezbędnych składników jest jeszcze dokładniejszy, a mięśnie są lepiej przygotowane do treningu siłowego.

 

Suplement Storm należy stosować zarówno w dni treningowe (do 30 minut przed wysiłkiem fizycznym), jak i wolne od ćwiczeń (rano na czczo), co pozwoli na zachowanie ciągłości nasycenia mięśni kreatyną. Firma Universal oferuje swój produkt w opakowaniach o gramaturze 820 g, które możecie zakupić w naszym sklepie internetowym w cenie 129 zł.

 

3. Universal Creatine
Preparat Universal Creatine, jak sama nazwa wskazuje, jest suplementem diety, którego zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości kreatyny. Producenci wykorzystali w nim klasyczny monohydrat, który od kilkudziesięciu lat jest wykorzystywany przez sportowców jako skuteczny środek anaboliczny potęgujący efekty, jakie niosą za sobą zbilansowana dieta oraz trening siłowy.

 

Monohydrat, podobnie jak każda inna forma kreatyny, zapewnia nasilenie produkcji energii, która występuje w postaci adenozynotrójfosforanu. ATP to związek, który jest niezbędny do przeprowadzenia praktycznie każdej reakcji w metabolizmie człowieka. Dlatego też jego ilość warunkuje efektywność budowanej masy mięśniowej czy postępujący rozwój siły. Nadwyżka energetyczna, jaka powstaje w wyniku suplementacji monohydratem, zostaje wykorzystana w zależności od aktualnych potrzeb naszego ustroju, dlatego też to nasze odżywianie i system treningowy determinują ogół efektów, jakie wynikają ze stosowania Universal Creatine. Suplement można zastosować zarówno podczas rozbudowy sylwetki, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Uniwersalny charakter działania dostarczy korzyści nie tylko zwolennikom treningu siłowego, lecz także zawodnikom innych dyscyplin.

 

Firma Universal poleca, by suplement stosować dwukrotnie w ciągu dnia, zarówno w dzień treningowy, jak i ten pozbawiony aktywności fizycznej. Suplement jest polecany nie tylko osobom doświadczonym, również początkujący mogą sięgnąć po kreatynę marki Universal ze względu na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo suplementacji tym produktem. Produkt jest oferowany w kilku gramaturach, które różnią się od siebie ceną oraz ilością sugerowanych porcji. Universal Creatine można zakupić zarówno w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców, jak i w naszym sklepie internetowym.

 

4. Universal Shock Therapy
Shock Therapy to odżywka przedtreningowa – preparat służący do intensyfikacji naszych możliwości i pozwalający na znaczną poprawę dotychczasowych wyników. Booster treningowy firmy Universal został oparty na potężnym kompleksie. W każdej porcji preparatu odnajdziemy blisko 25 aktywnych składników. Nasze dotychczasowe sesje ćwiczeniowe zmienią się nie do poznania, a nasza kondycja osiągnie całkiem inny poziom.

 

Shock Therapy zawiera mieszankę popularnych i przede wszystkim sprawdzonych boosterów treningowych, które od wielu lat znajdują zastosowanie w sportowej suplementacji. Dzięki połączeniu kilku kompleksów o zróżnicowanym działaniu – wzmagających pompę mięśniową, regulujących gospodarkę elektrolitową, zapewniających sprawniejsze oczyszczanie ustroju, a także wzmagających ilość naszych sił – firma Universal stworzyła suplement, który pozwala na wielowymiarowe działanie. Nasilenie syntezy NO, wzrost pobudliwości nerwowej, zwiększenie koncentracji oraz skupienia, sprawniejszy transport składników odżywczych, a także ograniczenie zmęczenia i jego następstw to tylko część efektów, jakich możemy spodziewać się po zastosowaniu Shock Therapy.

 

Universal Shock Therapy należy stosować jedynie w dni treningowe, tuż przed planowanym wysiłkiem fizycznym. Pojedyncza porcja preparatu (20 g) powinna być rozpuszczona w zimnej wodzie (ok. 200 ml) i wypita tuż po przygotowaniu. Suplement dostępny jest w kilku wariantach smakowych, a także dwóch gramaturach. Ceny Shock Therapy w naszym sklepie internetowym wynoszą: 40 zł za opakowanie o pojemności 200 g, a także 119 zł za 840 g.

 

5. Unviersal Animal Cuts
Preparat Animal Cuts to unikalny spalacz tkanki tłuszczowej, który dzięki rozbudowanej formule zapewnia skuteczny spadek wagi już po pierwszym miesiącu suplementacji i to bez ryzyka efektu jojo. Wszystko za sprawą bogatego składu bazującego na kilku wieloskładnikowych kompleksach, które skoncentrowane w jednym produkcie prowadzą do szybkiego osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

 

Animal Cuts stanowi konglomerat kilku mieszanek, w których wykorzystane substancje przyczyniają się do szeregu pozytywnych skutków. W formule termogenika marki Universal Nutrition odnajdziemy składniki stymulujące, poprawiające pracę tarczycy i wspierające funkcje układu nerwowego, kompleks diuretyczny, blend antyoksydantów i substancji detoksykacyjnych, a także związki przyczyniające się do wzrostu biodostępności składników odżywczych z pożywienia czy usprawniające pracę metabolizmu oraz systemu pokarmowego. Skuteczność wszystkich wykorzystanych substancji, które tworzą preparat Animal Cuts, jest potwierdzona szeregiem badań laboratoryjnych oraz licznymi opiniami zadowolonych ćwiczących. Firma Universal Nutrition nie miała na celu inwestować w półśrodki, jej celem było stworzenie efektywnego fat burnera, który może być stosowany bez nadmiernego ryzyka dla zdrowia.

 

Z uwagi na dużą popularność suplementu Animal Cuts preparat można z łatwością zakupić w naszym sklepie internetowym oraz niektórych punktach sprzedaży odżywek dla sportowców. Odżywka firmy Universal Nutrition występuje w postaci saszetek z kapsułkami, a w całym opakowaniu znajdziemy aż 42 porcje. W ciągu dnia treningowego producenci polecają zastosować 1 porcję do 30 minut przed posiłkiem, a także 2 między śniadaniem lub obiadem (choć nie jest to wymagane – ma raczej na celu dodatkową intensyfikację działania suplementu). Z kolei w dni wolne do ćwiczeń, Universal Nutrition rekomenduje przyjąć 1 porcję pomiędzy śniadaniem i obiadem. Każdy pakiet kapsułek należy popić obfitą ilością zimnej wody.

 

6. Universal Nutrition Gain Fast
Odżywka Gain Fast jest gainerem, suplementem białkowo-węglowodanowym, którego głównym zastosowaniem jest kontrolowany wzrost masy ciała i zwiększenie rozmiaru naszych mięśni. Dzięki unikalnej kompozycji zróżnicowanych frakcji protein i węglowodanów, którym towarzyszy wieloskładnikowy kompleks anaboliczny, gainer firmy Universal pozwala wesprzeć pracę naszego metabolizmu i reakcje antykataboliczne na różnych poziomach.

 

Gainfast to przede wszystkim wysoka dawka kalorii, która w przypadku budowania masy mięśniowej potrafi z łatwością uzupełnić nasz codzienny bilans o brakującą energię. Dzięki zastosowaniu różnych form białek i węglowodanów proces uwalniania energii z suplementu zostaje rozłożony w czasie. Efektem tego jest równomierny i stały dopływ mocy, który zapobiega skutkom zbyt intensywnego wysiłku fizycznego. Co więcej, Gainfast dostarcza niezbędnych składników odżywczych, których zadaniem jest zwiększenie wagi i wymiarów naszej sylwetki. Każda porcja gainera

 

Universal Nutrition to kolejny krok do osiągnięcia obranego celu.

Na osobną uwagę zasługuje rozbudowany konglomerat aminokwasów i składników mineralnych, które dodatkowo potęgują tempo przemiany materii. Jeżeli dodamy do tego substancje potęgujące działanie lipotropowe, czynniki nasilające wydolność, a także związki zapewniające sprawne funkcjonowanie mechanizmów oczyszczania to okazuje się, że Gainfast można zaliczyć do grona kompleksowych preparatów typu „all in one”.

 

Producenci polecają, by gainer był stosowany zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem kalorycznym, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie odżywki Gainfast. Pojedyncza porcja preparatu (229 g) powinna zostać spożyta zarówno w dzień treningowy, jak i wolny od aktywności fizycznej. Dawka może być rozbita na mniejsze porcje. Suplement Gainfast można zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców, a także w naszym sklepie internetowym, gdzie jego cena wynosi odpowiednio: 105 zł (2300 g), 180 zł (4500 g) i 260 zł (6800 g).