Kreatyna to nazwa, która obiła się o uszy choć raz każdej osobie interesującej się suplementami diety bądź mającej styczność z aktywnością fizyczną. Nic dziwnego! Kreatyna zaliczana jest do najlepiej poznanych i najskuteczniejszych substancji anabolicznych, które wykorzystywane są jako wsparcie dla osób ćwiczących. Forma jabłczana jest używana coraz częściej ze względu na większą ilość korzyści jakie niesie w porównaniu do wciąż topowego monohydratu. Jednym z przykładów preparatu wykorzystującego tą postać kreatyny jest CM3, odżywka firmy Trec, która od dłuższego czasu jest polecana dla ćwiczących rozpoczynających swoją przygodę ze sportem i suplementami diety.


 

SPIS TREŚCI:
1. CM3 – skład
2. CM3 – działanie
3. CM3 – dawkowanie
4. CM3 – opinie
5. CM3 – cena

 

 

1. CM3 – skład
Preparat CM3 opiera swój skład tylko na jednym, ale jakże skutecznym związku. Mowa o kreatynie, która w przypadku suplementu firmy Trec występuje w postaci jabłczana. Połączenie trzech cząsteczek kreatyny pozwoliło uzyskać stabilniejszą chemicznie i lepszą jakościowo formę tego niezwykle popularnego związku. Wykorzystanie nowoczesnych technik produkcji spowodowało, że CM3 jest kreatyną wykazującą niezwykłą odporność na działanie kwaśnego środowiska układu pokarmowego. Dzięki temu starty wynikające z procesu trawienia zostały ograniczone do niezbędnego minimum, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego potencjału jabłczanu.

Tu kupisz ten produkt Trec CM3 - 360kaps. (4.44) Trec CM3 - 360kaps. 140,29 zł Sprawdź Teraz!

Co więcej, CM3 wykazuje niezawodną rozpuszczalność w wodzie, co pozwala uniknąć niepotrzebnych problemów w postaci grudek, które bardzo często można napotkać podczas stosowania innych form kreatyny. Warto też wspomnieć, że CM3 jest kreatyną która w żaden sposób nie wpływa na prawidłową pracę nerek, jak i całego układu moczowego. Ma to ścisły związek z faktem, iż jabłczan kreatyny nie gromadzi się w organizmie w tak znaczącym stopniu jak w przypadku popularnego monohydratu.

 

2. CM3 – działanie
Działanie odżywki CM3 jest podyktowane efektami, jakie powoduje systematyczne stosowanie jabłczana kreatyny. Jak powszechnie wiadomo, kreatyna należy do jednego z najlepiej przebadanych i poznanych związków anabolicznych wykorzystywanych w sportowej suplementacji. Podstawowym działaniem preparatu CM3 jest wzrost ilości produkowanej energii w najczystszej z możliwych postaci. Mowa tu o związku nazywanym adenozynotrójfosforanem będącym swoistym fundamentem wszystkich przemian biochemicznych naszego ustroju. ATP ma też nierozerwalny wpływ na efekty jakie niosą za sobą dieta oraz trening siłowy.

Ilość ATP dyktuje stopień przemian anabolicznych w naszym organizmie, co jednocześnie rzutuje na rezultatach płynących ze zdrowego odżywiania i wysiłku fizycznego. Zwiększenie zawartości adenozynotrójfosforanu w naszych komórkach powoduje uwalnianie dodatkowej ilości energii. Większa ilość mocy pozwala na wykonanie jeszcze intensywniejszego treningu, a co za tym idzie, szybszą rozbudowę naszej masy mięśniowej. Zwiększona siła skutkuje też poprawą wytrzymałości, a co za tym idzie – kreatyna jest także polecana zawodnikom innych dyscyplin sportowych jak różnego rodzaju biegi, kolarstwo, piłka nożna czy sztuki walki. Energia pod postacią ATP nie jest jednak wykorzystywana tylko pod kątem rozwoju mięśni, ale i redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Kreatyna może być z powodzeniem wykorzystywana jako antykatabolik i dodatkowe wsparcia dla anabolizmu mięśniowego przez osoby w okresie odchudzania. Systematyczna suplementacja kreatyną podczas stosowania diet z deficytem kalorycznym pozwala w skuteczny sposób zabezpieczyć nasze mięśnie przed degradacją, a także rozwojem efektów powysiłkowego zmęczenia organizmu. Co więcej, proenergetyczny charakter kreatyny chroni przed długotrwałym utrzymywaniem się DOMSów, a także stale utrzymuje właściwą pobudliwość pomiędzy komórkami nerwowymi.

Warto też wspomnieć o wcześniej wymienionej, lepszej jakości preparatu. Analizując efekty stosowania jabłczana kreatyny pod kątem bio i fizykochemicznym, są one znacznie trwalsze niż w przypadku pozostałych form tego związku. Okazuje się więc, że suplementacja CM3 pozwoli na uzyskanie długotrwałych rezultatów, które zostaną zachowane przez dłuższy czas, pomimo zakończenia stosowania odżywki. Oczywiście w celu ich utrzymania, niezbędne jest dalsze przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania i systematyczny wysiłek fizyczny. Dieta oraz treningi stanowią podstawę skuteczności działania każdego suplementu diety.

 

3. CM3 – dawkowanie
Suplementacja preparatem CM3 jest ściśle uzależniona od formy produktu jaką posiadamy. W przypadku kapsułek (90, 180 i 360 sztuk) producenci zalecają by w ciągu dnia stosować 6 sztuk, które należy podzielić na 2 mniejsze porcje: 1 porcja powinna zostać przyjęta rano, zaraz po przebudzeniu i najlepiej przed śniadaniem, natomiast druga do 30 minut przed treningiem lub bezpośrednio po jego zakończeniu. Z kolei w dni nietreningowe firma Trec zaleca, by druga porcja była stosowana pomiędzy posiłkami (np. przed obiadem) lub przed snem. Kapsułki należy popić odpowiednią ilością wody.

 

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu odżywki CM3 w postaci proszku (250 i 500 g) to pojedyncza porcja tego preparatu wynosi 7 g. Taka ilość kreatyny również powinna zostać rozdzielona na dwie mniejsze dawki po 3,5 g każda. Pora stosowania CM3 w formie proszku jest identyczna jak w przypadku opisywanych wcześniej kapsułek. Suplement należy przesypać do shakera, a następnie wymieszać poprzez dodanie 300 ml zimnej wody.

 

4. CM3 – opinie
Preparat CM3 od dłuższego czasu jest postrzegany jako jeden ze skuteczniejszych jabłczanów kreatyny. Cena suplementu jest adekwatna do jakości jego wykonania, a przede wszystkim uzyskiwanych efektów. Trec CM3 jest również ekonomicznym suplementem, z uwagi na fakt, iż pojedyncze opakowanie pozwoli na wykonanie efektywnego i pełnego cyklu. Wspomniana już zaawansowana technologia produkcji pozwoliła też na uniknięcie fazy ładowania i nasycenia kreatyną. Efekt? Suplement zaczyna działać już od pierwszej dawki, a każda kolejna powoduje jedynie spotęgowanie jego efektów. CM3 podobnie jak i inne suplementy stanowi jedynie dodatek do zdrowego odżywiania i wysiłku fizycznego. Dlatego też, by w pełni wykorzystać potencjał tego preparatu, niezbędne jest przestrzeganie zbilansowanej diety, a także odpowiednie dostosowanie planu treningowego.

 

5. CM3 – cena
Cena suplementu firmy Trec, podobnie jak w przypadku dawkowania, jest ściśle związana z formą preparatu jaki planujemy zakupić. W przypadku proszku orientacyjne koszty wynoszą 40 zł (250 g) i 71 zł (500g). Z kolei ceny kapsułek wahają się w przedziale cenowym od 23 zł (90 kapsułek) przez 39 zł (180 kapsułek) do nawet 73 zł (360 kapsułek). Suplement ten jest ogólnodostępny i bez problemu można go znaleźć w punktach sprzedaży odżywek, a także naszym sklepie internetowym.