Mity w sporcie są powszechne. Na temat suplementów diety dla sportowców również powstało wiele przestarzałych i nieprawdziwych opinii. Warto przeczytać niniejszy artykuł, może nieświadomie powielasz jeden

z najczęstszych mitów dotyczących odżywek!

 

SPIS TREŚCI:
1. Kupię białko i będę ogromny
2. Szkoda pieniędzy na suplementy diety
3. Im więcej, tym lepiej!

 

 

1. Kupię białko i będę ogromny

To prawda, że odżywka białkowa uwzględniona w zbilansowanym planie żywienia wspomaga pracę nad sylwetką z tego względu, iż dostarcza szybko wchłanialnego materiału budulcowego.

 

Nie oznacza to jednak, że jeśli ograniczymy się jedynie do stosowania samego suplementu diety, osiągniemy spektakularne rezultaty. Tego typu preparaty powinny być traktowane wyłącznie jako wzbogacenie codziennego menu. Jeśli dieta nie jest odpowiednio dopracowana, to sama suplementacja prawdopodobnie nie przyniesie żadnych korzyści.

 

Podobnie sprawa prezentuje się w kwestii aktywności fizycznej. Brak odpowiednio dobranego treningu z pewnością nie przyspieszy efektów w postaci np. większych mięśni, nawet pomimo stosowania odżywek białkowych lub węglowodanowo-białkowych.

 

2. Szkoda pieniędzy na suplementy diety

Suplementy diety mogą być wartościowym wzbogaceniem zdrowej, zbilansowanej diety. Osobom aktywnym fizycznie często bardzo trudno jest dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych z posiłkami. Kwestia ta jest szczególnie ważna w sporcie wyczynowym, gdzie decydującą rolę odgrywa właściwe odżywianie.

 

Zapamiętaj – najpewniejszą inwestycją jest inwestycja w siebie! Fabryka Siły Sklep

 

Kierując się tym powiedzeniem, z pewnością nie popełnisz błędu. Jeśli zdecydujesz się na suplementację, warto zapoznać się z ofertą dostępną na rynku oraz przeznaczyć określoną, rozsądną sumę na ten cel. Na początku warto zapoznać się z takimi produktami jak wspomniana wcześniej odżywka białkowa, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy i składniki mineralne oraz ich specjalne mieszanki przeznaczone dla sportowców.

 

3. Im więcej, tym lepiej!

Suplementy diety są bardzo pomocne, ale tylko wówczas, gdy przyjmowane są w odpowiednich dawkach i w rozsądnej ilości. Sięganie po każdy możliwy preparat i zwiększanie porcji przyjmowanych odżywek w nieskończoność  nigdy nie jest dobrym posunięciem.

 

W sporcie najważniejsze jest zdrowie, a skrajne rozwiązania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

 

Suplement diety musi być odpowiednio dobrany, a następnie dawkowany według schematu zgodnego z rekomendacjami producenta lub indywidualnymi potrzebami uzgodnionymi ze specjalistą (np. dietetykiem).
Suplementy wybieraj zawsze na podstawie celu i potrzeb, nigdy odwrotnie.