Kreatyna i węglowodany stanowią idealne połączenie niezbędne w trakcie rozbudowy sylwetki. Oba te składniki wykazują synergistyczne działanie, dlatego aby szybciej osiągnąć zamierzony cel, poleca się ich równoczesną suplementację. Firma Scitec postanowiła wykorzystać to rozwiązanie w jednym suplemencie. Poznajcie Trans X – skuteczny sposób na szybki rozwój mięśni oraz efektywne osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

 

SPIS TREŚCI:
1. Trans X – skład
2. Trans X – działanie
3. Trans X – dawkowanie
4. Trans X – opinie
5. Trans X – cena

 

1. Trans X – skład
Suplement diety Trans X to nowoczesny preparat ukierunkowany na potreningowe nasilenie przyrostu masy mięśniowej. Formuła odżywki marki Scitec Nutrition została oparta na mieszance kreatyny w postaci klasycznego i skutecznego monohydratu, a także mieszance cukrów prostych (dekstrozy i d-rybozy). Takie połączenie składników ma na celu dodatkową intensyfikację właściwości kreatyny, która jak powszechnie wiadomo, stanowi najlepiej przebadany i zarazem najskuteczniejszy środek anaboliczny do rozbudowy mięśni.

 

Skład Trans X zawiera też dodatek kilku aminokwasów – argininy, glutaminy i tauryny – ich zastosowana dawka ma na celu dodatkową maksymalizację efektów wynikających z systematycznej suplementacji tym preparatem. Firma Scitec wykorzystała też odpowiednią porcję fundamentalnych minerałów w diecie każdego ćwiczącego: cynku, fosforu, magnezu oraz potasu. Dzięki temu metabolizm mięśniowy zyskuje kolejną dawkę pomagającą w sprawnym przeprowadzeniu procesów anabolicznych, które decydują o tempie pojawienia się przyrostów.

 

2. Trans X – działanie
W pierwszej kolejności należy skupić się na kreatynie, która stanowi główny składnik aktywny odżywki Trans X. Monohydrat, podobnie jak każda inna postać kreatyny, przyczynia się do nasilenia produkcji i uwalniania czystej energii w formie adenozynotrójfosforanu (ATP). Związek ten wykorzystywany jest przez ludzki metabolizm praktycznie w każdej reakcji biochemicznej ustroju, w tym także do przeprowadzenia reakcji rozbudowy mięśni. Zapewnienie odpowiedniej dawki kreatyny, a co za tym idzie i ATP, powoduje znaczne skrócenie czasu zwiększenia rozmiaru mięśnia. Co więcej, stanowi niezwykle skuteczny sposób na ograniczenie powysiłkowego katabolizmu powodującego nasilenie strat energetycznych.

 

Obecność cukru prostego w formie dekstrozy i d-rybozy ma nierozerwalny związek z wyżej opisaną kreatyną. Dawka 40 g węglowodanów pozwala nie tylko na szybkie dostarczenie energii do ćwiczeń, które skutkuje zwiększeniem intensywności treningu oraz wzrostem jakości wypracowanych efektów. Mieszanka dekstrozy i d-rybozy w znaczący sposób podwyższa wydzielanie insuliny, której zadaniem jest wspomaganie procesów transportu kreatyny do naszych mięśni. Oznacza to, że Trans X pozwala na znaczą minimalizację strat, a także nasilenie reakcji anabolicznych, jakie zachodzą w naszym ustroju. Dzięki temu mamy pewność, że każda przyjęta porcja preparatu Scitec Nutrition rzeczywiście działa!

  Fabryka Siły Sklep

Osobnym tematem jest kompleks trzech popularnych aminokwasów, które od dłuższego czasu są wykorzystywane w sportowej suplementacji. Arginina potęguje wzrost uwalniania tlenku azotu (NO), którego podstawowym działaniem jest znaczne rozszerzanie światła naczyń krwionośnych. Dzięki temu składniki odżywcze z pożywienia, a także wcześniej wspomniana kreatyna, precyzyjniej i szybciej docierają do tkanki mięśniowej.

 

Natomiast glutamina jest bardzo dobrym sposobem na dodatkową ochronę metabolizmu przed szkodliwymi reakcjami katabolicznymi. Oprócz tego ten aminokwas pozwala na znaczną poprawę przyswajania wartości odżywczych z pożywienia, dzięki czemu mięśnie pozyskują jeszcze większą ilość niezbędnych składników do swojego rozwoju.

 

Zwieńczeniem całej mieszanki aminokwasów jest tauryna kojarzona przede wszystkim jako składnik napojów energetycznych. Poza promobilizującym działaniem na nasz organizm tauryna stanowi świetny transporter kreatyny, co jest kolejnym zabezpieczeniem przed jej ewentualnymi stratami w przewodzie pokarmowym. Co więcej, wszystkie trzy opisane składniki dodatkowo przyspieszają proces powysiłkowej regeneracji poprzez nasilenie mechanizmów oczyszczania komórek ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

 

3. Trans X – dawkowanie

Specjalny sposób stosowania preparatu Trans X ma na celu uzyskanie jeszcze lepszego działania suplementu w procesie rozbudowy masy mięśniowej. Producenci polecają, by przez pierwsze 5 dni stosować pojedynczą porcję (50 g) dwukrotnie w ciągu dnia – rano, bezpośrednio po przebudzeniu i tuż po zakończonym wysiłku fizycznym. Po tym czasie  zaleca się, by raz dziennie – rano lub po treningu – przyjąć porcję 50 lub 100 g preparatu. W dni wolne od aktywności fizycznej wystarczy porcja 50 g, która może zostać przyjęta wraz z preparatem białkowym. Suplement należy rozpuścić w odpowiedniej ilości zimnej wody – 450 lub 900 ml.

 

4. Trans X – opinie
Trans X jest dość oryginalnym preparatem ze względu na równoczesne połączenie w nim kreatyny z prostymi węglowodanami. Dzięki temu otrzymujemy kompletny zestaw składników, które skutecznie potrafią oddziaływać na rozbudowę naszej masy mięśniowej. Pojedyncza porcja preparatu pozwala też na uzupełnienie naszego metabolizmu o niezwykle wartościowe aminokwasy, które dodatkowo potęgują działanie całego suplementu.

 

Firma Scitec Nutrition oferuje ćwiczącym kompletne rozwiązanie, które nie wymaga kupna kilku produktów. Bogata formuła Trans X znajduje zastosowanie zarówno u początkujących, jak i doświadczonych pasjonatów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych.

 

Firma Scitec Nutrition oferuje swój produkt także w zaawansowanej wersji, której skład został zmodyfikowany i wzbogacony nowe składniki. Trans X Professional charakteryzuje się występowaniem matriksu kreatynowego (składającego się z aż 5 różnych form), opatentowanej mieszanki różnych form glutaminy (również 5 odmiennych postaci), a także dodatkiem beta-alaniny. Co więcej, klasyczna arginina została zastąpiona kompleksem HEMO-NO będącym mieszanką AAKG i ornityny. Trans X Professional to stack kreatynowy o charakterze boostera treningowego, który umożliwia jeszcze sprawniejszą rozbudowę masy mięśniowej.

 

5. Trans X – cena
Trans X jest popularnym preparatem z bogatej oferty firmy Scitec Nutriotion, dlatego też produkt ten jest łatwo dostępny w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców. Suplement diety Trans X można zakupić również w naszym sklepie internetowym. Występuje w czterech wersjach gramaturowych, których cena prezentuje się w następujący sposób:
– 908 g – 39,5 zł;
– 1816 g – 65,5 zł;
– 1816 g – 77 zł (wersja Professional);
– 3500 g – 115 zł.