Firma Swanson to w naszym kraju jeszcze do niedawna stosunkowo słabo znany i niezbyt dobrze rozpoznawalny producent suplementów diety. Był to niestety efekt pewnego opóźnienia naszego rynku w stosunku do globalnych zjawisk, ponieważ Swanson to bez wątpienia jedna z największych i do tego najbardziej doświadczonych firm w branży. Kiedy w naszych warunkach mówi się o doświadczonych producentach suplementów diety i o firmach, które działają na rynku od bardzo dawna, ma się na myśli firmy z dziesięcioletnim doświadczeniem i na palcach jednej ręki można policzyć podmioty działające na rynku od dwóch dekad. W przypadku firmy Swanson mamy do czynienia z rodzinnym podmiotem, w którego zarządzanie włączone jest już trzecie pokolenie rodu Swansonów. Początki firmy sięgają czasów po drugiej wojnie światowej.

 

SPIS TREŚCI:
1. Filozofia firmy Swanson
2. Historia firmy Swanson
3. Produkty firmy Swanson

 


1. Filozofia firmy Swanson
Warto przyjrzeć się filozofii firmy Swanson, ponieważ jest ona wyjątkowa i odrobinę nawet idealistyczna, co jest jej wielką zaletą. Współcześni producenci suplementów diety są bowiem przedsiębiorstwami nastawionymi na bardzo konkretne efekty. W ich produktach pojawiają się wyraźne wskazania, że dany suplement zmaksymalizuje to, inny suplement zmaksymalizuje tamto, a kolejny przynosi szybkie efekty w jeszcze innej kategorii. Jest to pożądane przez klientów, ponieważ życzą sobie odpowiedniego efektu treningów. W takim układzie zapomina się jednak, że ludzki organizm to bardzo złożony mechanizm i kiedy działa się na niego w ten sposób, jest to często rozwiązanie na krótką metę.

 

Suplementy diety nie są lekami i w żadnym wypadku nie powinny być za takie postrzegane. Swanson nieprzerwanie za swój cel stawia zdrowie osób korzystających z jego suplementów. W ofercie omawianej firmy znajdziemy również produkty kosmetyczne, a także słodziki. Firma Swanson oferuje produkty, które mogą wspierać nas w wielu dziedzinach życia i jest to dla nas korzystne.

 

Suplementy Swansona powstają według restrykcyjnych i ściśle określonych przepisów, dzięki czemu są powszechnie uważane za bezpieczne.

 

2. Historia firmy Swanson
Firma Swanson nie jest jedną ze współczesnych korporacji, narodziła się z prawdziwej pasji. Najstarsze korzenie firmy sięgają jeszcze XIX wieku, kiedy uboga rodzina szwedzkich farmerów przeprowadziła się na wielkie pola Stanów Zjednoczonych i zaczęła normalną działalność. Na przełomie wieków nie działo się tam nic wielkiego. Sielankę przerwała jednak wojna, z której syn Augusta Swansona Leland na szczęście powrócił w pełni zdrowia i mógł zostać zwolniony z dalszej służby. Po kilku latach spokojnego życia zaczął mieć problemy najpierw z pracą na roli, a później nawet z grą w ukochanego golfa. Efektem tego było poszukiwanie sposobów na poprawę zdrowia, ponieważ klasyczna medycyna nie była w stanie poradzić sobie z jego chorobą stawów.


Swanson skupił się na suplementach diety. Najpierw zaczął je kupować na swoje potrzeby, szczególnie witaminę E. Kiedy postanowił podzielić się z innymi swoim sposobem na zdrowie, zamówił 5 000 kapsułek i zaczął je odsprzedawać innym osobom. W ten właśnie sposób narodziła się firma Swanson.

 

Niedługo po rozpoczęciu działalności Leland postanowił zamówić inne preparaty, które następnie złożył w formie katalogu i dostarczał pocztą zainteresowanym osobom. Fabryka Siły Sklep

 

Ekspansja firmy zaczęła się na dobre w momencie, kiedy jej stery przejął syn twórcy. Firma Swanson stała się wtedy marką globalną posiadającą własne zaplecze badawcze i własne suplementy diety, niebędące już prostymi mieszankami wykorzystującymi produkty innych zakładów. Syn Lelanda, obecnie prezes Swanson Health Products, stawia przede wszystkim na powrót do korzeni poprzez dbanie o dobro oraz zadowolenie konsumentów, co w dzisiejszych czasach jest coraz rzadziej dostrzeganą postawą.

 

3. Produkty firmy Swanson
Obecnie firma Swanson stara się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich osób aktywnych fizycznie i tych, które powinny być zdecydowanie bardziej aktywne. Swanson korzysta z mocno wyselekcjonowanych, często bardzo rzadko spotykanych składników.

 

Wszystkie produkty Swanson zawsze stawiają na pierwszym miejscu samopoczucie i witalność osoby przyjmującej suplementy diety, co w praktyce oznacza, że chociażby na opakowaniu pojawiło się bardzo konkretne wskazanie kierunku działania danego preparatu, zawsze jest to działanie, które w ostatecznym rozrachunku ma na celu wsparcie funkcjonowania całego organizmu.