Białko jest niezbędnym składnikiem naszego pożywienia, szczególnie duże znaczenie ma dla osób uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe. Nawet przy dobrze zbilansowanej diecie niejednokrotnie trudno jest zapewnić jego odpowiednią podaż, w takich przypadkach zaleca się stosowanie odpowiednich odżywek białkowych. Jedną z najlepszych na rynku jest Scitec 100% Whey Isolate zawierający w swoim składzie mikrofiltrowany oraz ultrafiltrowany izolat białka serwatkowego. 

 

SPIS TREŚCI:
1. Skład Scitec 100% Whey Isolate
2. Dawkowanie i przechowywanie Scitec 100% Whey Isolate
3. Opinie Scitec 100% Whey Isolate

 


1. Skład Scitec 100% Whey Isolate
Dzięki procesom mikrofiltracji i ultrafiltracji uzyskano niezwykle wysokie stężenie szybko wchłanialnego białka o bardzo dobrym aminogramie. Białko serwatkowe zaliczane jest do białek kompletnych, oznacza to, że zawiera wszystkie aminokwasy, których organizm nie jest w stanie samodzielnie zsyntetyzować. Są to przede wszystkim izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan oraz walina. Skład Scitec 100% Whey Isolate to przede wszystkim izolat białka serwatkowego otrzymany z mleka, oprócz nich produkt zawiera aromaty, substancje słodzące i inne. Osoby stosujące odżywkę z pewnością będzie interesowała szczegółowa zawartość składników odżywczych, a ta przedstawia się następująco: białko 84% , węglowodany 2,4%, tłuszcz <0,5%, sól 0,48%. Składniki mineralne to głównie sód oraz potas. 100 gramów odżywki to 348 kcal (1462 kJ), a pojedyncza porcja 87 kcal (365 kJ).

 

2. Dawkowanie i przechowywanie Scitec 100% Whey Isolate
Dawkowanie Scitec 100% Whey Isolate powinno być uzależnione między innymi od wagi ciała i intensywności treningów. Producent zaleca stosowanie jednej porcji odżywki dziennie, nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jedna porcja to 25 g proszku, który należy rozpuścić w 300 ml wody lub mleka i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. Do przygotowania proszku nie trzeba używać żadnych blenderów, bardzo dobrze rozpuszcza się w płynie i nie tworzy trwałej piany. Najlepsze efekty daje stosowanie bezpośrednio po treningu, wtedy mięśnie od razu otrzymują budulec konieczny do ich regeneracji. Odżywka Scitec 100% Whey Isolate oferowana jest w kilku smakach i gramaturach. Dostępne smaki to bananowy, czekoladowy, malinowy, truskawkowy i waniliowy, natomiast opakowania to 700 g, 2000 g oraz 4000 g. Produkt należy przechowywać w suchym i niedostępnym dla małych dzieci miejscu. Nie należy spożywać po terminie ważności, przed użyciem należy się zapoznać z etykietą zawierającą zalecenia producenta oraz optymalne dawkowanie.

 

3. Opinie Scitec 100% Whey Isolate
Scitec 100% Whey Isolate ze względu na swój bardzo dobry skład cieszy się dużym powodzeniem u klientów. Podkreślana jest przede wszystkim skuteczność tego produktu, czyli faktyczny wpływ na budowanie masy mięśniowej. Tutaj opinie na jego temat są bardzo pochlebne, zarówno doświadczeni sportowcy, jak i amatorzy są bardzo zadowoleni z rezultatów uzyskanych w trakcie suplementacji. Scitec 100% Whey Isolate opinie te zawdzięcza swojej jakości, nowoczesny proces produkcji i dopracowana formuła sprawiają, że produkt ten po prostu zdaje egzamin. Kolejnymi zaletami odżywki, za które też jest chwalona, jest bardzo dobry smak. Produkt jest dostępny w kilku różnych wersjach, a każdą z nich spożywa się z prawdziwą przyjemnością, dodatkowo nie ma żadnych problemów z rozpuszczaniem. Sporo pozytywnych opinii dotyczy także ceny. Pod tym względem Scitec 100% Whey Isolate prezentuje się bardzo korzystnie na tle konkurencyjnych produktów, stosunek ceny do jakości jest w jego przypadku naprawdę dobry.