Jak powszechnie wiadomo, proces kształtowania sylwetki jest uwarunkowany przez dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest oczywiście zdrowe odżywianie, które bazuje przede wszystkim na odpowiednio wyliczonym limicie kalorii w ciągu dnia oraz pełnowartościowych produktach. Drugim natomiast jest w pełni spersonalizowany i właściwie dostosowany do naszych aktualnych możliwości plan treningowy. To właśnie one determinują całość uzyskanych przez nas efektów i stanowią blisko 80% całkowitego sukcesu. Pozostałe 20% to optymalny czas na regenerację oraz odnowę naszego organizmu, który niejednokrotnie zostaje wystawiony na próbę zarówno od strony dietetycznej, jak i ćwiczeniowej. Najprostszym sposobem jest rzecz jasna przestrzeganie regulaminowej ilości snu, ale sami dobrze wiemy, że w dzisiejszych czasach nietrudno o narażenie swojej kondycji na szkodliwy katabolizm.


W tym miejscu pojawiają się suplementy diety, których zadaniem jest wspomóc fundament, jakim jest wysiłek fizyczny i dopieszczony do granic możliwości jadłospis. 

 

SPIS TREŚCI:
1. Rocket BCAA – najwyższa jakość
2. Rocket BCAA – działanie i wpływ na organizm
3. Rocket BCAA – dodatek glutaminy i tauryny
4. Uniwersalne zastosowanie

 

 

1. Rocket BCAA – najwyższa jakość
Firma Rocket Nutrition, charakteryzująca się wieloletnim doświadczeniem

w pracy z osobami ćwiczącymi, z dumą przedstawia swoją metodę utrzymania powysiłkowej regeneracji na satysfakcjonującym poziomie. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich systemów produkcji, a także nieskazitelnych składników chemicznych uzyskała suplement charakteryzujący się przede wszystkim najwyższą jakością wykonania. Fenomenalna rozpuszczalność oraz perfekcyjne warianty smakowe to zaledwie dodatek do niepodważalnego działania, jakie niesie za sobą suplementacja tą odżywką.

 

2. Rocket BCAA – działanie i wpływ na organizm

Rocket BCAA jest preparatem bazującym przede wszystkim na trzech podstawowych aminokwasach egzogennych, jakimi są: leucyna, izoleucyna i walina. Związki te stanowią swoisty rdzeń naszej biochemicznej regeneracji oraz wszelkich procesów ukierunkowanych na odnowę naszego organizmu, którego homeostaza została zachwiana poprzez intensywny wysiłek fizyczny czy restrykcyjną dietę. Egzogenny charakter aminokwasów warunkuje też fakt, że ludzki metabolizm nie jest w stanie ich samodzielnie produkować, lecz musi dostarczać wraz z pożywieniem. Problem polega jednak na tym, że ich przyswajalność z pożywienia wiąże się ograniczeniami, co uniemożliwia pełne wykorzystanie ich właściwości. Co więcej, ilość aminokwasów typu BCAA w pożywieniu jest znacznie ograniczona, dlatego osoby ćwiczące bardzo często decydują się na ich dostarczanie w formie suplementów diety.

 

Oprócz nasilenia mechanizmów rewitalizujących oraz eliminacji efektów powysiłkowego zmęczenia, Rocket BCAA to świetna metoda na nasilenie procesów syntezy nowych białek mięśniowych. Ogrom badań na temat skuteczności suplementacji aminokwasami BCAA potwierdza ich skuteczność w procesie produkcji cząsteczek proteinowych, które są niezbędne do rozwoju masy mięśniowej. W połączeniu z wzmożonym zapotrzebowaniem energetycznym, Rocket BCAA stanowi pierwszą linię do wykorzystania bodźców, jakie płyną z treningu siłowego.

 

 

3. Rocket BCAA – dodatek glutaminy i tauryny
Firma Rocket Nutrition postanowiła wykorzystać w swojej odżywce dwa dodatkowe składniki, będące zarazem katalizatorami działania aminokwasów BCAA. Obecność glutaminy dodatkowo potęguje proces syntezy nowych białek mięśniowych, ale i nie tylko. Związek ten w znaczący sposób intensyfikuje tempo przemiany materii oraz zwiększa przyswajalność składników odżywczych, jakie dostarczamy wraz z dietą. W związku z tym glutamina stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla wzmocnienia charakteru odżywki Rocket BCAA. Z kolei obecność tauryny, kolejnego aminokwasu, również ma znaczenie dla naszej pracy. Suplementacja tauryną prowadzi do regulacji i wzmożenia metabolizmu komórkowego, co rzutuje na poprawie funkcjonalności większości tkanek naszego ustroju. W dużej mierze objawia się to polepszeniem przewodnictwa impulsów nerwowych z neuronów do mięśni. Oznacza to, że bodźce dostarczane do naszego ciała wraz z treningiem zostaną wykorzystane jeszcze lepiej, co będzie skutkować większą efektywnością naszych starań.

 

 

4. Uniwersalne zastosowanie
Wszechstronność działania Rocket BCAA pozwala wykorzystać preparat nie tylko w sportach sylwetkowych czy treningu siłowym. Rocket Nutrition stworzyła swój preparat z myślą o wszystkich ćwiczących, których celem jest uzyskanie jeszcze lepszych efektów oraz zwiększenie swoich możliwości. To suplement o uniwersalnym zastosowaniu w każdej dyscyplinie sportu. Nie zwlekaj, tylko przekonaj się, jakie korzyści niesie za sobą kompleksowe wsparcie dla diety oraz treningów.