Orotan kreatyny to połączenie jednej cząsteczki kreatyny oraz dwóch, a czasami i trzech cząsteczek kwasu orotowego w jednej molekule. Działanie to sprawia, że powstały związek kreatynowy zyskuje optymalne właściwości – przede wszystkim zwiększa produkcję energii oraz możliwości magazynowania glikogenu w mięśniach. Właśnie ze względu na takie właściwości orotan kreatyny jest często stosowany przez zawodników sportów walki oraz dyscyplin szybkościowo-siłowych, wysiłkowych i siłowych.

 

SPIS TREŚCI:
1. Orotan kreatyny – właściwości
2. Orotan kreatyny – działanie
3. Orotan kreatyny – skuteczna odżywka

 


1. Orotan kreatyny – właściwości
Systematyczna suplementacja orotanem kreatyny w znaczny sposób wspomaga zdolności wysiłkowe, m.in. siłę i wytrzymałość siłową, przyspiesza przyrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej, a także wspomaga regenerację powysiłkową. Ważną funkcję w tej kwestii spełnia także insulina – hormon, który zwiększa transport kreatyny do komórek mięśniowych.

 

Przyjmowanie kreatyny jest bardzo ważne w przypadku sportowców i osób aktywnych fizycznie, suplement ten można zażywać z codzienną dietą, niemniej jednak jej ilość dostarczana wraz z pożywieniem jest niewystarczająca – w tej sytuacji wskazana jest odpowiednia suplementacja preparatami kreatynowymi, łączonymi z białkiem i węglowodanami.

 

Orotan kreatyny to produkt dostępny w postaci monopreparatów – kapsułek lub proszku, a także jako baza lub uzupełnieniem składu stacków kreatynowych (w tym przypadku suplement jest dostępny głównie w postaci proszku).

 

Regularne przyjmowanie orotanu w formie wyżej wspomnianych odżywek stanowi gwarancję skutecznego rozwoju siły i wytrzymałości, a także zwiększa dotychczasową masę mięśniową.

 

2. Orotan kreatyny – działanie
Głównym składnikiem orotanu kreatyny jest kwas orotowy, który w znaczny sposób wpływa na produkcję energii oraz zwiększenie możliwości magazynowania glikogenu w mięśniach. Suplement ten wykazuje wiele korzyści w zakresie intensywności i długości treningów, tempa regeneracji potreningowej oraz budowy beztłuszczowej, suchej masy mięśniowej.

 

Suplement adresowany jest przede wszystkim do sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, może być zażywany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, z wyłączeniem kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią.

  Fabryka Siły Sklep

Orotan kreatyny jest dostępny w postaci łatwych do połknięcia kapsułek, proszku (jako monopreparat) lub jako baza stacków kreatynowych bądź dodatek do nich.

 

3. Orotan kreatyny – skuteczna odżywka
W odżywkach kulturystycznych dość rzadko można spotkać kreatynę w postaci orotanu, choć jest to doskonała i dobrze przyswajalna postać kreatyny.

 

Orotan kreatyny wykazuje silne działanie, jest dobrze przyswajalny, nie powoduje gromadzenia się wody pod skórą, lecz w komórkach naszych mięśni, a co najważniejsze, zapewnia szybki i zauważalny przyrost siły oraz masy mięśniowej.

 

Transport kreatyny do komórek mięśniowych jest koordynowany i przyspieszany przez insulinę, dlatego też wskazane jest, aby orotan i inne formy kreatyny były spożywane z pełnowartościowymi posiłkami, przede wszystkim z produktami zwiększającymi odpowiedź insulinową – białkami i węglowodanami. Alternatywą mogą być w tym przypadku gotowe odżywki i suplementy kreatynowe, węglowodanowe, węglowodanowo-białkowe oraz insulinomimetyki i inne.

 

Dawki orotanu kreatyny powinny być ustalane indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju treningów oraz masy ciała. W zależności od indywidualnych potrzeb można stosować suplementację cykliczną lub stałą.

Orotan kreatyny można kupić w renomowanych punktach handlowych oferujących suplementy i odżywki dla kulturystów, co więcej, można go także dostać w sklepach internetowych, w których wybór produktów jest o wiele większy niż w przypadku stacjonarnych placówek.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy