Kolejny raz bierzemy pod lupę światowych producentów suplementów diety, którzy należą do najlepiej rozpoznawalnych marek na obecnym rynku. Optimum Nutrition to firma działająca od ponad 30 lat, która wspiera swoimi preparatami ćwiczących z całego świata. W niniejszym artykule postanowiliśmy zaprezentować te odżywki, które zasługują na szczególną uwagę i wyróżniają się spośród bogatej oferty tego producenta.

 

SPIS TREŚCI:
1. Marka Optimum Nutrition
2. Optimum Nutrition 100 Whey Gold Standard
3. Optimum Nutrition Serious Mass
4. Optimum Nutrition BCAA
5. Optimum Nutrition Glutamine
6. Optimum Nutrition Hydrowhey

 

 

1. Marka Optimum Nutrition
Firma Optimum Nutrition, czy też w skrócie ON, to kolejny producent suplementów diety i odżywek dla ćwiczących, którego historia sięga ponad 30 lat wstecz. Początkowo niewielka, z czasem przerodziła się w jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w świecie kulturystyki i innych dyscyplin sportowych. Zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy sięgają po preparaty Optimum Nutrition, a to z uwagi na wysoką jakość wykonania oferowanych produktów. Idealnym poświadczeniem zaufania do tej marki jest chociażby to, że produkty ON są dystrybuowane w ponad 70 krajach na całym świecie. Oprócz tego marka Optimum Nutrition może pochwalić się współpracą z wieloma znanymi sportowcami, takimi jak np. Alex Carneiro, Charles Glass, Pierre Vala, Rachel Cammon, Kurt Dell czy Sheena Jayne Martin.

 

2. Optimum Nutrition 100 Whey Gold Standard
Jednym z głównych produktów bogatej oferty marki Optimum Nutrition jest odżywka białkowa 100% Whey Gold Standard. Suplement ten stanowi mieszankę różnych frakcji proteinowych, w której głównym składnikiem aktywnym jest izolat serwatki. Oprócz tego preparat zawiera dodatek ultrafiltrowanego koncentratu, co pozwoliło na znaczną poprawę przyswajalności produktu. Tytułowy „złoty standard” odnosi się do jakości suplementu, na którą wpływ ma obecność skutecznych i wytrzymałych cząsteczek białkowych. To jednak nie koniec. Każda porcja odżywki Whey Gold Standard dostarcza ogromną ilość niezbędnych aminokwasów. Dawka 24 g białka marki ON to 5,5 g czystych aminokwasów BCAA i blisko 4 g glutaminy.

 

Preparat 100% Whey Gold Standard jest suplementem, który pozwala kontrolować masę ciała i uzupełniać dietę o brakującą ilość białka. Dlatego też podstawowym wyznacznikiem skutecznego wykorzystania preparatu jest suplementacja zgodna z aktualnym bilansem energetycznym naszego planu żywieniowego. Niska zawartość węglowodanów i tłuszczów pozwala na bezpieczne budowanie suchej masy mięśniowej, a także na zabezpieczenie mięśni przed efektami niskokalorycznej diety w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Na osobną uwagę zasługuje bogaty profil aminokwasowy, którego zadaniem jest ochrona metabolizmu przed szkodliwym katabolizmem i wzmożenie tempa przemiany materii. Dzięki wysokiej zawartości BCAA i glutaminy Whey Gold Standard można śmiało zaliczyć do suplementów proanabolicznych i nasilających powysiłkową regenerację.

Suplementacja Whey Gold Standard powinna być skorelowana z naszym dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym, wedle którego możemy ustalić ilość stosowanych porcji w ciągu dnia. Odżywkę białkową firmy Optimum Nutrition należy przyjmować pomiędzy posiłkami lub w porze okołotreningowej. Produkt jest dostępny w naszym sklepie internetowym w 5 gramaturach:
– 29 g → 5 zł,
– 450 g → 50 zł,
– 908 g → 120 zł,
– 2270 g → 200 zł,
– 4540 g → 400 zł. Fabryka Siły Sklep

 

3. Optimum Nutrition Serious Mass
Serious Mass to odżywka białkowo-węglowodanowa typu gainer, która jest polecana wszystkim ćwiczącym w okresie rozbudowy masy mięśniowej. Wszystko za sprawą kompleksowej mieszanki dwóch podstawowych makroskładników stanowiących podstawę dla efektywnego wzrostu mięśni, a także nasilających efekty płynące ze zbilansowanej diety i odpowiednio dostosowanej aktywności fizycznej. Formuła gainera Optimum Nutrition została dodatkowo wzbogacona o niezwykle cenne składniki, takie jak glutamina i kreatyna. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowe wsparcie podczas intensywnych sesji treningowych.

 

Białka i węglowodany zawarte w Serious Mass warunkują równomierne uwalnianie energii, która zostaje wykorzystana w naszym organizmie do kontrolowanego wzrostu masy ciała oraz zwiększenia rozmiaru wszystkich grup mięśniowych. Dużym atutem jest brak dodatku cukru, który często można spotkać w składzie większości gainerów. Dzięki temu Serious Mass chroni naszą sylwetkę przed niepożądanym efektem, co z kolei wpływa na bezpieczne budowanie suchej masy mięśniowej.

 

Obecność glutaminy ma swoje uzasadnienie w procesie przyswajalności wartości odżywczych, który dzięki dostarczeniu tego aminokwasu zostaje w znaczący sposób usprawniony. Oprócz tego glutamina jest świetnym antykatabolikiem i niezwykle efektywnie zabezpiecza nasze mięśnie przed skutkami powysiłkowego zmęczenia organizmu. Kreatyna to z kolei jedna z najlepiej przebadanych substancji wśród wszystkich suplementów diety, której działanie polega na zwiększeniu ilości energii w postaci czystego ATP. W połączeniu z wysoką dawką białka i węglowodanów otrzymujemy niesamowicie skuteczny kompleks, który pozwala nie tylko na efektywny rozwój sylwetki, lecz także na skuteczny wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej.

 

Serious Mass, podobnie jak inne gainery, należy suplementować zgodnie z aktualnym bilansem energetycznym. To na jego podstawie możemy określić ilość porcji preparatu, którą możemy przyjąć w ciągu dnia. Producenci polecają, by odżywka bialkowo-węglowodanowa była stosowana pomiędzy posiłkami lub po zakończonym treningu. Optimum Nutrition Serious Mass można nabyć w naszym sklepie internetowym w dwóch gramaturach:
– 2730 g → 130 zł,
– 5455 g → 200 zł.

 

4. Optimum Nutrition BCAA
Kompleks BCAA to mieszanka trzech głównych aminokwasów rozgałęzionych, które od długiego czasu są postrzegane jako fundament sportowej suplementacji. Firma Optimum Nutrition postanowiła wykorzystać klasyczny stosunek tworzących go składników (2:1:1), co zapewnia skuteczność systematycznego stosowania tego produktu jako wsparcia dla każdego ćwiczącego, i to bez względu na aktualnie obrany cel czy doświadczenie.

 

Optimum Nutrition BCAA posiada niezwykle szeroki wachlarz zastosowań dla sportowców. Głównym przeznaczeniem preparatu jest oczywiście nasilenie przemian anabolicznych, których produktami są nowe cząsteczki białkowe i dodatkowa energia. Efektem tego działania jest znaczne nasilenie tempa przemiany materii, szybsze przyrosty masy mięśniowej, ochrona mięśni przed degradacją czy intensyfikacja procesu spalania tkanki tłuszczowej. Aminokwasy egzogenne są niezbędnymi składnikami diety, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

 

BCAA firmy Optimum Nutrition zaleca się stosować w dni treningowe oraz wolne od aktywności fizycznej. W pierwszym przypadku należy przyjąć podwójną porcję po zakończonych ćwiczeniach, natomiast w dni wolne – rano na czczo, pomiędzy posiłkami oraz przed snem. Optimum Nutrition BCAA można zakupić w naszym sklepie internetowym w postaci kapsułek oraz proszku:
– 200 kapsułek → 74 zł,
– 400 kapsułek → 120 zł,
– 345 g → 120 zł.

 

5. Optimum Nutrition Glutamine
Optimum Nutrition Glutamine to silny i skuteczny preparat chroniący przed niebezpiecznym katabolizmem mięśniowym. Stres, nieprawidłowa regeneracja, niewłaściwa dieta czy zbyt intensywny wysiłek fizyczny mogą w prosty sposób ograniczyć efektywność procesów anabolicznych w naszym ustroju, co może prowadzić do stagnacji i zahamowania dalszego progresu w kształtowaniu sylwetki.

 

Glutamina jest jednym z głównych aminokwasów wykorzystywanych w sportowej suplementacji. Niejednokrotnie stawiana jest na równi z BCAA, a to z uwagi na mocne właściwości sprzyjające odnowie zmęczonych mięśni i ograniczeniu efektów potreningowego zmęczenia organizmu. Preparaty bazujące na glutaminie pozwalają też poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego zarówno w zakresie przyswajalności wartości odżywczych z pożywienia, jak i stymulacji pracy jelit. Dlatego też Optimum Nutrition Glutamine znajduje szczególne zastosowanie u osób w okresie redukcji masy ciała i walki z nadprogramową tkanką tłuszczową. To także świetny sposób na wzmocnienie naturalnej odporności organizmu.

 

Suplementacja glutaminą obejmuje zarówno dni treningowe, jak i wolne od wysiłku fizycznego. Taki sposób stosowania pozwala na zachowanie ciągłości działania preparatu, a to przekłada się na maksymalizację wywoływanych efektów. Optimum Nutrition Glutamine można przyjmować pomiędzy posiłkami, w porze okołotreningowej, a także przed snem w celu zapobieżenia nocnemu katabolizmowi. W naszym sklepie internetowym Glutamine występuje w trzech wariantach:
– 240 kapsułek → 84,50 zł,
– 630 g → 125,50 zł,
– 1050 g → 191 zł.

 

6. Optimum Nutrition Hydrowhey

Hydrolizaty białkowe można w skrócie określić jako czyste białko. Hydrowhey jest odżywką proteinową, która została pozbawiona jakichkolwiek dodatków tłuszczów i węglowodanów. Suplement firmy Optimum Nutrition jest polecany wszystkim tym, którzy szukają białka o najlepszej jakości, i tym, którzy pragną zbudować suchą masę mięśniową na najwyższym poziomie.

 

Skład Optimum Nutrion Hydrowhey został wzbogacony o liczne enzymy trawienne, które pozwalają uatrakcyjnić przyswajalność preparatu i zapewnić minimalizację strat poniesionych w przewodzie pokarmowym. Hydrowhey to także około 9 g czystych aminokwasów BCAA, które podkreślają anaboliczny potencjał suplementu oraz pozwalają wzmocnić nasze procesy regeneracyjne. Bogaty aminogram, brak kalorycznych dodatków i wysoka zawartość białka w białku pozwalają zaliczyć Hydrowhey do grona najskuteczniejszych odżywek proteinowych na rynku preparatów dla sportowców.

 

Odżywka białkowa marki Optimum Nutrition jest przeznaczona do stosowania w dni ćwiczeniowe i wolne od wysiłku fizycznego, a podstawowym wyznacznikiem ilości przyjmowanych porcji jest aktualny bilans energetyczny diety. To pozwoli na maksymalne wykorzystanie właściwości tego suplementu. Hydrowhey jest dostępny w naszym sklepie internetowym w dwóch gramaturach:
– 795 g → 177 zł,
– 1590 g → 240 zł.