Suplement diety Omega 3 Olimp zawiera kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 mają bardzo podobne działanie biologiczne do witamin, które regulują działanie różnych układów w organizmie, ale w przeciwieństwie do witamin nie są katalizatorami, lecz wykorzystywane są w wielu delikatnych procesach.

 

SPIS TREŚCI:
1. Omega 3 Olimp – dla wszystkich sportowców i nie tylko
2. Omega 3 Olimp – równowaga kwasów tłuszczowych
3. Omega 3 Olimp – działanie kwasów tłuszczowych omega-3
4. Omega 3 Olimp – pomoc w odchudzaniu
5. Omega 3 Olimp – gdzie kupić?
6. Omega 3 Olimp – schemat przyjmowania

 


1. Omega 3 Olimp – dla wszystkich sportowców i nie tylko
Z suplementu diety Omega 3 Olimp powinni korzystać sportowcy i nie tylko. W przypadku sportowców zapotrzebowanie jest zdecydowanie wyższe, ponieważ ich metabolizm pracuje na wyższych obrotach i mechanizmy wykorzystujące kwasy tłuszczowe omega-3 pracują po prostu z większą intensywnością. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy ktoś prowadzi trening oporowy, stara się zrzucić zbędne kilogramy, kształtuje rzeźbę, poprawia szybkość lub prowadzi jakikolwiek inny trening. Oferowane przez suplement diety kwasy tłuszczowe omega-3 są ważne dla ogólnych procesów organizmu, które nie są związane bezpośrednio z mięśniami, ale z działaniem ludzkiego organizmu jako całości.

 

Kwasy tłuszczowe omega-3 mają szczególne znaczenie dla osób starszych, u których w większym stopniu pojawiają się objawy nierównowagi kwasów tłuszczowych.

 

2. Omega 3 Olimp – równowaga kwasów tłuszczowych
Kwasy tłuszczowe w ludzkim organizmie pojawiają się w bardzo wielu drobnych procesach, które dotykają praktycznie wszystkich układów ciała, od układu nerwowego przez układ krwionośny aż po układ pokarmowy. Są one budulcem wielu struktur. Odpowiadają za szczelność ścian naczyń krwionośnych oraz za ich elastyczność. W naturalnych warunkach kwasy tłuszczowe omega-3 są typowe dla produktów niskoprzetworzonych i ryb morskich, czyli dwóch rzeczy, których w naszej diecie nie ma za wiele.

 

Kwasów tłuszczowych omega-6 jest po prostu najwięcej w naszej diecie. Można porównać je do budulca, solidnego i wytrzymałego materiału, który jednak nie jest elastyczny. Występowanie w diecie zbyt dużej ilości omega-6 prowadzi z czasem do pojawienia się sytuacji patologicznych. W układzie krążenia są to najczęściej zmiany miażdżycowe, zmniejszanie się elastyczności tętnic i ich kruchość, zwężanie się światła tętnic, co powoduje ryzyko zatorów oraz problemy z ukrwieniem serca. W przypadku układu nerwowego dochodzi do wadliwej pracy komórek nerwowych, wpływa to również na zwiększoną ilość uszkodzonych neuronów. Może to doprowadzić do sytuacji, w której praca neuronów zostanie zaburzona, zwłaszcza neuronów nerwu wzrokowego. Zbyt mała ilość kwasów tłuszczowych omega-3 wiąże się również z chorobami degeneracyjnymi siatkówki.

  Fabryka Siły Sklep

3. Omega 3 Olimp – działanie kwasów tłuszczowych omega-3
Regularne przyjmowanie suplementu diety Omega 3 Olimp pomaga w krótkim czasie doprowadzić do prawidłowych proporcji między najważniejszymi kwasami tłuszczowymi w organizmie. Przekłada się to na poprawę funkcjonowania całego organizmu, a w szczególności układu krążenia. Zauważalna jest zwłaszcza poprawa w zakresie ciśnienia tętniczego krwi, a także rośnie ogólna wydajność układu krążenia, co przekłada się na poprawę wydolności całego organizmu.

 

U osób ze zmianami miażdżycowymi można liczyć na ograniczenie stanów zapalnych z nimi związanych. Ma to gigantyczne znaczenie dla ograniczenia ryzyka wystąpienia typowych powikłań miażdżycy, takich jak kłopoty z krążeniem w kończynach, powstawanie zakrzepów w żyłach, a także powikłań mogących bezpośrednio zagrażać życiu, by wymienić tutaj tylko zawał mięśnia sercowego oraz udary mózgu.

 

4. Omega 3 Olimp – pomoc w odchudzaniu
Kwasy tłuszczowe omega-3 posiadają działanie regulujące pracę wątroby i układu krążenia, dzięki czemu suplement diety Omega 3 Olimp można uznać za produkt wspomagający proces odchudzania. Jest to szczególnie istotne dla wątroby, ponieważ w trakcie odchudzania dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej, co z kolei związane jest z uwalnianiem się toksyn przechowywanych razem z tłuszczem. Omega 3 Olimp jest w stanie poprzez zawarte w sobie kwasy tłuszczowe omega-3 ochraniać wątrobę i stymulować jej pracę, czyli przyspieszać proces detoksu organizmu. Powoduje to przyspieszenie metabolizmu i łatwiejsze zrzucanie wagi.

 

5. Omega 3 Olimp – gdzie kupić?
Suplement diety Omega 3 Olimp jest ogólnie dostępny w aptekach, sklepach z suplementami dla sportowców, jak również w sklepach ze zdrową żywnością. Jego przyjmowanie nie jest związane z ryzykiem wystąpienia żadnych efektów ubocznych. Suplement jest oczywiście dostępny także w sprzedaży wysyłkowej.

 

6. Omega 3 Olimp – schemat przyjmowania
Omega 3 Olimp to suplement diety w postaci małych, łatwych do połknięcia kapsułek. Należy przyjmować jedną taką kapsułkę dziennie o dowolnej porze. Nie ma znaczenia, czy przyjmowana będzie na pusty żołądek czy po jedzeniu. Wszystkie substancje potrzebne do właściwego wchłaniania suplementu znajdują się w samej kapsułce.

 

Omega 3 Olimp jest suplementem, co oznacza, że nie może być stosowany jako zamiennik dobrze zrównoważonej diety. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej dawki, ponieważ takie działanie nie przynosi żadnych dodatkowych realnych korzyści i oznacza po prostu marnowanie suplementu. Organizm ludzki pracuje w sposób efektywny już przy niewielkich ilościach kwasów tłuszczowych omega-3, ale niestety nawet dobra dieta zazwyczaj ich nie dostarcza.