Dieta bogata w białko to podstawa zdrowego odżywiania, jednak bardzo często ilość dostarczanego wraz z pożywieniem białka jest niewystarczająca. W tej sytuacji warto uzupełnić ją odżywkami białkowymi firmy Olimp. Odżywki białkowe polecane są szczególnie sportowcom, osobom aktywnym fizycznie oraz dążącym do budowania masy mięśniowej. Seria odżywek produkowanych przez markę Olimp zawiera w składzie optymalną ilość zdrowych, łatwo trawionych i metabolizowanych aminokwasów, wzbogaconych dodatkowo zestawem niezbędnych witamin i minerałów.

 

SPIS TREŚCI:
1. Odżywki białkowe Olimp – podział, funkcje
2. Białko białku nierówne, czyli jakość odżywek białkowych
3. Odżywki Olimp – dopełnieniem diety
4. Różne postacie odżywek białkowych

 


1. Odżywki białkowe Olimp – podział, funkcje
Odżywki białkowe Olimp dzielą się na trzy podstawowe grupy:
– białka roślinne, m.in. sojowe,
– białka serwatkowe – koncentraty, izolaty i hydrolizaty,
– białka zwierzęce, niemleczne, m.in. albuminę jaja, koncentraty, hydrolizaty i izolaty drobiowe, hydrolizaty i izolaty pochodzenia wołowego.


Warto zastanowić się, dlaczego producenci białek oferują tak wiele rodzajów preparatów białkowych? Odpowiedzią jest różne tempo wchłaniania poszczególnych frakcji przez organizm człowieka.


Do odżywek, które odznaczają się najszybszą asymilacją wśród produktów białkowych, należą izolaty i hydrolizaty, umiarkowanie wchłaniają się natomiast koncentraty.


Należy podkreślić, że najlepsze wchłanianie wykazują proteiny zwierzęce z albuminą jaja kurzego na czele, natomiast najsłabsze właściwości w zakresie wchłaniania wykazują suplementy białkowe pochodzenia roślinnego oraz hydrolizaty białka wołowego (fakt ten dla wielu osób może okazać się niemałym zaskoczeniem).

 

2. Białko białku nierówne, czyli jakość odżywek białkowych
Białka wbrew pozorom różnią się między sobą, dlatego też warto szczegółowo przeanalizować ich skład i właściwości. Szczególne znaczenie ma w tym przypadku realna wartość konkretnego produktu.


Pierwszą rzeczą, jaka nasuwa się podczas analizy odżywek białkowych, są produkty pochodzenia zwierzęcego ze szczególnym uwzględnieniem wołowiny. Aminogram oraz słabą wchłanialność tego typu produktów poprawiają dodawane wolne aminokwasy.


Białka roślinne natomiast stanowią świetną alternatywę dla osób, które nie jedzą mięsa.

  Fabryka Siły Sklep

3. Odżywki Olimp – dopełnieniem diety
Najlepszym źródłem białka jest zdrowa, zbilansowana dieta. Wiadomo jednak, że w codziennych posiłkach ilość białka często jest niewystarczająca, nic więc dziwnego, że wiele osób rozważa dopełnienie diety preparatami białkowymi. Białko stanowi jeden z ważniejszych składników podczas budowania tkanki mięśniowej.


Odżywki białkowe Olimp powstały przede wszystkim z myślą o sportowcach, zarówno zawodowcach, jak i amatorach, którzy zamierzają budować masę mięśniową.


Odżywki Olimp posiadają w swoim składzie wyłącznie wyselekcjonowane, pełnowartościowe składniki białkowe, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Stosowanie odżywek białkowych zależy od codziennej diety. Podstawą kształtowania pożądanej sylwetki jest optymalnie wyliczony bilans energetyczny, nie zawsze jednak się to udaje. Właśnie w tej sytuacji pomocne okazują się odżywki białkowe Olimp, których zadaniem jest uzupełnienie zapotrzebowania kalorycznego organizmu.


Ilość białka powinna być dostosowana do indywidualnej diety. Inaczej mówiąc, odżywki białkowe Olimp powinny uzupełniać luki kaloryczno-energetyczne i wspomagać budowanie masy mięśniowej.

 

4. Różne postacie odżywek białkowych
Odżywki białkowe Olimp mogą mieć różną postać. Obok tradycyjnego proszku, na bazie którego można przygotować pożywny koktajl, dostępne są alternatywne rozwiązania białkowe, m.in. smaczne i zdrowe batony proteinowe, które bez problemu zmieszczą się w kieszeni lub torbie, a przy tym dostarczą optymalną dawkę zdrowego i cennego białka.


Batoniki proteinowe to doskonała propozycja dla osób, które chcą dostarczyć organizmowi optymalną ilość białka po treningu.


Kolejną sytuacją jest posiłek wieczorny, spożywany często przed snem. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w wolnowchłanialne preparaty białkowe, do których należą kazeiny lub mieszanki kazeiny z albuminą.


Odżywki Olimp stanowią wyłącznie uzupełnienie zbilansowanej diety, nie należy stosować ich jako substytutu codziennej diety. W celu uzyskania pożądanych efektów niezbędne są także regularne treningi. Odżywek białkowych nie powinny stosować kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby, u których występuje skaza białkowa lub inne przeciwwskazania zdrowotne.