Firma Olimp to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich nazw na światowym rynku suplementów diety. W szerokiej ofercie tego producenta możemy spotkać linię odżywek opatrzoną nazwą Xplode. To grupa preparatów skierowana do wszystkich ćwiczących, którzy poszukują sprawdzonych rozwiązań w nowej i rewolucyjnej formie. Sprawdźcie, jakie korzyści przyniesie wam wprowadzenie produktów z tej serii do swojej codziennej suplementacji.

 

SPIS TREŚCI:
1. AAKG Xplode
2. BCAA Xplode
3. Beta-alanine Xplode
4. Creatine Xplode
5. Glutamine Xplode

 


1. AAKG Xplode
AAKG to skrótowa nazwa dla jednej z form popularnego boostera tlenku azotu, którym jest arginina. Marka Olimp postanowiła zaprezentować nieco innowacyjne podejście w kwestii tego suplementu. Brak zbędnych dodatków i ultraskoncentrowana forma pozwoliły uzyskać AAKG Xplode – odżywkę, której pojedyncza porcja dostarcza blisko 4 g czystej argininy!

 

NO, czyli wspomniany wcześniej tlenek azotu, jest gazem, którego uwolnienie w organizmie niesie za sobą szereg pozytywnych korzyści. Głównym efektem jest znaczna poprawa i przyśpieszenie transportu wartości odżywczych wraz z krwią do tkanki mięśniowej, co powoduje, że zyskują o wiele lepsze warunki do dalszego rozwoju. Wszystko za sprawą rozszerzenia światła naczyń krwionośnych, co pozwala zwiększyć dynamikę przepływu krwi w układzie krążenia. Arginina, dzięki poprawie ukrwienia, ma także korzystny wpływ na libido, a także stanowi jeden z elementów utrzymania odpowiedniej kondycji seksualnej. AAKG Xplode przyczynia się także do wzrostu syntezy nowych cząsteczek białkowych i pośrednio oddziałuje na generowanie impulsu siłowego.

 

AAKG Xplode poleca się stosować jedynie w dni treningowe, a sama ilość porcji powinna zostać ograniczona do pojedynczej dawki na dobę. Booster treningowy firmy Olimp można zakupić w naszym sklepie internetowym, gdzie oferowane są dwie wersje gramaturowe: mniejsza (150 g) za cenę 44,5 zł i większa (440 g), której koszt wynosi 105 zł.

 

2. BCAA Xplode
Suplement diety BCAA Xplode stanowi klasyczną mieszankę trzech aminokwasów egzogennych, jakimi są leucyna, izoleucyna i walina. Firma Olimp postanowiła wykorzystać w swoim preparacie składniki o najwyższej jakości, co osiągnięto poprzez zaawansowaną technikę mikronizacji. Efektem tego jest uzyskanie wysokiej dawki czystych BCAA (6 g), które odznaczają się niezawodną rozpuszczalnością i maksymalną przyswajalnością w układzie pokarmowym. Suplement został pozbawiony dodatku węglowodanów i cukrów, natomiast producenci wzbogacili formułę swojego preparatu niewielką porcją glutaminy (1 g).

 

Aminokwasy typu BCAA stanowią podstawę anabolizmu mięśniowego

w ludzkim ustroju. Konglomerat trzech związków egzogennych jest niezbędny do przeciwdziałania szkodliwym następstwom katabolizmu, którego głównym objawem jest ograniczenie ilości produkowanej energii oraz rozkład związków złożonych. W kontekście sportu i kształtowania sylwetki mowa o zmniejszeniu wypracowanej na treningach masy mięśniowej, a także degradacji tworzących ją struktur białkowych. BCAA Xplode przyczynia się do nasilenia reakcji regeneracji i odnowy mięśni po długotrwałym wysiłku fizycznym, co jest jednym z głównych elementów procesów antykatabolicznych. Kompleks BCAA w szybki i bezproblemowy sposób wspiera budowanie wysokiej jakości beztłuszczowej masy mięśniowej, wzmacniając jej wytrzymałość i umożliwiając jej utrzymanie przez długi czas. Fabryka Siły Sklep

 

BCAA Xplode jest suplementem, który należy stosować zarówno w dni treningowe, jak i wolne od wysiłku fizycznego. Marka Olimp poleca, by preparat przyjmować przed posiłkami, przed lub po zakończonym treningu bądź przed snem. Ilość przyjmowanych porcji powinna wahać się od 1 do 2 w ciągu dnia. Olimp BCAA Xplode można zakupić w naszym sklepie internetowym w dwóch możliwych gramaturach:
– 500 g – 80 zł;
– 1000g – 140 zł.

 

3. Beta-alanine Xplode
Beta-alanine Xplode to wyselekcjonowana mieszanka intensywnych i skutecznie działających składników, które zostały przygotowane z myślą o zawodnikach dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych, wydolnościowych, a także zaangażowanych w wysiłek fizyczny o wysokiej intensywności. Oprócz imponującej dawki beta-alaniny, suplement został urozmaicony wieloma dodatkami potęgującymi jej działanie.

 

Marka Olimp oparła działanie swojego produktu o połączenie beta-alaniny i monohydratu kreatyny. Działanie obu tych składników jest ze sobą ściśle powiązane, co w konsekwencji powoduje ich wzajemne oddziaływanie na siebie. Nasilenie produkcji energii w postaci ATP, a także wzrost produkcji karnozyny skutkuje znaczną poprawą kurczliwości mięśni. Beta-alanine Xplode powoduje intensywną poprawę pracy mięśniowej pod postacią zwiększenia siły oraz wytrzymałości, polepszenie skupienia w trakcie ćwiczeń czy znaczne ograniczenie odczuwania zmęczenia. Suplement firmy Olimp został dodatkowo wzbogacony o dwa kompleksy (Extra/Intracellular acid transport system), dzięki którym transport składników odżywczych i usuwanie zbędnych metabolitów wtórnych odbywa się jeszcze sprawniej. Dzięki temu układ mięśniowy zyskuje niesamowicie komfortowe warunki do dalszego rozwoju, a wzmożone tempo przemiany materii pozwala na jeszcze szybsze osiągnięcie pożądanego efektu.

 

Beta-alanine Xplode to suplement, który w wygodny sposób można zakupić w naszym sklepie internetowym, gdzie koszt opakowania o pojemności 420 g wynosi 65 zł. Odżywka marki Olimp zalecana jest do stosowania w dni treningowe oraz wolne od aktywności fizycznej. Dzięki temu jej działanie zostaje zmaksymalizowane do granic możliwości, a układ mięśniowy nasili tempo wszystkich przemian anabolicznych ustroju. Firma Olimp zaleca, by dawki opierać na podstawie aktualnej masy ciała:
– poniżej 70 kg – 1 porcja (3 g);
– 70–85 kg – 2 porcje (6 g);
– powyżej 85 kg 3 porcje (9 g).

 

4. Creatine Xplode
Firma Olimp oprócz klasycznych suplementów kreatynowych postanowiła przygotować preparat typu stack. Creatine Xplode stanowi unikalną mieszankę aż sześciu różnych formy kreatyny, które dzięki zróżnicowanej prędkości i stopniu wchłaniania zapewniają długotrwałą produkcję energii. W formule odżywki odnajdziemy alfa-ketoglutaran, cytrynian, ester etylowy, pirogronian i chelat kreatynowy magnezu. Na szczególną uwagę zasługuje ta ostatnia postać, która w znaczny sposób potęguje stopień wysycenia mięśni, co jednoznacznie przekłada się na szybszy rozwój ich gęstości, rozmiarów oraz siły.

 

Kreatyna to najdokładniej przebadany i zarazem najczęściej wykorzystywany anabolik w sportowej suplementacji. Wszystko za sprawą realnego oddziaływania na sylwetkę, którego mechanizm polega na wytwarzaniu czystej energii pod postacią ATP. Związek ten stanowi podstawę do sprawnego przeprowadzenia większości reakcji metabolizmu – niedostateczna ilość ATP w większości przypadków powoduje wzrost katabolicznego potencjału naszego ustroju, co w efekcie może skutkować degradacją masy mięśniowej. Kreatyna może być też wykorzystywana jako skuteczna ochrona mięśni przy niskokalorycznej diecie i redukcji tkanki tłuszczowej. W trakcie tego etapu kształtowania sylwetki ciało jest szczególnie narażone na wspomniany już katabolizm.

 

Creatine Xplode to preparat polecany do stosowania raz dziennie zarówno w dni wolne (przed śniadaniem), jak i w dni treningowe (po zakończonym wysiłku fizycznym). Dzięki zachowaniu ciągłości suplementacji mamy pewność uzyskania maksymalnego potencjału odżywki. Stack kreatynowy firmy Olimp można zakupić w naszym sklepie internetowym, a jego cena wynosi 64 zł za opakowanie o pojemności 500 g.

 

5. Glutamine Xplode
Glutamina obok BCAA to jeden z głównych antykatabolików wykorzystywanych przez osoby ćwiczące. Firma Olimp postanowiła połączyć ten suplement z kilkoma pozornie zwykłymi składnikami, które w zastosowanych dawkach pozwalają na jeszcze skuteczniejsze działanie preparatu, znacznie podnosząc skuteczność każdej przyjętej porcji.

 

Glutamine Xplode jest odżywką ukierunkowaną przede wszystkim na nasilenie anabolizmu mięśniowego. Wszystko za sprawą znaczącego wzrostu skuteczności procesów regeneracji i odnowy ćwiczonych mięśni, które po intensywnym wysiłku fizycznym zostają wystawione na działanie destrukcyjnego katabolizmu. Glutamina usprawnia jakość i tempo przemiany materii, a także w znaczący sposób polepsza przyswajalność wartości odżywczych z pożywienia. Dodatkowym atutem Glutamine Xplode jest obecność takich składników jak cysteina, leucyna, selen czy kompleksu kilku witamin (B6, B9, B12 i C). Dzięki nim preparat dodatkowo oddziałuje na przemiany i syntezę nowych cząsteczek białkowych, a także zapewnia wzmożoną regenerację poprzez zwiększenie produkcji glutationu.

 

Olimp Glutamine Xplode można zakupić w naszym sklepie internetowym, gdzie koszt opakowania o gramaturze 500 g wynosi 75 zł. Producenci zalecają, by preparat stosować w ilości od 1 do 2 porcji na dobę. Każdorazowa dawka powinna zostać przyjęta przed śniadaniem, po zakończonym treningu lub przed planowanym snem, co pozwoli na skuteczne ograniczenie nocnego katabolizmu.