Dzisiejszy artykuł pragnę poświęcić mięcie. Jest to świetne zioło, którego nazwa pochodzi od Nimfy. Liście mięty zielonej zawierają białka i węglowodany. Oprócz tego, roślina jest bogata w następujące minerały: wapń, fosfor, żelazo, magnez. Mięta ma bardzo specyficzny smak i można ją stosować do deserów, dodawać do wody dla orzeźwienia lub robić napar z jej liści.

 

SPIS TREŚCI:

1. Mięta – działanie
2. Miętę możesz łatwo uprawiać w domu
3. Produkcja kosmetyków miętowych

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1 . Mięta – działanie

Mięta zawiera wiele przydatnych składników odżywczych, takich jak wspomniane pierwiastki śladowe czy witaminy A i B3. W medycynie zastosowanie znalazł olejek miętowy oraz napar. Mięta pieprzowa (najpopularniejsza odmiana) działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dzięki czemu dobrze wpływa na problemy

z zaparciami i wzdęciami.

 

Herbatka miętowa wspomaga trawienie, dlatego jest polecana do picia po spożyciu ciężkostrawnych potraw. Mięta może "uratować komuś życie"

w trakcie uroczystości rodzinnych. Napar z mięty ma także działanie lekko uspokajające, dzięki czemu możemy się nim wspomagać w sytuacjach stresowych.

 

Działa także przeciwbakteryjnie, co ma zastosowanie w odświeżeniu oddechu oraz dezynfekcji. Walczy z bakteriami odpowiedzialnymi za zatrucia pokarmowe, jak salmonella, gronkowiec złocisty czy E. coli. Działanie mięty docenią osoby cierpiące na migreny oraz kobiety z silnymi bólami menstruacyjnymi.

 

2. Miętę możesz łatwo uprawiać w domu

W domowych warunkach możemy sobie wyhodować roślinkę mięty, aby móc cieszyć się jej świeżością przez cały rok. Jest to świetne rozwiązanie ze względu na to, że mięta szybko rośnie i jest łatwa w utrzymaniu. Możemy ją hodować w doniczce trzymanej w domu lub na balkonie. Rozmnażanie się roślinki następuje przez podział korzeni i odbywa się przez cały rok. Miętę zieloną możemy wyhodować z nasion.

 

3. Produkcja kosmetyków miętowych Fabryka Siły Sklep

Mięta ma także zastosowanie w kosmetyce. Już medycyna ludowa wykorzystywała ją ze względu na kojące działanie. Kosmetyki z miętą świetnie oczyszczają i odświeżają skórę. Najczęściej spotykaną w kosmetyce odmianą jest mięta pieprzowa. Jej liście zawierają witaminę C, kwasy organiczne, sole mineralne, garbniki, flawonoidy i olejki eteryczne.

 

To z niej uzyskuje się mentol, olejek miętowy, a także menton, będący składnikiem perfum. Pojawia się także w kremach, tonikach i maseczkach. Działanie tych kosmetyków jest antyseptyczne, przeciwzapalne, ściągające, a także lekko rozjaśniające skórę. Miętę poleca się do cery zanieczyszczonej, trądzikowej, a także wrażliwej i alergicznej. Mięta dodawana do szamponów wspomaga działanie przeciwłupieżowe i niweluje swędzenie skóry głowy.