HMB jest suplementem, który ciężko sklasyfikować. Dualizm działania tego kwasu tłuszczowego powoduje możliwość wykorzystania HMB zarówno w kontekście rozbudowy istniejącej masy mięśniowej, ale i redukcji tkanki tłuszczowej. Co więcej, preparat HMB polecany jest osobom początkującym oraz zaawansowanym zawodnikom różnych dyscyplin sportowych. Firma Olimp prezentuje HMB Mega Caps – preparat pozwalający przekonać się w praktyce o wszechstronnym zastosowaniu tego suplementu diety.


 

SPIS TREŚCI:
1. HMB Mega Caps – skład
2. HMB Mega Caps – działanie
3. HMB Mega Caps – dawkowanie
4. HMB Mega Caps – opinie
5. HMB Mega Caps – cena

 

 

1. HMB Mega Caps – skład
Skład preparatu firmy Olimp opiera się tylko na jednym związku, który fachowo nazywany jest beta-hydroksymetylomaślanem. HMB to substancja zaliczana do grona krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, jakie powstają na drodze procesu rozpadu cząsteczek białkowych. Substratem do syntezy HMB jest leucyna – egzogenny aminokwas wchodzący w skład popularnego konglomeratu BCAA. Unikatowe i niezwykle uniwersalne zastosowanie HMB sprawiło, że hydroksymetylomaślan jest uznawany za związek witamino-podobny i niezwykle korzystny dla sprawniejszego funkcjonowania organizmu.

 

2. HMB Mega Caps – działanie
HMB jest suplementem diety o niebywale szerokim zastosowaniu, co daje możliwość jego stosowania zarówno przez osoby początkujące, jak i doświadczonych ćwiczących. W pierwszej kolejności HMB jest wykorzystywane jako środek minimalizujący efekty szkodliwej działalności reakcji katabolicznych. Przemęczenie, deficyt kaloryczny, intensywne treningi, problemy ze snem, stres – te wszystkie czynniki powodują wzrost wydzielania kortyzolu. Związek ten potocznie jest określany mianem „hormonu stresu” i stał się jednym z największych wrogów pasjonatów sportu. Wysoki poziom kortyzolu w znaczący sposób ogranicza procesy rozwoju masy mięśniowej, a także syntezy cząsteczek białkowych. Spowolnienie reakcji anabolicznych może doprowadzić do szybszego pojawienia się stagnacji treningowej i długotrwałego braku dalszych postępów. HMB w znaczący sposób potrafi poprawić funkcjonowanie mięśni, wyregulować rytm codziennego dnia, a także wyeliminować problemy ze snem i zasypianiem.

 

Regeneracyjny potencjał HMB jest ściśle związany z leucyną, która odpowiada za główne działanie wspomnianego już BCAA. Beta-hydroksymetylomaślan wykazuje podobne oddziaływanie na procesy naprawcze i regenerujące zmęczonej tkanki mięśniowe. Antykataboliczny charakter HMB nie musi być jednak wykorzystywany tylko w przypadku wyczerpujących treningów podczas budowania masy mięśniowej. Podobnie jak BCAA, HMB można potraktować jako swoiste zabezpieczenie przed degradacją w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. Niewielki bilans kaloryczny również może spowodować zaburzenia w anabolizmie mięśniowym, co zwykle skutkuje utratą tkanki mięśniowej podczas odchudzania. HMB zapewnia naszym mięśniom ochronę, a także odbudowuje ich wytrzymałość w trakcie treningów i niskokalorycznej diety.

  Fabryka Siły Sklep

Przy wspomnianym etapie budowania masy mięśniowej nie sposób zapomnieć, że to właśnie HMB przypisuje się to zastosowanie. Wszystko za sprawą bezpośredniego oddziaływania substancji na proces produkcji nowych białek mięśniowych. Proces ten odbywa się na kilku płaszczyznach. Pierwszą z nich jest aktywacja odpowiednich kinaz, przekaźników informacyjnych, które na drodze pobudzenia uruchamiają właściwe szlaki metaboliczne. W efekcie tego cząsteczki proteinowe rozpoczynają proces elongacji polegający na ich zwiększaniu i wydłużaniu. HMB oddziałuje też na proces steroidogenezy mający na celu zwiększenie zawartości związków steroidowych w naszym organizmie. Jednym z takowych jest testosteron, główny męski hormon który ma niezwykle istotne znaczenie w rozwoju masy mięśniowej. Niski poziom testosteronu jest zazwyczaj efektem niewłaściwej regeneracji i przetrenowania, a to, jak wcześniej wspomniano, jest możliwe do wyeliminowania poprzez suplementację HMB. Co więcej, badania dowodzą o skuteczności HMB w procesie stymulacji receptorów PPAR. To właśnie one przekazują dalsze sygnały z informacją, która zawiadamia nasz organizm o syntezie nowych włókien mięśniowych, decydujących o gęstości i grubości mięśnia.

 

3. HMB Mega Caps – dawkowanie
Najlepszym sposobem na uniknięcie rażących pomyłek lub niewykorzystania pełnego potencjału suplementu jest przestrzeganie zasad zamieszczonych przez producenta na opakowaniu. Firma Olimp poleca, by w ciągu dnia stosować od 4 do 8 kapsułek, które należy podzielić na cztery mniejsze porcje: przed śniadaniem, przed i po treningu, a także przed snem. Każdorazową porcję zaleca się popić około 300 ml zimnej wody.

 

4. HMB Mega Caps – opinie
Suplement HMB Mega Caps firmy Olimp jest produktem, który oferuje hydroksymetylomaślan w połączeniu z wapniem. Konglomerat kwasu tłuszczowego i biogennego pierwiastka ma na celu poprawę wchłanialności HMB, co z kolei pozwoli organizmowi na lepsze wykorzystanie jego działania oraz zminimalizowanie niepotrzebnych strat, jakie mogą wynikać z procesów trawienia. Kapsułki są niewielkich rozmiarów, łatwe do połknięcia i otoczone żelatynową osłonką. Preparat HMB Mega Caps jest suplementem diety, co oznacza że do prawidłowego działania niezbędna jest zbilansowana dieta oraz właściwie dostosowany plan treningowy. HMB poleca się łączyć z innymi suplementami anabolicznymi jak: BCAA, glutamina, stacki kreatynowe czy boostery testosteronu.

 

HMB Mega Caps jest rekomendowany przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoja przygodę z siłownią. To właśnie oni są najbardziej narażeni na szkodliwe działanie katabolizmu i szybkie pojawienie się stagnacji. Organizm w początkowym etapie adaptacji do treningu siłowego nie ma jeszcze właściwie wyrobionych mechanizmów naprawczych – dopiero z czasem zaczną się one kształtować i przyzwyczajać do intensywnego trybu życia. Efektem tego są długotrwałe zakwasy po pierwszych sesjach treningowych, które mogą zostać wyeliminowane właśnie dzięki HMB. Co więcej, suplement ten jest także polecany osobom doświadczonym i wracającym do treningów. HMB Mega Caps znacząco ułatwi pierwsze miesiące wdrażania się do planu treningowego i od samego początku nakieruje organizm na jak największe przyrosty.

 

5. HMB Mega Caps – cena
Cena preparatu HMB Mega Caps jest uwarunkowana gramaturą sprzedawanego produktu. Firma Olimp oferuje następujące warianty:
– 120 kapsułek – 58 zł;
– 300 kapsułek – 130 zł.
Olimp HMB Mega Caps jest dostępny w punktach sprzedaży suplementów diety, a także naszym sklepie internetowym.