Ćwiczący coraz chętniej sięgają po suplementy przedtreningowe. To nic dziwnego, ponieważ obecne produkty pozwalają na realny wzrost efektywności ćwiczeń bez zbędnego ryzyka dla zdrowia. Musclepharm Assault to produkt, który pomimo tego, że zalicza się do grona boosterów treningowych, zapewnia naszemu organizmowi szereg innych i równie korzystnych efektów.

 

SPIS TREŚCI:
1. Assault – skład
2. Assault – działanie
3. Assault – dawkowanie
4. Assault – opinie
5. Assault – cena

 

 

1. Assault – skład
Firma Musclepharm postanowiła przygotować odżywkę przedtreningową, której formuła opiera się na połączeniu wielu rozmaitych składników o zróżnicowanym działaniu. Podstawą promobilizującej mieszanki preparatu Assault jest beta-alanina występująca w unikatowej formie carnosyn. Karnozyna to związek będący nie tylko jednym z podstawowych elementów tworzących tkankę mięśniową. To także doskonały bufor chemiczny, który pozwala w stały sposób usuwać gromadzący się w komórkach szkodliwy kwas mlekowy. Obecność tego kwasu prowadzi do zaburzenia naturalnego środowiska mięśnia i spadku efektywności jego pracy. Z kolei beta-alanina to składnik bardzo dobrze znany osobom ćwiczącym. Poprzez stopniowy wzrost zawartości karnozyny, powoduje regulację tempa skurczów mięśniowych, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowej regeneracji po zakończonym wysiłku fizycznym.

 

Assault wykorzystuje w swoim składzie także inne substancje, które powszechnie zaliczane są do grona boosterów treningowych. Arginina jest jednym z najczęściej wymienianych preparatów przedtreningowych, którego działanie opiera się na intensyfikacji uwalniania tlenku azotu. Dzięki nasileniu transportu krwi do naszych mięśni proces ich rozwoju zachodzi jeszcze skuteczniej i jednocześnie skutkuje wyraźną poprawą siły. Tlenek azotu pozwala też w znaczący sposób zminimalizować ryzyko rozwoju chorób krążenia. Działanie argininy zostało dodatkowo spotęgowane poprzez obecność innego, równie efektywnego boostera – cytruliny. Związek ten również bierze udział w produkcji wspomnianego tlenku azotu, a także sprzyja nasileniu mechanizmów odnowy i regeneracji naszych mięśni po długotrwałych treningach.

 

Obecność tauryny ma również swoje uzasadnienie. Aminokwas ten wykorzystywany jest w głównej mierze jako transporter kreatyny, która występuje w składzie preparatu assault pod postacią zarówno klasycznego monohydratu, jak i czystego koncentratu. Ułatwione dostarczanie cząsteczek kreatyny do mięśni skutkuje spotęgowaniem uwalniania czystej energii, która zostaje wyprodukowana w postaci ATP. Dzięki zwiększeniu zawartości adenozynotrójfosforanu w naszym ustroju zyskujemy dodatkową energię do ćwiczeń, co jednocześnie przekłada się na lepsze jakościowo efekty po zakończonym treningu. Tauryna jest także związkiem umożliwiającym poprawę metabolizmu komórkowego, w tym procesów oczyszczania i regeneracji z metbaolitów wtórnych.

 

Przedtreningowy charakter Assault został dodatkowo wzbogacony o kofeinę i tyrozynę. Pierwsza z wymienionych substancji jest jednym z najpopularniejszych składników preparatów typu pre-workout, co jest uwarunkowane jej bezpośrednim oddziaływaniem na poziom naszej siły. Z kolei tyrozyna to związek zabezpieczający stan naszego układu nerwowego i regulujący jego pracę. Systematyczna suplementacja tyrozyną w znaczący sposób poprawia funkcjonowanie naszych neuronów, czego najlepszym przykładem jest wzrost odporności organizmu na zmęczenie fizyczne i psychiczne, utrzymywanie właściwego poziomu koncentracji i skupienia, a także złagodzenie efektów nadmiernego stresu.

 

Zabezpieczenie układu nerwowego przed nadmiernym przemęczeniem jest możliwe również dzięki obecności trzech innych składników. Cholina, glicyna oraz różeniec górski są popularnymi suplementami diety, których zadaniem jest poprawa naturalnej ochrony naszego organizmu przed długotrwałym wysiłkiem fizycznym i umysłowym. To jeden z elementów potreningowej regeneracji organizmu, która jak wiadomo decyduje o jakości i tempie wypracowanych przez nas efektów.

 

W kontekście odnowy i relaksacji układu mięśniowego nie sposób zapomnieć o dwóch niezwykle cennych dodatkach. BCAA to konglomerat trzech egzogennych aminokwasów: leucyny, waliny i izoleucyny. Preparat Assault wykorzystuje w swoim składzie BCAA o stosunku 3:1:2, co ma na celu nie tylko sprawniejsze usuwanie efektów intensywnej aktywności fizycznej, ale i znaczną poprawę procesów syntezy nowych komórek mięśniowych. Drugim proregeneracyjnym aminokwasem jest glutamina, która oprócz tego że potęguje działanie BCAA, dodatkowo poprawia przyswajalność składników odżywczych z pożywienia, co przekłada się na sprawniejsze oddziaływanie diety na zmianę sylwetki. Warto też wspomnieć o obecności kompleksu nawadniającego, który zapobiega przedwczesnemu zakwaszeniu organizmu i utrzymuje właściwe środowisko do pracy komórek.

 

2. Assault – działanie
Działanie preparatu Assault zostało ukierunkowane przede wszystkim na osiągnięcie jeszcze większej efektywności podczas treningów. Rozbudowana formuła przedtreningowa pozwala stymulować reakcje anaboliczne w naszych mięśniach na różnych poziomach, co dość jednoznacznie przekłada się na spotęgowanie rezultatów jakie dostarcza wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie – szybsze uzyskanie suchej i beztłuszczowej masy mięśniowej. Z kolei kompleks aminokwasów i innych dodatków pozwala jednocześnie zabezpieczyć nasz układ mięśniowy przed powysiłkowym katabolizmem. Ochrona mięśni przed degradacją, a także ciągle przeprowadzane reakcje naprawcze, pozwalają zminimalizować ryzyko DOMSów i przetrenowania do niezbędnego minimum. Assault pozwala też na utrzymanie prawidłowej kondycji układu nerwowego, który w trakcie ćwiczeń zostaje poddany niebywale dużej stymulacji, co często może prowadzić do utrzymywania się długotrwałego zmęczenia.

 

3. Assault – dawkowanie
W celu uniknięcia rażących pomyłek, a także wykorzystania maksymalnych właściwości, jakie kryje w sobie suplement Assault, zaleca się, by suplementacja była przestrzegana zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Firma Musclepharm sugeruje by pojedyncza porcja preparatu (23 g – 1/2 miarki) została rozpuszczona w około 300 ml zimnej wody, a następnie spożyta do około 30 minut przed planowanym treningiem. Wyrazisty smak oraz bezproblemowa rozpuszczalność stanowią dodatkowe atuty preparatu, które wyróżniają go na tle innych formuł przedtreningowych.

  Fabryka Siły Sklep

4. Assault – opinie

Urozmaicony skład odżywki przedtreningowej Assault pozwala na zastosowanie tego suplementu nie tylko w przypadku treningów kulturystycznych i siłowych. Firma Musclepharm od dłuższego czasu poleca swoje produkty zawodnikom sztuk walki i dyscyplin wytrzymałościowych. Co więcej, suplement został odznaczony certyfikatami Informed Choice as Banned Substance Free i NFS. To dowód na to, że Assault jest suplementem spełniającym wszelkie normy i regulacje dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz higieny, które obowiązują zarówno na terenie Europy, jak i USA.

 

5. Assault – cena
Preparat Assault jest przedtreningówką, która jest dostępna w większości punktów sprzedaży odżywek oraz w naszym sklepie internetowym. Suplement dostępny jest w dwóch wersjach gramaturowych (435 i 725 g), których cena oscyluje w granicach 80 i 130 zł.