Istnieją marki, które od razu kojarzy się z wysoką jakością i skutecznym działaniem. Jedną z takowych jest firma Megabol, wieloletni producent suplementów diety dla sportowców. Preparaty opatrzone logiem Megabol stanowią gwarancję realnych korzyści, zauważalnych już po zastosowaniu pierwszych porcji. W tekście przedstawiamy najczęściej wybierane produkty tego producenta, które od długiego czasu stanowią podstawę suplementacji osób ćwiczących.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o marce Megabol
2. Megabol Gainer 737
3. Megabol Biovit 80
4. Megabol Quattro Pro Econo
5. Megabol Dibencozide Magnum
6. Megabol Testosterol

 

 

1. Kilka słów o marce Megabol
Firma Megabol, podobnie jak marka Olimp, stanowi jedną z najdłużej działających firm produkujących suplementy diety oraz odżywki dla sportowców. Nazwa Megabol funkcjonuje na polskim rynku od ponad 20 lat, a jej pierwszy produkt został wypuszczony w roku 1994. Od roku 2005 produkcja suplementów została przeniesiona na teren naszego kraju (wcześniej miała miejsce w Czechach), co umożliwiło definitywną zmianę trybu pracy. Firma Megabol rozpoczęła wówczas ścisłą współpracę z profesjonalną kadrą naukową, a także wprowadziła innowacyjne rozwiązania techniczne w zakresie wytwarzania swoich produktów. Dzięki temu jakość oferowanych suplementów zdecydowanie wzrosła. Dziś firma Megabol jest uznawana za pioniera branży odżywek dla sportowców w Polsce, a główne skojarzenia z tą nazwą to doświadczenie, rzetelność i profesjonalizm.

 

2. Megabol Gainer 737
Jednym ze sztandarowych produktów marki Megabol jest suplement będący odżywką białkowo-węglowodanową o niezwykle unikalnym składzie. Preparat Gainer 737, w przeciwieństwie do klasycznych gainerów, jest suplementem typu „all in one”. Firma Megabol postanowiła zadbać o swoich podopiecznych, zapewniając im niezwykle kompleksowe wsparcie w każdej porcji swojej odżywki.

 

Głównym składnikiem preparatu jest oczywiście mieszanka białek i węglowodanów, które w przypadku firmy Megabol odznaczają się najwyższą jakością. Zróżnicowane frakcje obu tych makroelementów pozwalają na stopniowe uwalnianie energii, co pozwala na równoczesne nasilenie przemian anabolicznych i znaczące ograniczenie skutków katabolizmu. Skondensowana porcja białek i węglowodanów w krótkim czasie dostarcza podstawowych budulców tkanki mięśniowej. Ma to niebywałe znaczenie tuż po zakończonym treningu, kiedy mięśnie wymagają szybkiego uzupełnienia strat energetycznych powstałych w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego.

  Fabryka Siły Sklep

Gainer 737 to także suplement o bogatym aminogramie, gdzie głównym składnikiem jest niezwykle cenna glutamina. Ten białkowy aminokwas pozwala na znaczną poprawę przyswajalności składników odżywczych z pożywienia, pracy metabolizmu oraz dodatkowe wsparcie dla procesów regeneracyjnych. Glutamina jest także prekursorem innych ważnych związków, które mają niepodważalne znaczenie dla osób ćwiczących (np. arginina czy tauryna). Formuła gainera marki Megabol została dodatkowo wzbogacona kompleksem witamin i minerałów stanowiących uzupełnienie codziennej diety w drogocenne mikroelementy.

 

Suplement Gainer 737 jest dostępny w kilku smakach, wykazuje bezproblemową rozpuszczalność zarówno w wodzie, jak i odtłuszczonym mleku. Producenci zalecają, by w ciągu dnia stosować od 1 do 4 porcji

(w zależność od indywidualnego bilansu energetycznego diety). Megabol Gainer 737 jest sprzedawany w opakowaniach o pojemności 3 kg, a cena preparatu wynosi 49 zł. Produkt można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz punktach sprzedaży odżywek dla sportowców.

 

3. Megabol Biovit 80
Preparat Biovit 80 to dość oryginalna odżywka białkowa, której skład bazuje na wykorzystaniu protein pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Zastosowanie odmiennych źródeł frakcji białkowych (izolat sojowy i lekkostrawna lakalbumina serwatki) skutkuje powolnym i regularnym uwalnianiem energii, która przez długi czas potęguje anaboliczną działalność metabolizmu. Duże znaczenie ma także rozbieżne tempo przyswajania występującego kompleksu białek. Zróżnicowany czas ich wchłaniania pozwala na długotrwały transport podstawowego budulca tkanki mięśniowej. Efekt? Degradacyjny katabolizm mięśniowy zostaje znacznie ograniczony, a nawet całkowicie zatrzymany.

 

Odżywka białkowa Biovit 80 jest produktem o niskiej wartości kalorycznej, dlatego z powodzeniem można stosować ją w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo za jej stosowaniem w trakcie odchudzania przemawia rozbudowany profil aminokwasowy kompleksu białkowego. Firma Megabol zadbała, by preparat intensyfikował przemiany metaboliczne na różnych płaszczyznach, co zapewnia holistyczną ochronę tkanki mięśniowej. Dzięki temu intensywne treningi i niskokaloryczna dieta przyczynią się do jeszcze intensywniejszej utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej, co w jednoznaczny sposób ułatwi cały proces kształtowania sylwetki.

Suplement Biovit 80 poleca się stosować w ilości od 1 do 3 porcji na dobę, ale ich całkowita liczba jest uzależniona od aktualnej kaloryki diety i indywidualnego zapotrzebowania na białko. Pojedyncza dawka suplementu powinna być przygotowana na bazie wody lub odtłuszczonego mleka. Megabol Biovit 80 jest sprzedawanych w opakowaniach o pojemności 2,1 kg, których cena wynosi 83 zł. Odżywkę można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz w punktach sprzedaży suplementów diety.

 

4. Megabol Quattro Pro Econo
Quattro Pro Econo to odżywka białkowa dla wszystkich ćwiczących szukająych skutecznego i zarazem niedrogiego wsparcia podczas budowania masy mięśniowej. Skład suplementu firmy Megabol został oparty na jednej z najbardziej powszechnych frakcji białkowych, która od wielu lat jest polecana zawodnikom sportowym jako solidne źródło pełnowartościowych cząsteczek proteinowych. Mowa rzecz jasna o koncentracie białka serwatki, który w przypadku suplementu Quattro Pro Econo, został dodatkowo wzbogacony o dużą ilość pomocnych aminokwasów.

 

Formuła odżywki białkowej Quattro Pro Econo to świetny sposób na jednoczesne stymulowanie reakcji anabolicznych i znaczne ograniczenie szkodliwości przemian katabolicznych. Białko o bogatym aminogramie pozwala też na maksymalne podkręcenie efektów przemian regeneracyjnych, co prowadzi do wyeliminowania oznak potreningowego zmęczenia organizmu. Wspomniane reakcje anaboliczne przyczyniają się natomiast do szybszej syntezy nowych cząsteczek białkowych, a to z kolei powoduje rozbudowę mięśni w zakresie ich gęstości i wielkości.

 

Quattro Pro Econo jest suplementem sprzedawanym w dwóch wersjach gramaturowych: 900 g (34 zł) i 1800 g (66 zł). Odżywka białkowa białkowa firmy Megabol jest dostępna w kilku wariantach smakowych, a sam preparat można nabyć w naszym sklepie internetowym oraz punktach sprzedaży suplementów diety.

 

5. Megabol Dibencozide Magnum
Pod nazwą Dibencozide Magnum kryje się niezwykle silny preparat antykataboliczny. Mowa tu o 5-deoxy-5-adenozylokobalaminie, nieco niedocenianym suplemencie o działaniu ukierunkowanym na maksymalizację efektów reakcji anabolicznych, jakie zachodzą w ludzkim ustroju. Dibencozide Magnum stanowi niesterydowy związek nasilający proces wytwarzania nowych cząsteczek białkowych, który ma swoje miejsce w rybosomach. Oprócz tego suplement firmy Megabol umożliwia niezwykle istotny proces transformacji szkodliwej homocysteiny do postaci metioniny, jednego z aminokwasów egzogennych o niewątpliwie istotnej roli dla ludzkiego metabolizmu.

 

Można więc przyjąć, że Dibencozide Magnum to naturalny biostymulator procesu rozwoju masy mięśniowej i zwiększenia ogólnej siły ćwiczącego. Suplement jest sprzedawany w formie tabletek, które zaleca się spożywać w ilości od 1 do 3 w ciągu dnia. Firma Magnum oferuje swój produkt w opakowaniu mieszczącym aż 100 sugerowanych porcji (1 tabletka), a cena preparatu wynosi 22 zł. Dibencozide Magnum można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz w punktach sprzedaży suplementów diety.

 

6. Megabol Testosterol
Pomimo nazwy kojarzącej się z popularnym hormonem anabolicznym, preparat Testosterol stanowi mieszankę naturalnych i aktywnych frakcji steroli roślinnych. To organiczne związki chemiczne, które w chemicznej klasyfikacji zaliczane są do grona sterydów. W połączeniu ze swoim unikalnym działaniem biologicznym suplement Testosterol pozwala oddziaływać na reakcje syntezy związków hormonalnych jak chociażby androsteron, testosteron czy glikokortykosteroidy.

 

Odpowiednia ilość wspomnianych hormonów wpływa na funkcjonowanie praktycznie całego metabolizmu i wszystkich przemian biochemicznych. W kontekście suplementacji sportowej preparat firmy Megabol zapewnia anaboliczny rozwój struktur mięśniowych oraz efekt maskulinizacji polegający na jeszcze lepszym uwidocznieniu ćwiczonych partii. Oprócz tego wzrost poziomu wspomnianych związków hormonalnych powoduje znaczne polepszenie potreningowej regeneracji mięśni oraz wspomaga sprawność seksualną, zwiększając libido.

 

Suplement Testosterol sprzedawany jest w formie łatwych do połknięcia tabletek. Opakowanie preparatu firmy Megabol zawiera 30 sugerowanych porcji (1 tabletka). Produkt zaleca się stosować zarówno w dni treningowe, jak i wolne od ćwiczeń. Preparat Testosterol kosztuje 12,50 zł, a samego zakupu można dokonać w naszym sklepie internetowym lub punktach sprzedaży suplementów diety.