Nowa generacja spalaczy tkanki tłuszczowej coraz częściej pojawia się na współczesnym rynku suplementów diety. Jednym z produktów, które zaskakują nieszablonowością i doskonale sprawdzoną formułą, jest Scorch – ceniony od lat preparat termogeniczny sygnowany logiem marki MAN Sports. Scorch skutecznie opiera się próbie czasu i bez wątpienia plasuje się w czołówce najskuteczniejszych suplementów wymierzonych przeciwko tkance tłuszczowej. To produkt, który pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami.


 

SPIS TREŚCI:
1. Man Scorch – skład
2. Man Scorch – działanie
3. Man Scorch – dawkowanie
4. Man Scorch – opinie
5. Man Scorch – cena

 

 

1. Man Scorch – skład
Wyjątkowość suplementu Man Scorch wynika z idealnej kombinacji składników aktywnych w nim zawartych. Głównym filarem całej formuły jest ekstrakt z zielonej herbaty (90%), którego zadaniem jest zwalczanie nadmiaru wolnych rodników oraz podnoszenie wydatków energetycznych związanych z produkcją ciepła w organizmie. Na drugim miejscu w recepturze Man Scorch umiejscowiono kofeinę, która również wspiera procesy termogenezy, a co za tym idzie – intensyfikuje towarzyszące im pozbywanie się tkanki tłuszczowej.


Lipolizę usprawniają ketony malinowe, które hamują apetyt, a także subtelnie pobudzają koncentrację. Dopełnieniem formuły są związki zwiększające pokłady energii: fenyloetyloamina, Isobutyryl Thiamine Disulfide, ewodiamina – aktywny alkaloid owocu leczniczej rośliny zwanej Wu-Chu-Yu, bioperyna, wyciąg z korzenia imbiru (5% gingeroli) oraz synefryna.

 

2. Man Scorch – działanie
Preparat Scorch jest przeznaczony do wielopoziomowego wspierania redukcji tkanki tłuszczowej. Zawarte w nim wysokie dawki polifenoli pochodzących z zielonej herbaty przyczyniają się do bardziej produktywnego odchudzania. W ciągu tysięcy lat napar herbaciany uważany był za napój zapewniający zdrowie, a w konsekwencji długowieczność. Wykazano naukowo, że zmniejsza on zmęczenie i apetyt, poprawia pracę układów immunologicznego oraz sercowo-naczyniowego, działa przeciwzapalnie i antykancerogennie, poprawia pamięć oraz reguluje metabolizm. Wiele z wymienionych funkcji przypisuje się dziś katechinie, zwanej EGCG (galusanem epigallokatechiny), która znacznie wpływa na potencjał opisywanego fatburnera. EGCG to potężny antyoksydant i stymulator termogenezy pobudzający komórki do korzystania z lipidów jako głównego źródła energii.

 

Dodatek kofeiny w suplemencie Scorch działa synergicznie, dzięki czemu osiągane efekty są jeszcze szybciej widoczne, między innymi w postaci coraz lepszego wyglądu sylwetki. Spożycie kofeiny wzmaga uwalnianie kwasów tłuszczowych z adipocytów, a przez wpływ na receptory adenozynowe niweluje ewentualną senność. Po przekroczeniu bariery krew–mózg łączy się z tymi receptorami, lecz ich nie aktywuje, przez co staje się swoistym inhibitorem dla neuroprzekaźnika hamującego ośrodkowy układ nerwowy.

  Fabryka Siły Sklep

Ketony malinowe dzięki zwiększeniu uwalniania norepinefryny ożywiają pobudzony już do granic możliwości metabolizm. Podobieństwo ketonów malinowych do kapsaicyny nie jest przypadkowe, ich przewaga polega jednak na tym, że są dużo bezpieczniejsze dla przewodu pokarmowego. Podobnie jak ewodiamina powoduje korzystne zmiany w składzie ciała oraz poprawia estetykę poszczególnych partii mięśniowych.

 

Ewodiamina w charakterystyczny dla siebie sposób aktywuje cAMP (cykliczny adenozyno-3′,5′-monofosforan), który łącząc się z poszczególnymi białkami, rozpoczyna setki różnych reakcji enzymatycznych. Właściwości moczopędne tego związku wspomagają utratę nagromadzonej wody podskórnej.

 

Fenyloetyloamina (PEA) jest neuromodulatorem oddziałującym chociażby na sekrecje dopaminy w mózgu. Poprawia nastrój i libido. W trakcie treningu polepsza percepcję, pozwala skupić się w 100% na wykonywanym wzorcu ruchowym.

 

Nie wolno zapomnieć o synefrynie pozyskiwanej z gorzkich pomarańczy – pogromcy opornego tłuszczu. Podwyższa temperaturę ciała, wzmaga potliwość, wykazuje działanie podobne do efedryny oraz pseudoefedryny i choć jest ich pełnoprawnym substytutem, nie powoduje niepokojących skutków ubocznych.

 

Imbir zawarty w spalaczu Man Scorch reguluje pracę układu trawienia, wspomaga krążenie, pomaga w usuwaniu złogów zalegających w jelitach. Stosunkowo niewielka ilość bioperyny polepsza ukrwienie, a co najważniejsze – drażni zakończenia włókien nerwowych na ścianach przewodu pokarmowego, przez co soki trawienne wydzielane są jeszcze intensywniej, a substancje aktywne w suplemencie mogą zostać maksymalnie wykorzystane.

 

3. Man Scorch – dawkowanie
Suplementacja preparatem Man Scorch powinna zostać poprzedzona zapoznaniem się z zasadami spożycia umieszczonymi przez producenta na opakowaniu. Należy zwrócić uwagę na to, że produkt ten nie zwalnia z obowiązku regularnej aktywności fizycznej i zdrowego żywienia, lecz jest perfekcyjnym uzupełnieniem poprawnie skomponowanej diety z ujemnym bilansem kalorycznym połączonej z mądrze dobranym planem treningowym.

 

Suplement Man Scorch należy przyjmować zarówno w dni treningowe, jak i wolne od aktywności fizycznej. Ze względu na mechanizm stałego uwrażliwiania receptorów zaleca się stosować go cyklicznie, maksymalnie przez 8 tygodni z przerwą wynoszącą od 2 do 4 tygodni. Pojedyncza porcja produktu zawiera 3 kapsułki, jednak u osób wrażliwych na podobne preparaty warto rozpocząć suplementację od 1/3 sugerowanej dawki (tj. 1 kapsułki) i stopniowo ją zwiększać. W dni treningowe pierwszą porcję należy spożyć rano, natomiast drugą 30–60 minut przed planowanym wysiłkiem fizycznym. W dni wolne od treningu pierwsza porcja pozostaje bez zmian, drugą natomiast warto spożyć po kilku godzinach po przebudzeniu, najlepiej po południu (do godziny 17.00).

 

Należy uwzględnić fakt, że suplementacja wieczorna może przyczynić się do problemów z zaśnięciem i regeneracją. Producent zaleca, aby spożycie preparatu odbywało się na pusty żołądek, ponieważ zwiększa to znacznie jego skuteczność.

 

4. Man Scorch – opinie
Man Scorch to łatwo dostępny spalacz tkanki tłuszczowej wyróżniający się wśród suplementów w swojej kategorii. Mieszanka laboratoryjnie dobranych dawek precyzyjnie wyselekcjonowanych substancji aktywnych pozwala w prosty sposób osiągnąć wymarzony wygląd. Scorch jest bezpiecznym środkiem o udowodnionej skuteczności popartej doświadczeniami wielu użytkowników. Pomimo to nie powinien być stosowany przez osoby poniżej 18. roku życia oraz przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

 

5. Man Scorch – cena
Produkt Man Scorch dostępny jest we wszystkich dobrych punktach sprzedaży suplementów diety. Cena za opakowanie zawierające 168 kapsułek, czyli 28 sugerowanych dziennych porcji, wynosi około 148 zł.