Suplement diety HMB Olimp to dość nietypowy suplement diety, ponieważ w swoim składzie zawiera tylko jedną substancję. Jest to wyjątkowo rzadko spotykany w naturze beta-hydroksy-beta-metylomaślan, czyli substancja, która stanowi wsparcie dla wszystkich sportowców. W szczególności dla tych, którzy dopiero zaczynają, lub dla tych, którzy mieli większą przerwę w treningu.

 

SPIS TREŚCI:
1. HMB Olimp – dla kogo?
2. Suplement diety HMB Olimp – jak działa?
3. HMB Olimp – jak chroni mięśnie?
4. HMB Olimp – jak podawać?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. HMB Olimp – dla kogo?
Z suplementu diety HMB Olimp mogą korzystać wszyscy sportowcy, ale jest to suplement diety, który będzie inaczej działał u różnych osób. Jeśli ktoś trenuje regularnie, beta-hydroksy-beta-metylomaślan może mieć dla niego niewielkie znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ beta-hydroksy-beta-metylomaślan to substancja powstająca w procesie rozpadu jednego z aminokwasów z grupy BCAA. Osoby, które trenują regularnie, zazwyczaj dbają o odpowiednią podaż aminokwasów rozgałęzionych. Beta-hydroksy-beta-metylomaślan jest kwasem tłuszczowym o krótkim łańcuchu, który pojawia się w organizmie, jeśli tylko jest w nim dość leucyny, a żaden zawodowy sportowiec nie pozwoli sobie na to, by ilość leucyny w jego organizmie spadła.

 

Inaczej wygląda to w przypadku osób początkujących lub powracających do treningu po przerwie, ponieważ produkcja beta-hydroksy-beta-metylomaślanu z leucyny jest stosunkowo powolnym procesem. Dlatego przez pierwsze trzy miesiące treningu nawet idealnie dopasowana suplementacja nie sprawi, że beta-hydroksy-beta-metylomaślan pojawi się w organizmie w odpowiednich ilościach. Ilość tego składnika będzie oczywiście wzrastała aż do momentu, kiedy ustali się na odpowiednim poziomie. Przez co najmniej kilka tygodni nie można liczyć na aż tak efektywny trening, jak byłoby to możliwe z odpowiednią ilością HMB. Suplement diety HMB Olimp jest w stanie sprawić, że w organizmie pojawi się odpowiedni poziom beta-hydroksy-beta-metylomaślanu.

 

2. Suplement diety HMB Olimp – jak działa?
Powyższy opis sugeruje, że suplement diety jest bardzo mocno złączony z działaniem aminokwasu leucyny, więc można się domyślać, że działanie beta-hydroksy-beta-metylomaślanu w znacznej mierze będzie połączone z efektami oczekiwanymi przy suplementacji środkami zawierającymi BCAA – zestaw aminokwasów, w skład których wchodzi również leucyna. Tak jest w rzeczywistości, chociaż oczywiście HMB Olimp to nie suplement z BCAA.

 

Każda osoba przyjmująca suplement diety HMB Olimp powinna spodziewać się typowego efektu anabolicznego, czyli sytuacji, w której przyrost tkanki mięśniowej będzie zdecydowanie bardziej dynamiczny. Uzyskiwane jest to właśnie dzięki obecności w organizmie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych o krótkim łańcuchu, które są ważnym elementem wielu struktur wspierających rozbudowę mięśni. Biorą także udział w produkowaniu energii dla procesów konstruujących mięśnie. Można także zauważyć, że HMB Olimp wpływa na zmniejszenie się ilości podskórnej tkanki tłuszczowej.

  Fabryka Siły Sklep

3. HMB Olimp – jak chroni mięśnie?
Sportowcy uprawiający sporty siłowe powinni zdawać sobie sprawę, że katabolizm, czyli proces redukcji tkanki mięśniowej spowodowany jest dwoma podstawowymi czynnikami. Pierwszy z nich to brak energii i z tego powodu korzysta się zaraz po treningu z przekąski o wysokim indeksie glikemicznym. Do organizmu trafia łatwo dostępna energia i organizm nie szuka jej już więcej w tłuszczu. Drugi powód to brak budulca. Organizm nie posiada odpowiednich cegiełek, by uzupełnić uszkodzenie mięśnia, przez co zaczyna ich poszukiwać w jedynym miejscu, gdzie takie cegiełki mogą się znajdować, czyli w nieuszkodzonym mięśniu. Efektem tego jest redukcja w pełni sprawnej tkanki mięśniowej. W tym przypadku podstawowym sposobem bronienia się przed katabolizmem jest oczywiście podawanie białek, które dodatkowo zasila się aminokwasami, by mogły być łatwo przetworzone do odpowiedniej formy. Organizm potrzebuje jednak do efektywnej pracy także mniejszych elementów, jakimi są właśnie cząsteczki krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych.


Podanie odpowiedniej ilości beta-hydroksy-beta-metylomaślanu sprawia, że organizm jest w stanie znacznie skuteczniej naprawiać swoje uszkodzenia i katabolizm jest redukowany. Ten czynnik jest szczególnie ważny dla osób, które wracają z intensywnego treningu po przerwie, ponieważ poziom beta-hydroksy-beta-metylomaślanu bardzo szybko u nich spada.

 

4. HMB Olimp – jak podawać?
Przyjmowanie HMB Olimp jest bardzo łatwe. W dni treningowe suplement diety HMB Olimp przyjmuje się trzy razy dziennie: przed śniadaniem, przed treningiem i po treningu. W dni bez treningu HMB Olimp przyjmuje się dwa razy dziennie: przed śniadaniem i przed kolacją. Typowa porcja to jedna kapsułka i w pełni wystarcza do zaspokojenia potrzeb większości osób, zwłaszcza początkujących. Porcję można powiększyć do dwóch kapsułek, co jest optymalnym rozwiązaniem dla osób powracających do intensywnego treningu, zwłaszcza po dłuższej kontuzji, bądź podejmujących na nowo trening oporowy po okresie treningu na redukcję.