Trzeba zwrócić uwagę na to, że kwasy tłuszczowe są w naszej diecie niezwykle istotne i mają silny wpływ na nasz organizm. Musimy pamiętać, że wiele osób uważa, że na diecie odchudzającej powinno się ograniczyć, a nawet całkowicie wykluczyć tłuszcze, ale to błędne podejście. Nie można ich usuwać, ponieważ odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych w codziennym menu odpowiada za regulowanie metabolizmu. Trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na ich rodzaj oraz ilość. Osoby aktywne fizycznie powinny zainteresować się nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Firma Olimp Laboratories, wiodący producent odżywek na naszym rynku, stworzyła między innymi suplement Gold Omega 3, który skutecznie uzupełnia kwasy omega-3.

 

SPIS TREŚCI:
1. Czym jest Gold Omega 3?
2. Kwasy tłuszczowe w diecie
3. Kwasy tłuszczowe omega-6 w przewadze
4. Jakie składniki znajdują w produkcie Gold Omega 3?
5. Opinie o Gold Omega 3

 


1. Czym jest Gold Omega 3?
Gold Omega 3 to specjalnie przygotowany suplement, który ma nowoczesną formę i stworzony jest dla wszystkich ludzi, którzy będą chcieli dobrze zadbać o swoje zdrowie. W tym preparacie zawarto specjalnie przygotowywany olej z ryb zimnowodnych. Znajdujemy w nim przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega-3. Ale dlaczego kwasy tłuszczowe są tak ważne dla naszego organizmu i powinniśmy je dostarczać?

 

2. Kwasy tłuszczowe w diecie
Kwasy tłuszczowe są zróżnicowane, szczególnie pod względem budowy chemicznej. Wyróżniamy obecnie kwasy tłuszczowe nasycone, jednonienasycone, a także wielonienasycone. Jeśli chodzi o kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3, należą one do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mają pozytywne działanie na nasz organizm, nie jesteśmy jednak w stanie sami ich syntetyzować. Brakuje nam bowiem specjalnych enzymów, który dawałyby taką możliwość, dlatego wspomniane kwasy omega-3 koniecznie trzeba dostarczać z pożywieniem. Niestety nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich w odpowiedniej ilości z dietą, ponieważ bywa ona zbyt uboga. Z tego powodu ważne staje się uzupełnianie braków w organizmie przez zastosowanie suplementów diety, np. Gold Omega 3.

 

3. Kwasy tłuszczowe omega-6 w przewadze
Mówi się niekiedy, że dla naszego organizmu tak samo ważne będzie dostarczanie kwasów omega-6. I rzeczywiście tak jest, jednak trzeba jednocześnie zwrócić uwagę na proporcję. Dochodzi bowiem do tego, że mamy zdecydowanie za dużo kwasów tłuszczowych omega-6 w stosunku do omega-3 i nie jest to dla nas korzystne. Czasami jest to nawet proporcja 30 do 1. W tej sytuacji, gdy dostarczymy więcej kwasów tłuszczowych omega-6, będziemy narażeni na miażdżycę, mogą także pojawiać się problemy ze stanami zapalnymi, reakcjami alergicznymi. Taki stan utrzymujący się przez dłuższy czas stwarza idealne warunki do rozwoju komórek nowotworowych. Warto więc dążyć do tego, by te proporcje nieco zmienić. Według najnowszych doniesień stosunek kwasów omega-6 do omega-3 powinien wynosić ok. 5 : 1.

  Fabryka Siły Sklep

4. Jakie składniki znajdują w produkcie Gold Omega 3?
Jeśli chodzi o suplementy przygotowywane przez firmę Olimp Laboratories, marka oferuje wiele doskonałych suplementów. Stara się dbać o to, by poszczególne suplementy były dobre jakościowo. Gold Omega 3 zawiera w składzie olej rybi (źródło kwasów omega-3), składniki otoczki – żelatyna, woda, glicerol, D-alfa tokoferol. Kwas omega-3 stanowi 65% oleju rybiego wykorzystanego do produkcji opisywanego suplementu. Preparat zawiera odpowiednią ilość kwasu eikozapentaenowego (EPA) i dokozaheksaenowego (DHA). Badania prowadzone przez ośrodki naukowe pozwoliły uzyskać dokładne informacje dotyczące przyjmowania nawet w niewielkich ilościach kwasów tłuszczowych omega-3.

 

Kwasy omega-3 zmniejszają krzepliwość krwi. Pomagają także unormować poziom cholesterolu. Mają silny wpływ na nasz organizm, są dla niego bardzo cenne, dlatego warto będzie je dostarczyć dodatkowo, na przykład w formie jednej kapsułki każdego dnia. W ten sposób wzmocnimy organizm.

 

5. Opinie o Gold Omega 3
Firma Olimp Laboratories postarała się o stworzenie doskonałego produktu, którego składniki były badane i testowane w nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym. Dzięki temu udało się przygotować preparat, który zyskuje wiele pozytywnych ocen. Odpowiednie sprawdzenie i zestawienie składników sprawiło, że klienci oceniają ten preparat bardzo dobrze.