Fitness Authority od wielu lat prowadzi sprzedaż suplementów, których zadaniem jest wsparcie diety i treningów osób ćwiczących. W niniejszym tekście prezentujemy produkty tej marki, których zastosowanie niesie za sobą szczególne korzyści dla każdego maniaka sportu i zdrowego stylu życia.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o Fitness Authority
2. Fitness Authority Whey Protein
3. Fitness Authority Mass Core
4. Fitness Authority Carborade
5. Fitness Authority Lipoburn
6. Fitness Authority Anticatabolix

 

 

1. Kilka słów o Fitness Authority
Firma Fitness Authority jest jednym z polskich przedstawicieli producentów odżywek dla sportowców i suplementów diety. Marka od dłuższego czasu działa na rynku preparatów dla osób ćwiczących, a jej asortyment jest skierowany do wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej. Bez względu na poziom zaawansowania, rodzaj dyscypliny czy aktualnego założenia produkty Fitness Authority pozwolą na wykonanie jeszcze lepszych treningów oraz poprawę dotychczasowych wyników. Dowodem na wysoką jakość oferowanych suplementów jest zaufanie ze strony profesjonalnych i znanych zawodników z Polski (np. Radosława Słodkiewicza, Bartosza Gurana, Damiana Kuffla), a także pozostałych zakątków świata (m.in. Martina Jurischki, Pouria Payona czy Hadi Choupan).

 

2. Fitness Authority Whey Protein
Odżywka Whey Protein firmy Fitness Authority to klasyczny suplement białkowy, którego przeznaczeniem jest uzupełnienie naszego codziennego menu w brakującą porcję podstawowego makroskładnika diety każdego ćwiczącego. Skład bazuje na popularnym koncentracie serwatki, który w przypadku Fitness Authority odznacza się wysokim współczynnikiem dostępności biologicznej. Ma to niewątpliwe znaczenie w kontekście działania suplementu, gdyż Whey Protein pozwala na szybkie przyswojenie do naszych mięśni zaserwowanej porcji białka. Znaczne skrócenie czasu wchłaniania przyczynia się do szybszej rozbudowy rozmiaru mięśni, a także nasilenia licznych przemian anabolicznych.

 

Preparat Whey Protein marki Fitness Authority odznacza się też imponującym aminogramem, w którym możemy odnaleźć popularny kompleks BCAA czy glutaminę. Obecność wysokiej zawartości tych aminokwasów rzutuje na poprawie jakości wspomnianych już reakcji o charakterze anabolicznym. Co więcej, dzięki rozbudowanemu profilowi aminokwasowemu suplement Whey Protein w znaczący sposób ogranicza rozwój skutków potreningowego zmęczenia organizmu. Jest to jeden z głównych elementów hamujących i niwelujących efekty szkodliwego katabolizmu mięśniowego, który prowadzi m. in. do spadku masy mięśniowej, pogorszenia przyswajalności wartości odżywczych z pożywienia bądź zaburzenia mechanizmów odnowy i regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym.

  Fabryka Siły Sklep

Suplement Whey Protein jest oferowany w kilku wariantach smakowych, a także trzech wersjach wagowych, które decydują o jego cenie. Najmniejsze opakowania (908 g) przeważnie kosztują 57 zł, średnie (2270 g) 139 zł, a największe (4500 g) zwykle oscylują w granicach 260 zł. Odżywka Whey Protein firmy Fitness Authority jest dostępna w punktach sprzedaży suplementów diety oraz w naszym sklepie internetowym.

 

3. Fitness Authority Mass Core
Suplement Mass Core to jeden z produktów specjalnej linii suplementów firmy Fitness Authority. Linia „Core” została stworzona z myślą o najbardziej wymagających ćwiczących, dla których oprócz mocnego działania liczy się także jakość zakupionego suplementu. Mass Core to preparat białkowo-węglowodanowy, określany powszechnie mianem odżywki typu gainer.

Formuła preparatu Mass Core opiera się przede wszystkim na potężnej dawce węglowodanów, które stanowią mieszankę form prostych i złożonych. Zróżnicowane tempo i stopień przyswajalności cukrowego kompleksu pozwala na stały przypływ energii, który w przypadku aktywności fizycznej przekłada się na znaczny przyrost siły. Organizm w pierwszej kolejności zaczyna używać dostarczonych węglowodanów jako „paliwa” do uporania się z zaplanowanymi ćwiczeniami, dzięki temu białka zyskują ochronę przed spalaniem oraz wykorzystaniem do celu energetycznych.

 

Warto też dodać, że firma Fitness Authority wykorzystała Vitargo – cukry wysokocząsteczkowe, które są pozyskiwane ze skrobi jęczmiennej lub kukurydzianej. Charakterystyczną cechą formuły Vitargo jest nasilone uwalnianie glukozy, co skutkuje szybko odczuwalnym wyrzutem energii.

Mass Core, jak przystało na gainer, posiada też w swoim składzie cząsteczki białkowe. W przypadku tego suplementu producenci wykorzystali matriks białkowy, co podobnie jak w przypadku kompleksu węglowodanów skutkuje zróżnicowanym procesem wchłaniania. Zestawiając koncentrat i izolat serwatki wraz z hydrolizowaną kazenią i enzymatycznie nadtrawioną formą OPTIPEP, firma Fitness Authority zadbała, by kupujący otrzymali holistyczne wsparcie ze strony swojej odżywki. Każda z wykorzystanych frakcji proteinowych pozwala na nasilenie ogółu przemian anabolicznych w naszym organizmie przez cały dzień. Mięśnie wzrastają i są zabezpieczone przed degradacją, jaka może wynikać z niskiego poziomu energii.

 

Mass Core w przeciwieństwie do innych gainerów posiada niewielki dodatek tłuszczu, co znacząco ogranicza ryzyko „ulania” sylwetki. Sam suplement należy stosować raz dziennie, bez względu na to czy jest to dzień treningowy, czy też nie. Porcję preparatu należy przygotować poprzez dodanie jej do 300 ml zimnej wody lub mleka, a następnie wymieszanie w shakerze. Firma Fitness Authority oferuje swój produkt w postaci próbek (50 g w cenie 4 zł), a także regularnych opakowań o pojemnościach: 3000 g (95 zł) i 7000 g (175 zł). Mass Core można zakupić w naszym sklepie internetowym lub punktach sprzedaży odżywek dla sportowców.

 

4. Fitness Authority Carborade
Odżywka Carborade jest suplementem diety skierowanym przede wszystkim do osób, które zostają wystawione na duży wysiłek fizyczny. Formuła produktu została oparta na mieszance cukrów prostych (dekstrozy, fruktozy i glukozy) i złożonych (maltodekstryny), co umożliwia rozłożone w czasie uwalnianie energii, która na skutek intensywnego treningu zostaje w dużej mierze zużyta. Niedostatki energetyczne grożą najczęściej rozwojem niebezpiecznego katabolizmu mięśniowego, którego następstwem są zaburzenie regeneracji czy spadek masy mięśniowej.

 

Jednak Carborade to nie tylko węglowodany. Suplement firmy Fitness Authority posiada też w swoim składzie dużą ilość cennych składników mineralnych, które stanowią podstawę zbilansowanej i zdrowej diety. Dodatek fosforu, magnezu, potasu, sodu czy wapnia jest świetnym sposobem na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania gospodarki elektrolitycznej. Ich rola dla osób ćwiczących jest niesamowicie istotna, ponieważ to właśnie ich zawartość decyduje o prawidłowej pracy mięśniowej na poziomie skurczu.

 

Odżywka Carborade może być stosowana zarówno przed treningiem (wówczas stanowi solidny zastrzyk energii do ćwiczeń), jak i po jego zakończeniu (podbicie kaloryki diety oraz wspomaganie procesu budowania masy mięśniowej). Pojedynczą porcję preparatu należy zmieszać z 250 ml zimnej wody. Tak przygotowany napój zaleca się pić od 1 do 2 razy w ciągu dnia treningowego, dni wolne nie wymagają dalszej suplementacji. Fitness Authority Carborade jest dostępny w naszym sklepie internetowym w kilku różnych smakach, a jego cena za opakowanie o pojemności 1 kg wynosi 18 zł.

 

5. Fitness Authority Lipoburn
Lipoburn to suplement, który stanowi odpowiedź firmy Fitness Authority na spalacze tkanki tłuszczowej. Formuła tego termogenika stanowi mieszankę organicznych i skutecznych składników, których działanie w kontekście odchudzania zostało udowodnione poprzez liczne badania naukowe. Duża ilość dowodów medycznych stanowi najlepsze potwierdzenie jego efektywności w trakcie pozbywania się nadprogramowych kilogramów i kształtowania sylwetki.

 

Zastosowanie sporej liczby składników aktywnych powoduje, że ciężko jednoznacznie określić działanie preparatu Lipoburn. Systematyczne stosowanie suplementu jako wsparcia dla spersonalizowanego planu treningowego i diety o niskim bilansie energetycznym pozwala na znaczne skrócenie czasu redukcji tkanki tłuszczowej. Lipoburn firmy Fitness Authority powoduje wzrost potliwości i nasilenie temperatury ciała, wzmożenie tempa pracy całego metabolizmu, znaczną poprawę transportu związków tłuszczowych do mitochondriów, a także hamowanie nadmiernego apetytu. Wykorzystanie bioperyny nie jest bezpodstawne – składnik ten ma na celu poprawę funkcjonowania naszego trawienia oraz wchłanialności składników odżywczych zarówno z pożywienia, jak i z samego suplementu.

 

Firma Fitness Authority przygotowała swój suplement w formie łatwych do połknięcia kapsułek, które posiadają unikalną płynną postać. To w znaczący sposób ułatwia przyswajalność produktu, a co za tym idzie – przyspiesza jego działanie w organizmie. Lipoburn jest dostępny w opakowaniu mieszczącym 120 kapsułek, a jego cena wynosi 66,5 zł. Spalacz marki Fitness Authority można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców.

 

6. Fitness Authority Anticatabolix
Anticatabolix jest odżywką, która została zaprojektowana z myślą o zwolennikach niezwykle intensywnych treningów mających problemy z powysiłkową regeneracją. Firma Fitness Authority postanowiła stworzyć suplement diety, który już po spożyciu pierwszej porcji pozwoli na znaczne ograniczenie reakcji katabolicznych i wszystkich możliwych następstw ich działalności.

 

Skład preparatu został oparty tylko na działających i skutecznych związkach proanabolicznych. Mowa o mieszance aminokwasów typu BCAA oraz glutaminie, które dla osób ćwiczących od dłuższego czasu stanowią główną linię obrony przed szkodliwym katabolizmem. Systematyczna suplementacja tym produktem pozwala na znaczące ograniczenie powysiłkowego zmęczenia organizmu, które może doprowadzić do degradacji tkanki mięśniowej i długotrwałego utrzymywania się DOMSów. Anticatabolix to także skuteczny sposób na nasilenie syntezy nowych cząsteczek białkowych, co jednoznacznie powoduje wzrost dotychczasowej masy mięśniowej.

 

Anticatabolix można zakupić w naszym sklepie internetowym lub w punktach sprzedaży suplementów diety. Odżywka marki Fitness Authority dostępna jest w postaci proszku, którego pojedyncza porcja powinna zostać rozpuszczona w 200 ml zimnej wody i spożyta tuż po zakończonym treningu. Koszty zakupu produktu Anticatabolix to 60,5 zł za opakowanie o pojemności 500 g.