W jednym z artykułów przybliżyliśmy wam tematykę spiruliny oraz jej niezwykle prozdrowotnych właściwości. Ten tekst również dotyczy leczniczego i korzystnego wpływu alg morskich na ludzki organizm. Zapraszamy do przeczytania, czym jest chlorella i dlaczego warto ją stosować.

 

SPIS TREŚCI:

1. Informacje wstępne

2. Gdzie chlorella znajduje zastosowanie?

3. Działanie na ludzki organizm

4. Suplementacja

 

 

1. Informacje wstępne

Chlorella podobnie jak spirulina jest glonem zajmującym wodne i wilgotne obszary. Ze względu na bogate źródło chlorofilu, białek, witamin oraz składników mineralnych jest bardzo ważny biologicznie. Ciekawostką jest duża zawartość witaminy A w postaci beta-karotenu.

 

2. Gdzie chlorella znajduje zastosowanie?

Chlorella znajduje zastosowanie jako środek wspomagający aktywność fizyczną zarówno osób ćwiczących profesjonalnie (kulturystykę oraz sporty wytrzymałościowo-siłowe), jak i amatorsko. Preparat ten wykorzystywany jest również wytwarzania różnych specyfików o prozdrowotnym charakterze.

 

3. Działanie na ludzki organizm

Chlorella ma bardzo szerokie spektrum reakcji wobec organizmu człowieka. Wyróżnia się tutaj:

– działanie antyspetyczne;

– charakter detoksykacyjny;

– stymulację pracy układu trawiennego;

– zapobieganie infekcjom oraz dolegliwościom wrzodowym.

 

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania tej rośliny jest nadwrażliwość na jakikolwiek z jej składników.


4. Suplementacja
Zalecana dobowa dawka chlorelli wynosi od 6 do 10 gram. Preparat ten występuje w dwóch postaciach: naturalnej (alga morska) oraz jako składnik suplementów diety. Brak informacji na temat niepożądanego działania chlorelli na ludzki organizm.