Funkcjonowanie organizmu człowieka nie byłoby możliwe bez zawartego w nim cynku. Niczym prawdziwy policjant cynk warunkuje prawidłowe działanie m.in. organów, syntezę białek oraz kwasów nukleinowych (DNA, RNA). Tak ważny i istotny pierwiastek nie jest wytwarzany przez organizm, ulega jednak zmagazynowaniu, m.in. w mięśniach (50%), skórze oraz kościach.

 

SPIS TREŚCI:
1. Czym jest Chela-Cynk?
2. Jak działa Chela-Cynk?
3. Efekty działania Chela-Cynk
4. Opinie o Chela-Cynk
5. Dawkowanie Chela-Cynk

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. Czym jest Chela-Cynk?
Kłopot z dostarczeniem odpowiedniej ilości cynku z pożywieniem wynika w pewnym stopniu z jego stosunkowo niskiej przyswajalności (ok. 20–40%). Jednocześnie należy podkreślić, że dużo łatwiej wchłania się z produktów pochodzenia zwierzęcego. W tym miejscu można wyróżnić jaja i stosunkowo mało popularne ostrygi, ale również nasiona słonecznika, otręby pszenne, cebulę. Niedobór tego mikroelementu bardzo szybko objawia się na przykład w postaci obniżonej odporności, problemów skórnych, obniżonym apetytem. Za mało cynku w organizmie oznacza kłopoty, za dużo – również. Jak więc zachować optymalny poziom wspominanego pierwiastka? Olimp Laboratories zaradził temu, wypuszczając na rynek swój produkt Chela-Cynk.

 

Chela-Cynk to suplement diety, który zawiera cynk w postaci chelatu aminokwasowego, czyli jego najlepiej przyswajalną formę. Dzięki temu jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego, co ułatwia uzupełnienie jego braków w diecie.

 

2. Jak działa Chela-Cynk?
1 kapsułka suplementu zawiera 150% referencyjnej wartości spożycia cynku. Kapsułkę należy spożyć raz dziennie po posiłku i popić wodą. Działanie Chela-Cynk warto wspomóc odpowiednią dietą zawierającą produkty bogate w ten mikroelement, tzn. jajka, ryby, nasiona dyni, kiełki i otręby pszenne. Choć jest to produkt bezpieczny i hipoalergiczny, dobrze jest skonsultować go z lekarzem, szczególnie gdy przyjmujący cierpi na cukrzycę, nowotwór i inne poważne schorzenia.

 

3. Efekty działania Chela-Cynk
Wyrównanie poziomu cynku w organizmie nie jest łatwe ze względu na wymienione wcześniej powody. Chela-Cynk oczywiście to ułatwia i przyspiesza, niemniej jednak wciąż jest to proces wymagający czasu oraz regularności. Efekty przyjmowania Chela-Cynk przychodzą z czasem i stopniowo, jego stosowanie skutkuje m.in. mocnymi włosami i paznokciami, zdrową i promienną skórą, brakiem charakterystycznych dla niedoborów dolegliwości, np. ze strony układu pokarmowego, mocniejszymi kościami. Dodatkowo cynk wykazuje także właściwości przeciwutleniające, zatem między innymi pomaga opóźnić starzenie się i zapobiega występowaniu choroby Alzhaimera.

  Fabryka Siły Sklep

4. Opinie o Chela-Cynk
W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii o Chela-Cynk, produkcie marki Olimp Laboratories. Użytkownicy chwalili skuteczność preparatu, łatwość dawkowania, brak występowania skutków ubocznych.

 

5. Dawkowanie Chela-Cynk
Preparat w ilości 1 kapsułki należy spożyć według zaleceń producenta zawartych w ulotce. Opakowanie zawiera 30 kapsułek, zatem starcza na miesięczną kurację. Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Nie należy samodzielnie zwiększać zalecanej dawki oraz przyjmować pominiętych dawek z opóźnieniem.

 

Chela-Cynk można kupić w dobrze zaopatrzonym sklepie z suplementami diety oraz w aptekach. W tych punktach należy wypatrywać opakowań ze znaczkiem Albion Minerals, który jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa produktu.