Jeżeli szukasz naturalnego, dobrze przyswajalnego źródła magnezu, spróbuj preparatu Chela Mag B6. Produkt firmy Olimp łatwo się wchłania. Wysoka dawka magnezu sprawia, że szybko możesz uzupełnić ewentualne niedobory tego pierwiastka. Ponadto produkt cechuje się antyalergicznością. Kapsułki produktu łatwo połknąć. Należy je przyjmować raz lub dwa racy dziennie w zależności od indywidualnych preferencji lub potrzeb. Chela Mag B6 jest szczególnie polecana tym, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Preparat powinny także zażywać osoby pijące na co dzień dużo kawy.

 

SPIS TREŚCI:
1. Chela Mag B6 – działanie
2. Chela Mag B6 – skład
3. Chela Mag B6 – zalety preparatu
4. Chela Mag B6 – dawkowanie

 

 

1. Chela Mag B6 – działanie
Chela Mag B6 to suplement diety zawierający najlepiej przyswajalną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego (diglicynian magnezu). Ponadto preparat wzmocniono witaminą B6 mającą wpływ na odpowiednie przyswajanie elektrolitów. Chela Mag B6 pomaga zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na magnez. Jest to pierwiastek absolutnie niezbędny przy intensywnym wysiłku fizycznym. Magnez uczestniczy m.in. w regeneracji powysiłkowej, ma wpływ na procesy energetyczne, procesy zapamiętywania i koncentracji. Chela Mag B6 wzmacnia także odporność na stres.


Chela Mag B6 zawiera chelat aminokwasowy w zwiększonej dawce. Regularne zażywanie preparatu przyczynia się do polepszenia działania układu nerwowego i metabolizmu energetycznego. Odpowiedni poziom magnezu we krwi gwarantuje utrzymanie stabilności emocjonalnej. Ponadto pierwiastek ten redukuje uczucie zmęczenia i znużenia.


Magnez ma wpływ na prawidłowe działanie mięśni, syntezę białek oraz utrzymanie równowagi elektrolitycznej. Bez magnezu nie jest możliwe utrzymanie dobrego stanu zębów i kości.

 

2. Chela Mag B6 – skład
Preparat zawiera takie składniki jak diglycynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion®), maltodekstrynę, tlenek magnezu, stearynian magnezu, substancje przeciwzbrylające, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6). Kapsułka wyprodukowana jest z żelatyny oraz barwnika – dwutlenku tytanu.


Diglycynian magnezu – magnez jest minerałem mającym kluczowe znaczenie w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo często jest on określany jako pierwiastek życia i energii. Magnez bierze udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych. Magnez pozwala zachować homeostazę, czyli równowagę biochemiczną organizmu. To minerał, który bierze udział w syntezie paliwa komórkowego. Bez niego nie jest możliwa produkcja wystarczającej ilości energii. Przyjęcie magnezu pomaga redukować uczucie zmęczenia. Magnez pozwala na transport wielu składników przez błony komórkowe.


Magnez ma ogromny wpływ na pracę układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Warto zauważyć, że minerał ten pozwala na wzmocnienie tkanki kostnej, przez co możliwe jest zapobieganie łamliwości kości. Efekt ten jest widoczny szczególnie u kobiet w okresie menopauzy. Magnez umożliwia zmniejszenie stresu w przeciągu dnia. Ze względu na wsparcie układu nerwowego minerał pomaga w stanach nadpobudliwości i przy braku koncentracji.


Niedobory magnezu objawiają się m.in.:
– zaburzeniami snu (bezsenność, krótkotrwały sen, częste przebudzenia, problemy z obudzeniem się);
– zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego (arytmia, bóle w okolicy serca, zaburzenia pracy serca);
– zaburzeniami układu mięśniowego (drżenia mięśni, mrowienia, skurcze mięśni, trudności w oddychaniu, szybkie zmęczenie podczas wysiłku fizycznego);
– zaburzeniami układu kostno-stawowego (osteoporoza, łamliwość kości, zahamowanie budowy kości, zanik szkliwa zębów);
– zaburzeniami narządu wzroku (trudności z prawidłowym widzeniem);
– problemami z włosami i paznokciami (kruchość włosów, wypadanie włosów, łamliwość paznokci). Fabryka Siły Sklep


Pirydoksyna, czyli witamina B6 jest odpowiedzialna za prawidłową glikogenogenezę (przemianę glukozy w glikogen) i glikogenolizę (rozkład glikogenu). Ponadto ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Bierze udział w procesach przemiany białka, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ma pozytywny wpływ na regulowanie ciśnienia krwi. Korzystnie oddziałuje na pracę serca. Bez witaminy B6 niemożliwa jest produkcja hemoglobiny, która wchodzi w skład czerwonych krwinek.


Niedobór witaminy B6 może dawać następujące objawy:
– drgawki, apatia, migrena, problemy ze snem i koncentracją;
– poczucie chronicznego zmęczenia, brak chęci do pracy;
– stany zapalne na skórze – łupież, podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, pękanie skóry na piętach;
– mniejsza wydolność układu immunologicznego;
– niedokrwistość;
– drętwienie rąk, stóp;
– nadpobudliwość nerwowa.

 

3. Chela Mag B6 – zalety preparatu
Chela Mag B6 to doskonałej jakości preparat uzupełniający niedobory magnezu i witaminy B6. Ze względu na świetną przyswajalność suplement działa natychmiast. Chelat aminokwasowy magnezu jest formą o wysokiej biodostępności i skuteczności działania. Potwierdzają to różne badania kliniczne. Nieorganiczne formy magnezu są bardzo słabo wchłanialne.
Po połknięciu preparatu sole magnezu rozpadają się na obdarzone ładunkiem jony. To właśnie one dążą do szybkiej neutralizacji. Substancja jest wchłaniana dopiero w jelicie cienkim. Pozwala to na transportowanie magnezu do potrzebnych komórek. Ewentualny nadmiar jest usuwany bez żadnych szkód dla organizmu.

 

4. Chela Mag B6 – dawkowanie
Preparat jest przeznaczony dla osób, które wykazują wzmożone zapotrzebowanie na magnez. Mowa tu o sportowcach, osobach pracujących fizycznie, narażonych na nadmierny stres, pijących kawę i palących papierosy, wykonujących wyczerpującą pracę umysłową. Suplement nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej, zdrowej diety.