Wiele osób obawia się o pracę mięśni w trakcie treningu siłowego. To, czego najbardziej się obawiamy, to oczywiście problem z przemianami katabolicznymi i, co za tym idzie – możliwej utraty tkanki mięśniowej. Dlatego właśnie od dawna poszukiwane są takie metody działania, dzięki którym procesy o charakterze katabolicznym w jakiejś mierze będą zatrzymywane, a silniej zauważalne będą działanie anaboliczne. Jeśli ktoś realizuje ciężki trening i w związku z tym boi się o swoje mięśnie, powinien przede wszystkim zastanowić się nad przyjmowaniem aminokwasów rozgałęzionych BCAA, ponieważ dzięki nim może ochronić mięśnie przed rozpadem. Dodatkowo BCAA wpływają bezpośrednio na lepszą regenerację po treningu. Firma Olimp przygotowała różne propozycje suplementów, tak by każdy klient wybrał taką możliwość ich dostarczania, która akurat dla niego będzie najbardziej odpowiednia.

 

SPIS TREŚCI:
1. Jakie działanie niosą za sobą BCAA Olimp
2. Aminokwasy BCAA Olimp – o co tak naprawdę chodzi?
3. Dodatki do suplementów BCAA Olimp
4. Jaka oferta od firmy Olimp?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 29,99 zł za miesiąc

 


1. Jakie działanie niosą za sobą BCAA Olimp
Stosowanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA to bardzo dobra decyzja, ponieważ dzięki nim skutecznie zmniejszy się katabolizm, który bezpośrednio prowadzi do uszkodzenia mięśni. W organizmie uzupełnione będą rezerwy glikogenowe. Można również liczyć na to, że wpłyniemy na siłę mięśni oraz ich wytrzymałość. Dzięki BCAA skutecznie będziemy stymulować rozbudowę beztłuszczowej masy mięśniowej i ograniczymy czas potrzebny do skutecznej regeneracji po zrealizowanym treningu. W ten sposób można także zapobiec utracie masy mięśniowej, która będzie związana z dietą odchudzającą. Wtedy mięśnie są szczególnie narażone na degenerację i dlatego przyjęcie tego środka będzie miało istotne znaczenie.


2. Aminokwasy BCAA Olimp – o co tak naprawdę chodzi?
Obrazowo można przedstawić aminokwasy jako niewielkie cegiełki, które odpowiadają za budowanie białek. Większość tych aminokwasów organizm jest w stanie sam syntetyzować, jednak niektóre z nich musimy dostarczać z pożywieniem, ponieważ nasz organizm nie potrafi ich wytwarzać. Do takiej grupy zaliczamy aminokwasy BCAA, a więc leucynę, izoleucynę, a także walinę. To, co najbardziej charakterystyczne dla nich, to posiadanie rozgałęzionych bocznych łańcuchów (alifatycznych). To składniki, które mają znaczenie dla sportowców, ponieważ uczestniczą w działaniu anabolicznym i przyczyniają się do rozbudowy masy mięśniowej.


W trakcie wysiłku fizycznego będziemy generować spore obciążenie dla organizmu. Będzie nam potrzebna energia i składniki poprawiające pracę mięśni. To, jak będziemy przygotowani do aktywności, wpłynie na to, w jaki sposób wykonamy trening. Jeśli poniesione straty będziemy skutecznie uzupełniać i zadbamy o dobre nawodnienie, będziemy mogli liczyć na wzrost wydajności. Jeśli wykorzystamy nasze wewnętrzne zapasy, spalimy nie tylko tkankę tłuszczową, w niebezpieczeństwie będą także mięśnie narażone na rozpad. Warto więc szukać takich metod, które ułatwią nam ochronę przed katabolizmem. Sposobem na to będzie dostarczenie aminokwasów BCAA, które skutecznie ochronią nasze mięśnie.

 

L-leucyna
L-leucyna zwiększa między innymi wrażliwość mięśni na insulinę, dzięki temu są lepiej odżywione. Wpływa również na lepsze wykorzystywanie tkanki tłuszczowej w procesach powstawania energii w organizmie. Bierze udział w procesach prowadzących do unormowania poziomu kortyzolu. Fabryka Siły Sklep

 

L-izoleucyna
To aminokwas, który będzie wykorzystywany jako alternatywne źródło energii wtedy, gdy nasz organizm nie będzie dysponował odpowiednią dawką glukozy i kwasów tłuszczowych. W takiej sytuacji możemy się znaleźć w trakcie ciężkiego treningu. Dlatego L-izoleucyna będzie w stanie wyregulować poziom glukozy we krwi i sprawi, że organizm nie będzie czerpał energii z rozkładu tkanki mięśniowej, a po zakończonym treningu zdecydowanie lepiej będzie przebiegać proces regeneracji.

 

L-walina
Odgrywa istotną rolę przy syntezowaniu mięśni i podobnie jak inne aminokwasy chroni przed katabolizmem. Bezpośrednio wpływa na procesy metaboliczne i ma istotne znaczenie, gdy chodzi o szybką naprawę uszkodzonych tkanek, wpływa na wytwarzanie energii.

 

3. Dodatki do suplementów BCAA Olimp
Produkty Olimp przygotowywane są z dodatkiem składników, które mają poprawiać ich działanie. Będzie to między innymi L-glutamina, która może przyczynić się do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej, chroni przed procesami katabolicznymi, poprawia regenerację po wysiłku, zwiększa odporność, łagodzi napięcie emocjonalne, poprawia kondycję układu krążenia, pamięć i koncentrację. Jeśli chodzi o drugi dodatek do suplementów BCAA, jest to witamina B6, która również nie pojawia się tam przypadkiem. Dzięki witaminie można zwiększyć wykorzystywanie białek jako cennego budulca masy mięśniowej.

 

4. Jaka oferta od firmy Olimp?
W ofercie firmy Olimp występuje kilka wariantów suplementów BCAA, ale dwa najpopularniejsze to kapsułki z proszkiem oraz preparaty w formie proszku, które przygotowujemy, rozpuszczając je np. w wodzie. We wszystkich produktach Olimp aminokwasy BCAA występują w proporcji
2 : 1 : 1, co oznacza wzajemny stosunek do siebie leucyny, izoleucyny i waliny. Dodatkowo wiele z nich jest tak realizowanych, by porcja wynosiła dokładnie 6000 mg aminokwasów BCAA, a więc dawkę, która wykazuje pozytywny wpływ na organizm, chroni mięśnie i może przyczynić się do skutecznej budowy masy mięśniowej.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy